اصول ست کردن شلوار و کفش مردانه

پاییز نزدیک است و شما امکان دارد هر گونه شلوار یا کفشی را برای این فصل انتخاب کنید. انتخاب های مسلم شما می توانند شلوار جین یا کتان رنگی یا حتی پارچه ای باشند و برای کفش هم که مدل های زیادی پیش روی شماست. در این مقاله قصد ما دادن یک راهنمایی جامع در زمینه ست کردن شلوار و کفش مردانه است. پس با دانشی که از این مقاله دریافت می کنید دیگر نگران خرید شلوار و کفش نباشید.

۱- شلوار جین

اصول ست کردن شلوار و کفش مردانه

شلوار جین امروزه به عنوان یکی از ضروری ترین پوشاک مردانه محسوب می شود. به راحتی پس زمینه هر تیپی قرار می گیرد و مورد پسند اکثر آقایان نیز هست. شاید فکر کنید که با هر کفشی هم ست می شود ولی این طور نیست. شاید بتوان گفت شلوار جین به دلیل ظاهر هوشمندانه ای که دارد با کفش های مجلسی و چرمی ست می شود ولی این حالت فقط برای موقعیت های رسمی یا محل کار جواب گو است. در غیر این صورت ست کردن شلوار جین با بوت را به شما پیشنهاد می کنیم که اگر شلوار جین را چسبان و بوت را ساق دار انتخاب کنید تیپ شما چیزی کم نخواهد داشت.

اما اگر مدل شلوار جین شما از مدل های جدیدتر است که روی آن طرح دارد و یا پارگی روی آن مشهود است بهترین انتخاب شما کتانی ها خواهند بود. مدل کتانی انتخابی به سلیقه شما بستگی دارد ولی ما هم مدل ها مینیمال و هم تخت را به شما پیشنهاد می کنیم.

ضمنا بوت های ضخیم و بلند هم مناسب آقایانی است که شلوار جین می پوشند و کارهای سخت در شرایط سخت انجام می دهند.

اصول ست کردن شلوار و کفش مردانه

۲- کت و شلوار

در گذشته وقتی کت و شلوار می پوشیدید تنها انتخاب شما این بود که چقدر فاصله میان کفش رسمی مجلسی شما و پاچه شلوارتان باشد. اما کم کم خیاط ها در کارشان نو آوری را دخیل کردند و امروزه به کت و شلوار به جای این که به چشم یک محصول یونیفرم نگاه شود به صورت مجزا (کت و شلوار) به آن نگاه می شود. شما می توانید یک کت شش دکمه بپوشید و همه دکمه های آن را باز بگذارید و هیچ مانعی ندارد. دیگر مجبور به ست کردن شلوار و کفش مردانه رسمی فکر کنید. می توانید بوت های دربی یا کفش آکسفورد با آن بپوشید.

اصول ست کردن شلوار و کفش مردانه

اما اگر از مدل های جدید تر کت خریداری کرده اید که با تیشرت شما به راحتی ست می شود باید بگویم می توانید کمی شیطانی کنید و با آن کتانی بپوشید. کتانی هایتان را مینیمال انتخاب کنید و بگذارید میان پاچه شلوار و کتانی فاصله باشد. این طوری جذاب تر به نظر می رسد.

اگر مدل کت شما بافت یا پشمی است می توانید از کفش های سنگین تر مثل Brogues یا بوت های چرمی استفاده کنید. فقط از بوت های مخصوص کوه نوردی دوری کنید.

اصول ست کردن شلوار و کفش مردانه

۳- شلوار کتان رنگی

شلوار دانشجویی کفش دانشجویی می طلبد. شما می توانید به همراه شلوار کتان رنگی کفش های قایقی بپوشید. کفش قایقی یا کالج در تابستان و بوت های قایقی در زمستان بهترین انتخاب های شما خواهند بود. در تابستان نیازی به جوراب هم نخواهید داشت. اگر حس می کنید این تیپ مناسب سن شما نیست می توانید با کفش های Brogues کمی سن و سال به تیپتان بدهید.

اصول ست کردن شلوار و کفش مردانه

ست کردن شلوار  و کفش مردانه (کتان رنگی) در زمستان مشروط به داشتن کفشی سنگین تر است. بوت های مخصوص کوهنوردی بهترین گزینه برای زمستان هستند. از مدل های نایلونی آن شدیدا دوری کنید و به سمت جنس های چرمی بروید که حداقل چند سالی برایتان کفش باشد. می توانید پاچه شلوار رنگی را نیز کمی بالا بزنید تا بوت ها به خوبی نمایان شوند.

اصول ست کردن شلوار و کفش مردانه

۴- شلوار اسلش

دنیای مد در حال پیشرفت است و از وقتی شلوار های اسلش وارد بازار شده اند تحول بزرگی در انتخاب شلوار آقایان رخ داده است. شلوارهایی راحت و سبک و در عین حال قابل پوشیدن در اکثر موقعیت ها( البته نه موقعیت های رسمی) همان طور که خودتان هم می دانید بهترین گزینه برای ست کردن با آن ها کتانی ها هستند. انتخاب های شما در تیپ رسمی بسیار محدود هستند و هر کفشی قابلیت ست شدن با شلوار اسلش را ندارد. بوت های چوکا که به اندازه کتانی ها زیبایی اسپرت بودن دارند می توانند یکی از انتخاب های شما باشند و جنس های چرم جیر هم شاید مناسب باشند ولی در نهایت می گوییم که بهترین انتخاب شما همان کتانی ها هستند.

اصول ست کردن شلوار و کفش مردانه

اصول ست کردن شلوار و کفش مردانه

۵- تیپ رسمی یا تاکسیدو

وقتی تیپ رسمی می زنید ست کردن شلوار و کفش مردانه شما باید سمت و سویی رسمی داشته باشد. این به این معنی است که کفش شما باید حدالامکان ساده و بدون طرح باشد. برای گران تر دیده شدن تیپتان می توانید به دنبال کفش های مخمل یا چرم باشید. چرم های زیادی براق را انتخاب نکنید که ممکن است به اندازه کافی تاثیر گذار نباشند.

اصول ست کردن شلوار و کفش مردانه

اصول ست کردن شلوار و کفش مردانه

مطالب مرتبط:

۱- شبیه مردان فرانسوی لباس بپوشید

۲- چگونه ظاهر مردانه داشته باشیم؟

۳- چگونه کتانی های قدیمی را تمیز کنیم؟

۴- راهنمای ست کردن کفش لوفر با لباس مردانه

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :