محمد رضا اهوارکی در
0

آقایانی که قصد بلند کردن ریش دارند، بخوانند (قسمت اول)

آقایانی که قصد بلند کردن ریش دارند، بخوانند (قسمت اول)

برای بلند کردن ریش کافیست ریش تراشتان را کنار بگذارید و صبر کنید، به همین سادگی!!! اما اگر این طور بود که بیشتر آقایان قادر به انجام این کار بودند. حقیقت این است که برای این کار باید اطلاعات زیادی داشته باشید البته اگر به استایل کارتان نیز اهمیت می‌دهید. کارشناسان چی بپوشم این بار این مقاله را برایتان آماده کرده‌اند تا با دیدی بازتر و اصولی‌تر این کار را انجام دهید. با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط :

۱- ۱۱ ماده ی غذایی برای پر پشت کردن مو

۲- راه های جلوگیری از سوزش صورت بعد از اصلاح

۳- چه جوری از دید خانم ها یه مرد جذاب باشم؟

نکاتی برای آقایانی که قصد بلند کردن ریش دارند. قسمت اول

نکات کلی که برای بلند کردن ریش باید بدانید

در این قسمت قصد داریم تا به جنبه‌ی فیزیکی و تاثیرات ظاهری بلند کردن ریش بپردازیم. در قسمت‌های دوم و سوم به ترتیب به جنبه‌های روحی و روانی و روش‌های نگه‌داری ریش در بلند مدت می‌پردازیم . دلیل این که اصلا چرا باید ریشتان را بلند کنید کاملا به خودتان بستگی دارد و یک مساله‌ی شخصی است.

همان طور که اشاره کردم بهترین راه برای بلند کردن ریش کنار گذاشتن ریش تراش و صبوری است. در واقع مهمترین درسی که در طول مدت بلند کردن ریش یاد می‌گیرید صبوری است.

دلیل خارش پوست هنگامی که ریش بلند می‌شود اینست که هنگامی که شما ریشتان را می‌تراشید در واقع نوک ریش‌ها را مانند نیزه تیز می‌کنید و همین بعد از بلند شدن پوست شما را به خارش می‌کشد زیرا که وقتی بلند می‌شوند خم شده و روی صورت شما کشیده می‌شوند. این تاثیر بیشتر روی گردن شما نمایان می‌شود و آن هم بخاطر زاویه ایست که با صورتتان دارد. پس‌:

  1. ریش را بلند کنید و فقط صبر کنید، این حالت گذراست.
  2. از نرم کننده‌هایی مانند کرم ریش و یا نرم کننده‌های دیگر استفاده کنید. از الکل به هیچ وجه استفاده نکنید زیرا که پوست شما را خشک می‌کند.
  3. سعی کنید در بازه‌ی یکی دو روز از نرم کننده‌های ریش‌های زبر استفاده کنید.

نکاتی برای آقایانی که قصد بلند کردن ریش دارند. قسمت اول

در این مرحله نباید از شامپو برای شستشوی ریش استفاده کنید زیرا بلندی ریش کم است. سعی کنید از صابون‌های طبیعی که مواد شیمیایی سوزش آور ندارند استفاده کنید.

به محض این که احساس خارش کنید این هم به نظر شما می‌رسد که ریشتان خیلی درهم است. برای تمیز کردن ظاهرتان من تمیز کردن گردن و خط ریش انداختن روی آن و قسمت‌های بالای گونه و زیر سیبیل(قسمت نزدیک لب) را پیشنهاد می‌کنم. اگر قرار است ریشتان را یک ساله کنید اصلا نباید به خود ریش دست بزنید، به هیچ وجه!

نکاتی برای آقایانی که قصد بلند کردن ریش دارند

همین مواقع است که اکثرا بیشتر مقدار ریش را از دست می‌دهید. معمولا آقایان در این مواقع وسوسه می‌شوند که کمی از ریش را با ریش تراش بزنند و متوجه می‌شوند که مقدار زیادی کم شده و نهایتا همه‌ی آن را می‌تراشند! به خاطر ریسک نکردن هم که شده من پیشنهاد می‌کنم حدالامکان یک ماه را برای کم کردن ریش صبر کنید.

اکثر کسانی که تازه کار در امر ریش گذاری هستند خط ریش زیر گردن را خیلی بالا می‌برند. مکان ایده‌آل برای این خط دقیقا محل تقاطع گردن و سر است. پس تا زمانی که ریشتان با زمین موازی است این کار را نکنید و حتما ابتدا آن را موازی روبه رویتان (وقتی در آینه نگاه می‌کنید) و بعد اقدام به خط ریش انداختن کنید. حقیقت اینست که در این مرحله شما مقدار خیلی کمی از ریشتان را کم می‌کنید و لازم نیست که حتما بالا را نگاه کنید و سعی کنید یک حالت دایروی از این گوش تا آن گوش به آن بدهید.

نکاتی برای آقایانی که قصد بلند کردن ریش دارند. قسمت اول

وقتی سبیل نزدیک لب را کوتاه می‌کنید من استفاده از قیچی را پیشنهاد می‌کنم. قیچی کنترل شما را بیشتر می‌کند و از تراشیدن زیادی سبیل جلوگیری می‌کند. برای خط گونه هم سعی کنید که روی خط گونه‌ی طبیعیتان حرکت کنید و تنها یکی دو تار موی اضافه را بچینید. حواستان باشد که اگر گونه‌ی پری دارید نباید خیلی پایین‌تر از بینی را بتراشید.

برای داشتن ریش یک دست و منظم باید یک الی دو ماه برای بلند شدن ریش صبر کنید. اگر تمیز کاری‌های گردن و گونه را هم مرتب انجام دهید خوب است. برای این که طول ریش را از دست ندهید من تمیزکاری با قیچی را پیشنهاد می‌کنم. ریسک تراشیدن زیاد را کم می‌کند و کنترل بیشتری به شما می‌دهد. برای صاف کردن و مرتب کردن از یک شانه هم می‌توانید استفاده کنید.

به یاد داشته باشید هرچه کمتر از ریشتان بکاهید بهتر است. روزهای دیگر هم می‌توانید از آن کم کنید و عجله‌ای نیست. برای بلند کردن طولانی مدت من شستشوی روزانه به همراه مالیدن روغن ریش را پیشنهاد می‌کنم. ریش را هر جایی می‌توان شست و حداقل سه بار در هفته این کار توصیه می‌شود.

نکاتی برای آقایانی که قصد بلند کردن ریش دارند. قسمت اول

بعد از تقریبا دو ماه به قسمت جالب کار می‌رسیم. شما متوجه می‌شوید که ریشتان عجیب و غریب و ترسناک است. چیزی که زمانی صاف و تمیز بود حالا موج‌دار و در هم و به بیانی وحشی شده است. این طبیعی است و دقیقا همان ریش طبیعی شماست.

در ماه سوم شما فقط می‌خواهید ریشتان را هفته‌ای یک بار یا در صورت نیاز بشویید. بازهم می گویم که با وجود خستگی شستشوی روزانه توصیه می شود. مالیدن روغن ریش به صورت روزانه و کوتاه کردن های با قیچی را هم فراموش نکنید. اگر دپرس بودید هم ریشتان را نزنید.

یک قانون کلی در این مورد داریم که  به ازای هر ماهی که ریشتان بلند می‌شود یک روز را برای فکر کردن به  اینکه آیا آن را بتراشم یا خیر اختصاص دهید.

پس اگر ریش شش ماهه دارید تقریبا یک هفته به این قضیه فکر کنید. این کار هرگونه تراشیدن ناگهانی و بی خردانه را از شما دور می‌کند.

نکاتی برای آقایانی که قصد بلند کردن ریش دارند. قسمت اول

وقتی ریشتان بلندتر می‌شود به این فکر می افتید که شاید استفاده از سشوار آن را منظم‌تر و پرتر نشان می‌دهد. برای استفاده از سشوار سعی کنید از زیر گردن به سمت بالا آن را نگه دارید که ریشتان را پف دار کند. در این مرحله مالیدن داروهای گیاهی ریش هم تا وقتی ریشتان نم دار است توصیه می‌شود. بعد از خشک شدن ریش از زیر این کار را از بالا به سمت پایین نیز انجام دهید که ریش به حالت معمولی خودش بازگردد. از شانه‌ی چوبی یا آهنی برای تمیز کردن نهایی استفاده کنید.

زیبایی ریش این است که می‌توانید به هر مدلی که دوست دارید آن را مدل دهید. پیشنهاد می‌کنم  که بر اساس توجه به ژنتیک یا ریش‌های بزرگان خانواده و فهمیدن کلیت آن، آن را بلند کنید که کاملا روی صورت شما بنشیند و نمای خوبی نیز داشته باشد. مثلا معمولا سبیل پف دار با ریش کم حجم نمی‌آید و یا اگر گونه‌های خیلی جدا از هم دارید ریش‌های بزی شکل بیشتر به شما می‌آید. برای انتخاب مدل ریش به این سایت نیز سری بزنید.

نکاتی برای آقایانی که قصد بلند کردن ریش دارند. قسمت اول

ژنتیک شما تقریبا تمام مواردی را که برای بلند کردن ریش نیاز دارید به شما می‌گوید. البته مواردی مثل استرس، رژیم غذایی بد و یا آسیب‌های جسمی هم می‌تواند پتانسیل شما را از بین ببرد. ولی اگر می‌خواهید ریشی پر پشت داشته باشید این نکات را رعایت کنید.

اول از همه “تراشیدن ریش رشد آن را سریع تر نمی‌کند” این تنها یک خرافه است و برای مسخره کردن افراد به کار می‌رود.

حالا اگر یک رژیم خوب و سطح استرس کمی دارید کمک زیادی نمی‌کند ولی اگر زندگی ایده الی ندارید این قضیه شاید بتواند به شما کمک کند.

رژیم معمولی‌ای را انتخاب کنید که در هفته تقریبا ویتامین و بیوتین و ماهی و روغن جزو آن باشد. بیوتین که به ویتامین H برای مو معروف است، به موی شما و ناخن‌هایتان برای رشد کمک می‌کند. به علاوه می‌توانید از ویتامین B و منیزیوم هم در در رژیمتان استفاده کنید.

سرعت بالای ترشح تستسترون هم به رشد ریش شما کمک می‌کند. برای بالا بردن سرعت آن گوشت قرمز بیشتری بخورید و از سویا دوری کنید و سعی کنید وزنتان زیاد نشود. مصرف اسفناج، گردو، آووکادو، زیتون و کلم و روغن زیتون از مواردی است که شدیدا توصیه می‌شود.

نکاتی برای آقایانی که قصد بلند کردن ریش دارند. قسمت اول

اگر این موارد را رعایت کنید از لحاظ بدنی و جسمی همه‌ی شرایط را دارید و کافیست به موارد بیرونی توجه کنید. مواردی مانند کندن ریش به صورت ناخوداگاه. کندن یک قسمت خاص ریش به طور مداوم باعث کمتر شدن رشد آن قسمت می‌شود.

نکته‌ی نهایی که قابل ذکر می‌دانم صبوری است. ریش گذاشتن زمان گیر است و تنها چیزی که خیلی به آن نیاز دارید صبر کردن است.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

فری در تاریخ 07 اکتبر 2016

سلام خوبی خسته نباشی من ریشم برعکس در اومده بخاطر این همیشه مجبورم با تیغ بزنم و نمیتونم ریش بلند داشته باشم چکار کنم ک ریشم حالتش صاف بشه و بتونم ریش بذار. آیا راهی هست ک ریشم برعکس رشد کرده رو صاف کنمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :