اصول ست کردن لباس مردانه یاد بگیرید

0

اغلب پیش می آید که ما طرح ها و رنگ های مختلفی از لباس ها را خریداری کرده ایم و داریم ولی اعتماد به نفس ست کردن آن ها را در خود نمی بینیم و یا دانش کافی برای ست کردن آن ها را نداریم. شاید با نگاه کردن به رنگ ها و طرح ها ایده هایی هم به نظرمان برسد ولی در نهایت حتی در صورت عملی کردن آن ها بازهم اعتماد به نفس پوشیدنشان میان عموم را نداریم. در این مقاله به بررسی اصول ست کردن لباس مردانه می پردازیم و شما را از آن ها آگاه می کنیم. با چی بپوشم همراه باشید.

۱- سنجیدن مقیاس ها

یکی از مهمترین قوانین ست کردن لباس مردانه همین قانون است و حتی اگر قرار است یک نکته مفید از این مقاله عایدتان شود بگذارید که همین نکته باشد: قانون مقیاس ها. طبق این قانون اگر شما دو طرح را با هم ترکیب می کنید که شبیه بهم هستند مثلا راه راه با راه راه، باید مقیاس های این دو طرح باهم متفاوت باشد. در واقع شما می توانید یک کت با راه راه های با فاصله ۰.۷۵ سانتی متر انتخاب کنید و آن را با کراواتی با راه راه های با فاصله ۱.۲۵ سانت ست کنید. از طرف دیگر اگر دو طرحی که انتخاب کردید مثل هم نیستند باید در مقیاس مثل هم باشند. مثلا کت و شلوار دارای راه راه هایی با فاصله ۱.۲۵ سانت با کراوات شطرنجی با فاصله خطوط ۱.۲۵ سانت ست می شود.

۲- ترکیب کردن طرح های کوچک

به عنوان یک مثال تصویر زیر را در نظر بگیرید. در این تصویر تم تیپ آبی است. اما این که آبی ها چگونه اینقدر زیبا با هم ست شده اند مهم است. آبی های شطرنجی روی پیراهن با آبی های طرح herringtone روی کت ست هستند و این جذابیت کار را بالا برده است.

اصول ست کردن لباس مردانه یاد بگیرید

۳- ترکیب کردن طرح های بزرگ

مثالی دیگر از ست کردن لباس مردانه با ترکیب طرح های بزرگ را در زیر می بینید. بزرگ همیشه به معنی بیشتر توی چشم بودن نیست. مثلا کت و شلوار که در تصویر زیر به کار برده شده است حاوی شطرنجی های ریزی است که در قالب های درشت کنار هم قرار گرفته اند. اگر از دور به کت بنگرید آن را تک رنگ می بینید ولی از نزدیک طرح آن نمایان است. این کت طرح دار خاکستری را با کراوات با طرح های بزرگ در رنگی دیگر ست کرده ایم.

اصول ست کردن لباس مردانه یاد بگیرید

۴- ترکیب کردن طرح های کوچک و بزرگ

در تیپی که در تصویر می بینید راه راه های کوچک کراوات با راه راه های بزرگ کت ست شده اند و این یک اشکال بزرگ محسوب می شد اگر مقیاس این طرح ها هم اندازه بود. اما از آنجایی که راه راه های کراوات بسیار ریزتر از راه راه های کت هستند ست کردن لباس به این شکل مانعی ندارد.

اصول ست کردن لباس مردانه یاد بگیرید

۵- ست کردن لباس به صورت حرفه ای 

قانون ست کردن دو لباس با مقیاس های متفاوت و یکسان را شناختید. وقتی در ست کردن های این شکلی ماهر شدید می توانید به سراغ ست کردن سه لباس یا چهار لباس با طرح های متفاوت بروید. قانون مقیاس ها همچنان میان آن ها برقرار است ولی کمی پیچیده تر و سخت تر می شود و باید دقت بیشتری به خرج دهید.

مطالب مرتبط:

۱-  راه و رسم ست کردن پیراهن مشکی مردانه

۲-  اصول ست کردن شلوار و کفش مردانه

۳- ست کردن رنگ پیراهن و کراوات مردانه

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :