chadmin در
0

راه های جلوگیری از سوزش صورت بعد از اصلاح

راه های جلوگیری از سوزش صورت بعد از اصلاح

راه های جلوگیری از سوزش صورت بعد از اصلاح کدام است؟ شاید یکی از مهم ترین دلایلی که آقایان بعد از اصلاح صورت خود احساس سوزش می کنند این است که در بسیاری از مواقع صورت خود را به درستی اصلاح نمی کنند. موارد بسیاری در اصلاح صحیح صورت شما دخیل اند:

1- جهت اصلاح صورت

2- نوع تیغی که برای اصلاح استفاده می کنید

3- زمان تعویض تیغ ریش تراش

4- استفاده از خمیر ریش

و …

مطمئنا این اتفاق برای بسیاری از آقایان بوجود آمده که بعد از اصلاح کردن صورت خود، جوش های قرمز رنگ و ریزی بر روی پوست خود مشاهده کنند و برای چندین روز این حالت بر روی پوست خود  به همراه داشته باشند. تحقیقات نشان می دهد که هر بار اصلاح کردن باعث می شود که دو لایه از پوست شما، به وسیله ریش تراش جدا شده و آسیب های جدی به پوست شما وارد خواهد شد. در ادامه راه های جلوگیری از سوزش صورت بعد از اصلاح را به شما معرفی خواهیم نمود.

1- پیش از اصلاح، صورت خود را مرطوب کنید

همواره پیش از اصلاح صورتتان را مرطوب نگه دارید، رطوبت باعث می شود که هنگام اصلاح، تیغ به راحتی بر روی صورت حرکت کرده و از آسیب دیدن پوست جلوگیری کند.

2- از خمیر ریش استفاده کنید

 به علت وجود فرمولاسیون خاص خمیر ریش، رطوبت در میان تارهای ریش شما نگه داشته و این مساله باعث سهولت اصلاح صورت خواهد شد. همیشه یک دقیقه قبل از اینکه صورت خود را اصلاح کنید خمیر ریش را به کمک برس مخصوص بر روی صورت ماساژ داده تا صورت شما آماده اصلاح گردد.

3- از تیغ های کهنه برای اصلاح صورت استفاده نکنید

یکی از مهم ترین عواملی که باعث ایجاد جوش های قرمز رنگ و کوچک می شود، استفاده از تیغ های کهنه است. اگر از ریش تراش های یکبار مصرف استفاده می کنید توجه داشته باشید که بیش از دوبار از این دسته از ریش تراش ها استفاده نکنید چرا که باعث ایجاد زخم بر روی پوست صورت شما خواهند شد.

4- صورت خود را بعد از اصلاح با آب سرد خیس کنید

بعد از هر بار اصلاح صورت خود را با آب سرد، شستشو کنید؛ این مساله سبب می شود که خونریزی هایی احتمالی که بر اثر اصلاح صورت بوجود آمده و یا باعث ایجاد حساسیت پوست صورتتان شده را از بین رود.

5- از خمیر بعد از اصلاح استفاده کنید

همانگونه که در ابتدای این مقاله اشاره نمودیم، اصلاح صورت، سبب می شود که حداقل دو لایه از پوست صورت شما جدا شود بنابراین برای محافظت از پوست صورت خود ازAfter Shave (خمیر بعد از اصلاح) استفاده کنید تا رطوبت لازم را برای پوستتان را تامین کند.

6- پیش از استفاده مجدد از ریش تراش، حتما آن را با الکل ضد عفونی کنید

به یاد داشته باشید که بسیاری از حساسیت های پوستی به علت وجود باکتری حاصل می شوند، برای جلوگیری از این اتفاق حتما ریش تراش خود را به وسیله الکل ضد عفونی کنید. توجه داشته باشید که آب داغ باعث از بین رفتن باکتری ها نخواهد شد. همچنین اگر از ریش تراش های چند تیغه استفاده می کنید توصیه ما به شما این است که در بازه های زمانی کوتاه آن ها را دور بیاندازید.

نکته 1-  از فشار بیش از اندازه بر روی ریش تراش خودداری کنید، چرا که فشار بیشتر باعث ایجاد خراشیدگی و حساسیت پوستی شده و عاملی مهم در بریدن پوست شما خواهد بود.

نکته 2- از یک کاسه آب داغ در هنگام اصلاح صورت استفاده کنید تا ریش و خمیری که در هنگام اصلاح به تیغ چسبیده است را به راحتی جدا کنید و اصلاحی فوق العاده برایتان به همراه داشته باشد.

مطالب مرتبط:

1- هفت عطر گرانقیمت جهان

2- ده نکته ای که در مورد عطر و ادکلن نمی دانستید

3- راه های خوشتیپ شدن به سبک برد پیت

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :