کت و شلوار سه تکه کجا و چگونه باید پوشیده شود

29 آگوست 2018 ساعت 12:15

توسط امید جعفری

کت و شلوار سه تکه کجا و چگونه باید پوشیده شود

اگر به تازگی تصمیم گرفته‌اید که یک دست کت و شلوار و جلیقه برای خودتان تهیه کنید، بهترین جا را انتخاب کرده‌اید که قبل از خرید در مورد آداب رسوم و موقعیت‌هایی که باید از این مدل کت و شلوار سه تکه استفاده کنید، اطلاعات بیشتری کسب کنید. امروز در «چی بپوشم» همراه شما خواهیم بود تا با این قواعد و موقعیت‌های پوشیدن این فرم از کت و شلوار بیشتر آشنا شویم.

 

کت و شلوار سه تکه چیست و کجا باید پوشیده شود؟

کت و شلوار سه تکه لباسی است که کمتر مردی از آن در کارهای روزانه استفاده می‌کند و اگر کمی واقع‌بین باشیم به ندرت می‌توان مردی با استایل کت و شلوار سه تکه در خیابان ببینیم. با این وجود پوشیدن کت و شلوار سه تکه، نواقص زیادی از استایل را برطرف می‌کند و شما را متفاوت‌تر و شیک‌تر از کت و شلوار نشان می‌دهد، علاوه بر این روزها ترند غالب را این مدل سه تکه، اشغال کرده است.

بدون شک تصمیمتان در تهیه کت و شلوار سه تکه، درست‌ترین کار ممکن در زمان کنونی برای لباس پوشیدن و اصلاح استایل شخصی است. البته همه مدل‌های کت و شلوار سه تکه‌ نمی‌توانند شما را خوش استایل نشان دهند و محدودیت‌هایی در مورد نوع رنگ، موقعیت و همچنین اکسسوری های همراه با آن وجود دارد که باید آن‌ها را برای خوش‌پوشی رعایت کنید.

کت و شلوار سه تکه چیست و کجا باید پوشیده شود؟

 

کت و شلوار سه تکه چیست؟

سه تکه، بودن کت و شلوار، به معنی اضافه شدن یک قطعه لباس به مجموعه کت و شلوار است. جلیقه، همان عضو جدید کت و شلوار و سومین عنصر ترکیبی است. جلیقه با کت و شلوار یک ترکیب کلاسیک و کاملاً رسمی درست می‌کند. برای اینکه ترکیب رسمی کاملاً رعایت شده باشد، جلیقه باید هم‌جنس و رنگ کت شلوار باشد اما می‌توانید کمی استایل کژوال به این کلاسیک بودن با استفاده از رنگ و طرح متفاوت جلیقه اضافه کنید. هر دو نوع جلیقه، مناسب شما است و این علاقه شخصیتان است که تعیین می‌کند کدام را انتخاب کنید.

اما اگر در این استایل و پوشیدن کت شلوار سه تکه تازه کار هستید، بهتر است کار خودتان را با پوشیدن جلیقه هم‌رنگ و جنس شروع کنید. جلیقه با اینکه کلاسیک است اما می‌تواند دوخت مدرن و حتی پارچه مدرن هم داشته باشد.

کت شلوار سه تکه

 

اصول پوشیدن کت و شلوار سه تکه

فرض را بر این گرفته‌ایم که شما نحوه بستن درست دکمه‌ها را نمی‌دانید یا تلاش می‌کنید که همیشه کت را از تنتان بیرون بیاورد و روی زانو بگذارید که در این حالت جلیقه به چشم خواهد آمد. چند نکته در مورد بستن جلیقه وجود دارد که لازم است شما هم در جریان باشید:

 • آخرین دکمه جلیقه (دکمه پایین‌تر) بسته نمی‌شود
 • جلیقه می‌تواند به اندازه مناسب روی خط کمربند و حلقه‌های شلوار را بگیرد اما هیچ‌وقت نباید از کمربند فاصله زیادی داشته باشد.
 • نکته مهم این است که شما نباید با کت و شلوار سه تکه، کمربند داشته باشد.

کت شلوار سه تکه

 

موقعیت‌های مناسب برای پوشیدن کت و شلوار سه تکه

همراه کردن جلیقه با کت و شلوار کار ساده‌ای به نظر نمی‌رسد و شما حوصله نخواهید داشت هر روز، قواعد و اصول مختلف در مورد پوشیدن کت و شلوار سه تکه را رعایت کنید، بنابراین این استایل را نمی‌توانید برای کارهای روزانه انتخاب کنید. اما این ویژگی نباید فکر شما را معطوف این مسئله کند که کت و شلوار سه تکه کاملاً رسمی و برای مراسم‌های خاص ساخته شده است. در ادامه به مواردی اشاره خواهیم کرد که شما می‌توانید در آن‌ها، از این استایل کمک بگیرید.

 

کت و شلوار سه تکه برای مراسم عروسی

بیشترین جایی که شما کت و شلوار به همراه جلیقه را مشاهده کرده‌اید مراسم عروسی بوده است. با پوشیدن این سبک از کت و شلوار جای هیچ شکی در خوش‌پوشی ما باقی نخواهد ماند. بر اساس سن و موقعیت (مگر داماد باشید) می‌توانید از پارچه، الگو و رنگ‌های مختلف استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید که انتخاب‌های جسورانه همانند پارچه گل‌دار، انتخاب هوشمندانه‌ای نیست و به جای آن می‌توانید از الگوهای دیگر نظیر الگوی چهارخانه درشت یا خطوط شطرنجی استفاده کنید.

یکی از رنگ‌های مناسب می‌تواند سرمه‌ای باشد. رنگ آبی روشن یا سرمه‌ای باعث طراوت و سرزندگی لباس می‌شود. برای کفش سعی کنید ترکیبی از استایل و ساختار را انتخاب کنید. از تأکید زیاد روی کلاسیک بودن کفش بپرهیزید. کفش‌های لوفر می‌توانند گزینه مناسبی در این مورد باشند. رنگ دیگر سفید است که بیشتر از همه روی تن داماد دیده شده است. اگر در مورد پوشیدن کت و شلوار سه تکه سفید شک دارید نگاهی به استایل های دیوید گندی بیندازید و از آن استفاده کنید.

این مرد می‌تواند با این سبک از لباس معجزه کند. نکته‌ای که در مورد رنگ سفید دارد، انتخاب رنگ‌های روشن برای باقی لباس‌ها نظیر پیراهن است. از جمله رنگ‌های دل‌نشین برای پیراهن، آبی روشن است. برای افزودن نگاهی جذاب‌تر از عینک آفتابی مناسب با صورت خودتان بهره بگیرید. استفاده از پاپیون و دستمال جیب را فراموش نکنید.

کت شلوار سه تکه

 

کت و شلوار سه تکه برای محل کار

اگر شما در جایی کار می‌کنید که باید کت و شلوار سه تکه تن کنید، به همراه داشتن اکسسوری و لوازم جانبی مسلماً نابخشودنی و غیرقابل استفاده است. رنگ کت و شلوار را هم باید ساده و تک رنگ انتخاب کنید. برای مثال رنگ آبی روشن در بعضی موارد می‌تواند خوب باشد اما حرکت ریسکی است که شما را به آن توصیه نمی‌کنیم. بهترین رنگ که ریسک‌پذیری بالایی هم دارد، مشکی است. کت و شلوار مشکی به همراه یک جلیقه مشکی همه جای دنیا به‌عنوان لباس کاملاً رسمی پذیرفته شده و موردقبول است و کمتر موقعیتی وجود دارد که شما نتوانید از آن استفاده کنید. موقعیت‌های دیگری هم برای پوشیدن کت و شلوار سه تکه همانند حضور در مراسم رسمی و جلسات اداری وجود دارد که همگی می‌توانند در دسته‌بندی، محل کار قرار بگیرند.

کت و شلوار سه تکه برای محل کار

 

 

قوانین پوشیدن کت و شلوار سه تکه

حالا که تصمیم گرفته‌اید کت و شلوار خودتان را بر اساس موقعیت و رنگ انتخاب کنید، بهتر است نکاتی را هم در مورد شکل ظاهری و نحوه پوشیدن این فرم از کت شلوار بدانید:

 • آخرین دکمه کت را باز نگه‌دارید.
 • دقت کنید که کت و شلوار به خوبی اندازه تن شما باشند.
 • اجازه ندهید پیراهن به اندازه خیلی زیاد از آستین بیرون زده باشد.
 • رنگ کفش را نزدیک به رنگ کت شلوار انتخاب نکنید.
 • جوراب ساق دار به پا داشته باشید.
 • جلیقه باید دقیقاً روی کمر به پایان برسد و این یک استاندارد جهانی است.

کت شلوار سه تکه

دقت داشته باشید که کت شلوار می‌تواند رسمی، کلاسیک، کژوال حتی اسپرت باشد اما وقتی جلیقه مردانه به همراه آن پوشیده شد، تنها استایل رسمی است که می‌توانید از آن استفاده کنید. تجربیات و دانسته‌های خودتان را با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه دکمه کت و جلیقه را ببندیم؟

۲- نحوه ست کردن کت و جلیقه مردانه

۳- کت شلوار مردانه و ۱۰ نکته مهم در مورد آن

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
دیدگاه خود را ارسال کنید ( ۱ دیدگاه )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • عالی بود

 • آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت مو شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

  ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

  This site is protected by wp-copyrightpro.com