نکاتی برای آقایانی که قصد بلند کردن ریش دارند (قسمت دوم)

با قسمت دوم اصول بلند کردن ریش در خدمت شما طرفداران چی بپوشم هستیم. در قسمت قبل در ارتباط با موارد فیزیکی و روش های مختلف بلند کردن ریش با شما صحبت کردیم و در این قسمت سعی داریم تا با ذکر نکاتی در باره ی موارد روحی و روانی این موضوع این بحث را به پایان ببریم و سعی کنیم در قسمت های آتی به نکاتی درباره ی مراقبت از ریش بپردازیم.

مطالب مرتبط:

۱- نکاتی برای آقایانی که قصد بلند کردن ریش را دارند-قسمت اول

۲- نکاتی برای آقایان خوشتیپ در سفر

۳- ۷ روش جلوگیری از خشکی پوست در زمستان

بلند کردن ریش ( نکات روحی وروانی )

اگر در امر بلند کردن ریش تازه وارد هستید سخت ترین کار ممکن برای شما وفق دادن خود با حرف های و عکس العمل های دیگران است. اگر شما تک وتنها در یک جزیره ی دور افتاده بودید مسلما این مشکل را نداشتید ولی ظاهر شدن میان مردم با ظاهری متفاوت حتما با برخوردهای متفاوت مردم همراه خواهد بود.

اولین و سخت ترین چالش شما دوستان صمیمی و خانواده و فامیل شما هستند. بهتر است خودتان از آن ها بخواهید که شما را در این امر پشتیبانی کنند و با آن مخالفت نکنند، معمولا این روش جواب می دهد. مخصوصا اگر آن ها تیپ شخصیتی شما را به خوبی می شناسند(اگر اینطور نیست بهتر است به دنبال کسی بگردید که شما را بیشتر درک می کند، که خوب این بحث مقاله ی ما نیست ! ).

این جملات را استفاده کنید :

عزیزان من، تصمیم گرفتم یک بار به صورت آزمایشی ریشم را بلند کنم و این کار کمی متفاوت خواهد بود. ولی خیلی وقت است که این تصمیم را گرفته ام، ولی اعتماد به نفس کافی را نداشتم. حالا امیدوارم بتوانم ریشم را تا {یه بازه ی زمانی} ماه بلند کنم و به پشتیبانی شما نیاز دارم. لطفا در این زمان طولانی به من کمک کنید که به هدفم برسم.

اگر خیلی هم با دید باز با شما برخورد نشد این عبارات هم مناسب است :

عزیزان دل من، من {سن شما} ساله هستم و می خواهم حداقل ۵۰ سال دیگر با شما زندگی کنم. لطفا حداقل بگذارید {بازه ی زمانی} ماه از این ۵۰ سال را کاری را که می خواهم و حس خوبی به من می دهد را امتحان کنم.

اگر همه ی این موارد هم جواب نداد حتما جمله ی ” من ریشم رو بلند می کنم ، بدن خودم است” جوابگو است. البته همیشه راه های منطقی جواب بهتری به ما می دهند.

از سد بزرگ خانواده که رد شوید حالا به همکاران و دوستان صمیمی و … می رسید که در این موارد با استاتژی ” به حمایت شما نیاز دارم” کاری از پیش نمی رود. در مقابل این افراد سعی کنید فقط اعتماد به نفس بالا داشته باشید ودر صورت اعتراض آن ها بگویید که بلند کردن ریش من انتخاب خودم است و به بقیه ارتباطی پیدا نمی کند. اینگونه مواقع مردم به اعتماد به نفس بالای شما ایمان می آورند و به سرعت انتخاب شما را قبول می کنند. این را همیشه به خاطر داشته باشید که ” همیشه حسودانی اطراف شما وجود دارند”


نکاتی برای آقایانی که قصد بلند کردن ریش دارند-قسمت دوم

قرار نیست که همه از شما راضی باشند و هیج وقت نمی توانید احساسات و عکس العمل های آن ها را کنترل کنید. چیزی که برای شما قابل کنترل است اعمال و احساسات خودتان است و شما کاری را انجام می دهید که به شما رضایت قلبی می دهد. در کل که شما نمی توانید همه را راضی نگه دارید ولی خودتان را چرا.

بعد از مدتی که از بلند کردن ریشتان گذشت حس می کنید که همین طور که با افراد بیشتری ارتباط دارید آن ها شما را با عنوان “اون کسی که ریش داره” می شناسند. انتقاد های دور و بری ها کمتر می شود و شما تبدیل به کسی می شوید که هستید.

سایت هایی برای روزهای سخت بلند کردن ریش وجود دارد که می توانید در آن ها از تشویق های دیگران بهره مند شوید. عکس هایی از روند رشد ریشتان قرار دهید و در کل قضیه را جدی بگیرید. سایت های پیشنهادی ما  /r/beards و Beardboard.com و  BeardedGents.com است. همچنین در صفحه ی تامبلر  BeardedGents.com هم می توانید مدل ها و استایل های مختلف ریش را بیابید.

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شما

وحید در تاریخ 29 سپتامبر 2017

راهکاری بدید این چیزها چین نوشتین . نمیخواد شما روحی روانی کارکنید روانشناسی نیاییدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :