بهترین مدل ریش و اصول مراقبت از آن

بهترین مدل ریش برای صورت من کدام است؟ چگونه از ریش هایم مراقبت کنم؟  در حال حاضر هر فردی یک سبک مخصوص برای ریش های خود دارد ولی باید بدانیم که اگر به دنبال استایلی بی نظیر هستید باید مدل مو و ریش شما با تیپ شما هماهنگی کافی داشته باشد.

1- کدام مدل ریش برای من مناسب است؟

در نگاه اول شما هر مدل ریش که داشته باشید باید همیشه به آن رسیدگی کنید تا ظاهرتان ژولیده به نظر نیاید و اما اگر صورتی نسبتا دراز و استخوانی دارید بهتر است ریش پر پشتی به خصوص در قسمت گونه ها داشته باشید و بر عکس اگر صورت گردی دارید بهتر است حجم ریش هایتان را بسیار کم کنید در این صورت یک توازن بین صورت و ریش برقرار می شود. برخی از افراد هم سبک های کوتاه تر ریش را می پسند که این سبک به پر کردن صورت و پوشاندن نقص های صورت مثل چانه ضعیف و استخوانی کمک می کند. علاوه بر توازن بین ریش و صورت، سبک ریش گذاشتن شما باید با مدل موی شما نیز متناسب باشد. بنابراین برای انتخاب بهترین مدل ریش تمام این موارد را مدنظر قرار دهید.

بهترین مدل ریش و اصول مراقبت از آن

2- شست و شو صورت و ریش

شست و شوی منظم ریش بسیار مهم است. اگر ریش نسبتا بلندی داشته باشید ممکن است هنگام غذا خوردن کثیف شود یا به طور معمول سلول های مرده پوست به صورت ذرات ریزی روی ریش شما پدیدار شود پس بهتر است به طور منظم ریش خود را بشویید. اگر برای طولانی مدت شست و شو نداشته باشید پوست صورت شما ملتهب شده و احساس خارش می کنید پس بهتر است با استفاده از مواد شوینده مناسب ، روزانه ریش خود را بشویید.

3- استفاده از لایه بردار

اگر ریش کوتاه دارید که حدود 2 سانتی متر باشد بهتر است از کرم های لایه بردار صورت استفاده کنید و آن را در اطراف ریش خود بزنید که هم کمی پوستتان چرب شود و هم پوست صورت شفاف و تمیز جلوه کند.

4- استفاده از روغن

اگر مدل ریش شما بلند است برای زیبا تر نشان دادن آن می توانید از روغن های مخصوص برای ریش استفاده کنید و مقدار کمی آن ها را چرب کنید تا خوش فرم شود و براقی کمی نیز به آن می دهد. علاوه بر این روغن های مخصوص ریش خودشان نیز یک مرطوب کننده طبیعی هم برای موی صورت حساب می شوند و مانع وز شدن و گره خوردن ریش می شود.

حالا به نظرتون انجام دادن این چند کار برای داشتن بهترین مدل ریش سخت است؟ داشتن ریش مراقبت های بسیاری می خواهد. در صورت عدم مراقبت و رسیدگی،  چهره شما را بسیار ژولیده نشان می دهد پس بهتر است تا حد امکان در مراقبت از آن تلاش کنید.

مطالب مرتبط:

1- چه مدل ریشی به من میاد؟

2- طرز تهیه‌ی خمیر ریش در خانه

3- چگونه ریش کم پشت خود را درست کنیم؟

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :