چگونه و از کجا خط موی گردن را تعیین کنیم؟

هر وقت که روی صندلی آرایشگاه می نشینید باید به خیلی موارد فکر کنید. از طول مو تا استایل و مدل آن و خط ریش ها و خیلی جزییات دیگر که بعد از درآمدن از آرایشگاه به شما حس خوب خوشتیپ بودن را بدهد. با این مواردی که گفتیم هنوز هم یک سری موارد هستند که از ذهن ما شاید دور باشند و یکی از آن ها خط ریش روی گردن است. خط روی گردن از مهمترین چیزهایی است که مدل موی شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

مطالب مرتبط:

۱- ۵ راه برای داشتن ته ریش عالی

۲- چگونه ریش کم پشت خود را درست کنیم؟

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

۳- نکاتی برای آقایانی که قصد بلند کردن ریش را دارند- قسمت دوم

۴- نکات ساده و کاربردی برای مرتب کردن و اصلاح خط ریش

چگونه و از کجا خط موی گردن را تعیین کنیم؟

انتخاب های شما چیست؟ 

کریس سنا آرایشگر معروف آمریکایی در این باره می گوید: “شما سه انتخاب دارید. خط انداختن (لبه دار)، دایروی و باریک. خط گردن لبه دار مستقیم روی گردن اعمال می شود و خط گردن دایروی هم به همین صورت است البته به غیر از گوشه ها. و خط گردن باریک موی طبیعی شما را دنبال می کند و به تدریج کوتاهتر می شود. این سه انتخاب روی هر مدل مویی جواب می دهد و به سلیقه ی خود شما بستگی دارد که کدام را انتخاب کنید.

کدام مدل را انتخاب کنیم؟

وقتی صحبت از انتخاب بهترین خط گردن می شود دو فاکتور اساسی را باید در نظر بگیرید. اول اینکه طول موی انتخابی شما چقدر است زیرا که تصمیم گیری قبل از کوتاه کردن مو خیلی مهم است. شورتی مانیاس از بهترین آرایشگران سن فرانسیسکو می گوید: “هر خط گردنی با خطوط سخت و واضح لبه دار یا دایروی رشد سریع تری دارند و من خودم خط گردن باریک را ترجیح می دهم زیرا  رشدش نسبت به آن دو آرام تر است.”

نگرانی دوم شما باید سایز گردن شما باشد. شورتی می گوید: ” آیا گردن بلندی دارید؟ اگر این طور است من مدل لبه دار را پیشنهاد می کنم. برعکس اگر گردن کوتاهی دارید مدل دایروی بیشتر به شما می آید چراکه حالت دایروی پوست بیشتری را در اطراف گردن نشان می دهد.”

و در نهایت هر سه مدل به سلیقه ی شما باز می گردد.

چگونه یک خط گردن را تمیز نگاه داریم؟

حال که نوع و مدل خط گردن را یافتیم یک سری هنرهای آرایشی برای تمیز نگاه داشتن آن لازم است. شورتی می گوید : ” بگذارید یک آرایشگر یا یک حرفه ای این کار را برایتان انجام دهد. انجام دادن این کار در خانه امکان دارد آن را خراب کند و درست کردنش مشکل باشد.

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :