سارا هنجنی در
0

چگونه کت و شلوار مشکی بپوشم؟

چگونه کت و شلوار مشکی بپوشم؟

موقعیت اجتماعی، علایق و سبک زندگی شما در انتخاب رنگ لباس شما موثر است. کت و شلوار مشکی یکی از رسمی‌ترین و اولین انتخاب‌هایی است که هر مردی باید حداقل یک دست از آن را در کمد لباس خود قرار دهد. این رنک کت و شلوار نه تنها در جلسات رسمی، ملاقات‌ها و دیدارهای روزمره بلکه در دیدارهای دوستانه نیز می‌تواند نشان دهنده قدرت و برتری شما نسبت به طرف مقابل باشد. با چی بپوشم همراه باشید تا دلایل انتخاب و نحوه ست کردن آن را به شما آموزش دهیم.

 

دلیل انتخاب کت و شلوار مشکی چیست؟

بدون شک کت و شلوار یکی از مهمترین لباس‌هایی است که هر مردی در کمک لباس خود جای می‌دهد. کاربرد این لباس نه تنها در محل کار، بلکه در مراسم و فصول مختلف کاربرد دارد و همواره به عنوان یکی از زیباترین و شیک‌ترین پوشاک مردانه به حساب می‌آید. بیشتر آقایان اگر سال‌های سال کت و شلوار بپوشند و در کمد لباس‌شان چند دست کت و شلوار داشته باشند، بازهم به فکر خرید یک دست و شلوار جدید هستند، اما چرا وجود رنگ مشکی در کمد لباس دارای اهمیت است؟

کت شلوار مشکی با پاپیون ست شده است

اهمیت رسمی بودن را فراموش نکنید

رسمیت یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب رنگ لباس، به خصوص رنگ کت و شلوار مردانه است. اگر به فکر رسمی بودن رنگ هستید این رنگ فوق‌العاده است؛ با توجه به نوع رنگ شما می‌توانید آن را با کراوات مشکی، سفید و … ست کنید. همچنین یک انتخاب فوق‌العاده برای جلسات کاری و مهم است. البته توصیه می‌شود از ان در محافل دوستانه، مهمانی و دورهمی‌ها استفاده نکنید؛ زیرا شما را بیش از حد جدی نشان خواهد داد. پس به دنبال رنگ جایگزین مانند طوسی باشید.

اهمیت رسمی بودن را فراموش نکنید

امکان ست کردن خوبی دارید

من هم کاملا با شما موافق هستم که بهترین رنگ پیراهن مردانه که می‌توان با این رنگ کت و شلوار ست کردن سفید است، اما این تنها انتخاب شما به عنوان یک آقای شیک پوش نخواهد بود. رنگ‌هایی مانند صورتی، آبی، خاکستری، مشکی می‌تواند سایر انتخاب‌های شما باشد. همچنین می‌توانید در کنار انتخاب پیراهن مردانه به پوشت و سایر اکسسوری‌ها که می‌تواند ظاهرتان را به طور کلی تغییر دهد استفاده کنید و به یک فرد فوق‌العاده در مهمانی و یا محل کار تبدیل شوید.

امکان ست کردن خوبی دارید

مناسب هر مراسمی است

شاید فک کنید که در مورد انتخاب این رنگ در محل کار، قرار عاشقانه و یا حتی عروسی کمی اغراق کرده باشیم. اما واقعا این رنگ را می‌توانید در هر مراسمی که دوست دارید بپوشید بدون اینکه کسی بتواند به شما خرده بگیرد. پس اگر در خرید این رنگ کت و شلوار دچار شک و تردیدی بودید باید آن را کنار بگذارید و به ندای دلتان گوش کنید و بدون شک برای خرید این رنگ زیبا همین اقدام کنید!

مناسب هر مراسمی است

 

بهترین رنگ پیراهن با کت و شلوار مشکی چیست؟

شاید اولین و تنها چیزی که هنگام ست کردن پیراهن مردانه به ذهن ما می‌رسد این باشد که فقط پیراهن سفید را با کت شلوار مشکی بپوشیم. اما پیراهن سفید تنها انتخاب شما نخواهد بود و دست شما برای پوشیدن رنگ‌هایی متنوع باز است. با ما همراه باشید تا بهترین رنگ‌های پیراهن که می‌تواند با این کت و شلوار ست کرد را به شما معرفی کنیم.

معرفی کت و شلوار مشکی با پیراهن سفید

ست کردن کت و شلوار مشکی با پیراهن سفید

با انتخاب پیران سفید برای ست کردن با این رنگ کت و شلوار یک ظاهر کلاسیک و کاملا پخته از خود نشان خواهید داد. اما باید توجه داشته باشید که پوشیدن پیراهن سفید تنها انتخاب شما نخواهد بود. اگر اهل کراوات زدن هستید رنگ‌های زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

 • مشکی
 • زرشکی
 • بنفش
 • آبی روشن

ست کردن کت و شلوار مشکی با پیراهن آبی

ست کردن کت و شلوار مشکی با پیراهن آبی

پیراهن آبی روشن نسخه سرزنده‌تری نسبت به پیراهن سفید است و به شما اجازه می‌دهد که طیف وسیع‌تری از رنگ را با آن ست کنید. همچنین شما را از حالت خیلی رسمی خارج کرده و کمی امروزی‌تر دیده می‌شوید؛ برخی از کراوات‌هایی که می‌توانید با این پیراهن ست کنید عبارت از:

 • مشکی
 • سبز
 • طوسی

چند مدل کت و شلوار سیاه با پیراهن مردانه مشکی

ست کردن کت و شلوار مشکی با پیراهن مشکی

شاید پوشیدن یک دست لباس مردانه تمام مشکی خیلی مناسب هر مراسمی نباشید و در نگاه اول در ذوق دیگران بزند، بنابراین در انتخاب این رنگ لباس دقت زیادی داشته باشید. در مجموع بهتر است است این ست را بدون کراوات بپوشید، اما اگر چاره‌ای نداشتید:

 • مشکی

ست کردن کت و شلوار سیاه با پیراهن صورتی

ست کردن کت و شلوار مشکی با پیراهن صورتی

یکی از سخت‌ترین رنگ‌هایی که می‌توان به کت و شلوار مشکی ست کرد، دقیقا همین رنگ صورتی است. البته اگر جوان هستید این ست را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 • مشکی
 • زرشکی
 • آبی تیره
 • صورتی

ست کردن کت و شلوار سیاه با پیراهن طوسی

ست کردن کت و شلوار مشکی با پیراهن طوسی

خاکستری یک رنگ خنثی بوده و به راحتی با هر رنگی ست می‌شود، به خصوص با رنگ مشکی. اگر کمی محافظه کار هستید، این رنگ را به شما توصیه می‌کنیم.

 • مشکی
 • سایر رنگ‌های تیره

ست کردن کت و شلوار مشکی با پیراهن بنفش

پیشنهاد ما برای آقایان جسور استفاده از رنگ بنفش به عنوان پیراهن است؛ اما نکته‌ای که نباید از آن غافل شد این است که ترجیحا طیف‌های روشن‌تر این رنگ مانند یاسی تطبیق بیشتری با رنگ کت و شلوار مشکی شما دارد.

 • مشکی
 • سرمه‌ای
 • ارغوانی تیره

کت و شلوار سیاه

نکات مهم در انتخاب کت شلوار مشکی

با کلیات انتخاب این رنگ کت و شلوار آشنا شدید وقت آن رسیده است که به سراغ نکات بسیار مهمی در خصوص این رنگ به یاد ماندنی بپردازیم که کارشناسان مد و لباس به آن اشاره داشته‌اند.

 

پیراهن مردانه

به عنوان یک قانون استایل شما باید ساده و متناسب با مراسمی که در آن شرکت می‌کنید؛ پس اگر مهمانی شما رسمی است و یا به یک عروسی دعوت شدید، پیشنهاد ما کراوات مشکی و یا پاپیون به همراه پیراهن سفید مردانه است.

پیراهن مردانه

پیراهن مشکی

پوشیدن پیراهن و کراوات مشـکی با این رنگ کت و شلوار شما را شبیه به هنرمندان فرش قرمز می‌کند. پس توصیه می‌کنیم همیشه و همه جا این استایل را برای خود انتخاب نکنید و به دنبال کمی کنتراست در لباس و یا اکسسوری باشید.

 

اکسسوری

در استفاده از اکسسوری خیلی مینیمال برخورد کنید. این قانون به این معناست که استفاده از پاپیون قرمز و رنگارنگ و یا استفاده از دکمه سرآستین‌های عجیب و غریب می‌تواند ظاهر رسمی را شما را به طور کل خراب کند. بنابراین در استفاده از آن‌ها دقت کنید و تا حد امکان بیش از ۲ تا ۳ اکسسوری همزمان استفاده نکنید.

اکسسوری

کفش چرم

کفش چرم مردانه مهمترین چیزی است که می‌توانید با کت و شلوار خود ست کنید. البته توجه داشته باشید که رنگ این کفش نباشید چیزی به جز مشـکی باشد! قهوه ای تیره و یا عسلی انتخاب‌های نامناسبی است که بعضا برخی از افراد به اشتباه از آن استفاده می‌کنند.

 

مفهوم رنگ مشکی چیست؟

رنگ مشکی، رنگ قدرت و راز آلودگی است. شاید به همین دلیل است که هنگامی که به مراجع تاریخی سر می‌زنیم همه افراد را با لباس یک دست مشکی می‌بینیم! این رنگ بهترین انتخاب برای مراسم رسمی مانند عروسی، مصاحبه شغلی و جلسات فروش است. به همین دلیل است که بیشتر مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. پس هرگاه خاصیت پیام قدرت به کسی ارسال کنید، مشکی بپوشید!

کت شلوار مشکی و گیره کراوات

شخصیت شناسی رنگ مشکی

 • افرادی که رنگ مشکی یا سیاه را دوست دارند، بسیار جدی و محافظه کار هستند و خود را فردی دست نیافتنی می‌دانند.
 • زنان ثروتمند و موفق اغلب رنگ سیاه را انتخاب می کنند، چون می‌تواند به آنها حس ظرافت، پیچیدگی و اعتماد به نفس بدهد.
 • افرادی که به رنگ مشکی علاقه دارند، مستقل هستند؛ همه کارها را خودشان به تنهایی انجام می‌دهند و کمتر از دیگران کمک می‌گیرند
 • این افراد بسیار خودخواه هستند و اعتماد به نفس بالایی دارند.
 • افرادی که در دوران نوجوانانی از رنگ مشکی استفاده می کنند، در واقع می خواهند استقلال و شروع یک دوره جدید در زندگی خود را اعلام کنند.
 • افرادی که رنگ مشکی را دوست دارند، به راحتی با دیگران ارتباط برقرار نمی‌کنند و دوستان زیادی ندارند.

دلیل انتخاب کت و شلوار مشکی چیست؟

توصیه مهم کارشناسان چی بپوشم

اگر جز آن دسته از آقایانی هستید که هنوز هیچ کت و شلوار خریداری نکرده‌اید، به شما توصیه نمی‌کنم که رنگ مشکی را انتخاب کنید، کت و شلوار آبی (سرمه ای) و یا خاکستری می ‌تواند در  اولویت اول شما قرار بگیرد. اما در قدم بعدی حتما یک دست کت و شلوار مشکی برای خود بخرید.

 

مطالب مرتبط:

۱- شیک پوشی با کت و شلوار بدون کراوات

۲- اشتباهات در هنگام پوشیدن کت و شلوار

۳- تیپ غیر رسمی با کت و شلوار خاکی

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 17 ژوئن 2017

بازهم در مورد کت و شلوار مشکی مطلب بذارید و عکس کت و شلوار مردانه بیشتر بذارید

سارا کشفی در تاریخ 10 می 2019

من عاشق مقاله های وب سایت چی بپوشم هستم
و همیشه برای همسرم این موارد مهم رو رعایت میکنمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :