محمد رضا اهوارکی در
0

قوانین لباس رسمی پوشیدن

قوانین لباس رسمی پوشیدن

طبق معمول شما به یک مهمانی یا مراسم رسمی دعوت شده اید و در انتخاب و ست کردن کت و شلوار و آیتم های دیگرتان دچار مشکل شده اید. نگران نباشید. یکبار و برای همیشه این مقاله را بخوانید و از شر استرس ها خودتان را نجات دهید. در این مقاله ما به شما اصول انتخاب و ست کردن لباس های رسمی برای یک مهمانی مهم را آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

در زبان انگلیسی اصطلاحی با نام Black Tie را داریم که به نوعی یک کد لباس خاص برای مهمانی ها یا مراسم رسمی است. وقتی این کد لباس به یک مهمانی اطلاق می شود یعنی شمایی که به آن دعوت شده اید باید کاملا رسمی لباس بپوشید و پوشیدن  لباس های غیررسمی خارج از عرف شناخته می شود.

در این پست قصد داریم دقیقا به همان اندازه رسمی صحبت کنیم و آیتم های رسمی را به شما معرفی کنیم:

کت پلو خوری

اولین و مهمترین آیتمی که باید انتخاب کنید کت خوب است. در انتخاب آن خیلی دقت کنید و سعی کنید بهترین جنس را انتخاب کنید که سال ها برای شما بماند. جنس های پارچه موهر پشم ماراتیا بهترین گزینه ها هستند. برای رنگ حتما مشکی انتخاب کنید و اگر واقعا مجبور بودید سرمه ای تیره. مخمل هم از گزینه هایی است که می تواند تا حدودی خوب باشد.

قوانین لباس رسمی پوشیدن

یقه ی کت

در انتخاب یقه ی کت انتخاب های زیادی وجود دارد. برای موارد رسمی بیشتر یقه های شکاف دار انتخاب می شود ولی برای این کد لباسی که در ابتدا گفتیم یعنی Black Tie یقه های قله دار بیشتر انتخاب می شوند. یقه شالی ها هم گزینه ی خوبی هستند ولی از یقه های شکاف دار و قله دار بهتر نیستند. در زیر تصاویر این یقه ها را مشاهده می کنید.

قوانین لباس رسمی پوشیدن قوانین لباس رسمی پوشیدن قوانین لباس رسمی پوشیدن قوانین لباس رسمی پوشیدن قوانین لباس رسمی پوشیدن قوانین لباس رسمی پوشیدن

پاپیون

در انتخاب پاپیون خیلی دقت کنید که یک اشتباه می تواند تیپتان را بهم بزند. پاپیون های سنتی مثل پاپیون های مشکی ابریشمی ساده یکی از انتخاب های شماست ولی انتخاب های مدرن تری هم دارید. می توانید از مدل های دالبر دار جدید با رنگ سرمه ای هم استفاده کنید.

قوانین لباس رسمی پوشیدن

پیراهن

برای پیراهن سفید هم دو انتخاب خوب پیش رو دارید. یکی مدل های یقه کوتاه و دیگری مدل های یقه برگشته که بهترین انتخاب ها هستند. پیراهن های دکمه مخفی دار هم گزینه ی خوبی برای ست کردن با کت و شلوار مشکی هستند.

قوانین لباس رسمی پوشیدن قوانین لباس رسمی پوشیدن قوانین لباس رسمی پوشیدن

شلوار

در این مجالس باید شلوار کتان و شلوار رنگی ها را فراموش کنید. بهترین گزینه برای این مجالس شلوارهای پارچه ای هستند.

قوانین لباس رسمی پوشیدن

قوانین لباس رسمی پوشیدن

کفش ها

بهترین و تنهاترین انتخاب شما در رسمی لباس پوشیدن کفش های چرم مشکی هستند که باید حواستان باشد که آنقدر تمیز باشند که برق بزنند. در انتخاب این کفش ها هرچه هزینه ی بیشتری کنید جنس های بهتری گیرتان می آید.

قوانین لباس رسمی پوشیدن

اکسسوری ها

وقتی صحبت از تیپ رسمی می شود اولین اکسسوری ای که باید به ذهنتان بیاید کمربند است. البته منظور ما کمربندهای پارچه ای است که از زیر جلیقه به دور کمر می پیچند و یک جنبه ی کاملا رسمی به تیپ شما می دهد. در تیپ های رسمی کمربند برای شلوار استفاده نمی کنند. پس خیلی مهم است که شلواری انتخاب کنید که دقیقا اندازه ی کمر شما باشد. اگر ساعت انتخاب می کنید به دنبال ساعت های کلاسیک با طرح های مینیمال باشید. بقیه ی اکسسوری ها نیز مانند دکمه سر آستین، پوشت سفید و گیره ی یقه هم از ملزومات است.

قوانین لباس رسمی پوشیدن قوانین لباس رسمی پوشیدن قوانین لباس رسمی پوشیدن قوانین لباس رسمی پوشیدن قوانین لباس رسمی پوشیدن قوانین لباس رسمی پوشیدن

مطالب مرتبط:

1- ۱۰ مدل کفش رسمی مردانه

2- اصول لباس پوشیدن آقایان در جلسات رسمی

3- معرفی ۶ مدل بوت رسمی مردانه

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

علی در تاریخ 26 می 2017

من خیلی مراسم رسمی میرم تشکر کمک کرد

احمد در تاریخ 26 می 2017

عالیهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :