با این ۱۰ روش همین فردا جوان شوید

بالا رفتن سن و اثرات آن روی بدن انسان نتیجه‌اش را روی روحیه می‌گذارد و از دست دادن روحیه شما موجب پیری شما می‌شود. جوان بودن باید در فکر و قلب شما باشد ولی چه کنیم که اثرات فیزیکی و جسمی بالا رفتن سن در ما کمتر دیده شود؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

ad banner

۱- خنده‌ای براق‌تر داشته باشید 

دندان زرد از مهمترین عواملی است که در پیرتر نشان داده شدن شما موثر است و از قدیم هم همینطور بوده است. اولین و مهمترین نکته‌ای که برای جوان تر شدن به شما پیشنهاد می کنیم مسواک زدن مرتب دندان‌ها و تمیز نگاه داشتن آن‌ها ست. علاوه بر حفظ سلامتی این امر موجب می شود که شما حس خوش تیپی و جوان تر بودن داشته باشید.

با این ۱۰ روش همین فردا جوان شوید

۲- تراشیدن مرتب  مو 

خیلی از آقایان هزینه هنگفتی بابت خرید کت و شلوار و اکسسوری مختلف می‌دهند و از این غافلند که یک موی تراشیده و منظم بهترین راه برای جوان تر به نظر رسیدن است. پس در این امر به هیچ وجه کوتاهی نکنید و به محض اینکه حس کردید موی شما بلند شده است آن را به دست آرایشگر بسپرید.

با این ۱۰ روش همین فردا جوان شوید

۳- چشمانی باز تر 

پوست دور چشم شما بعد از ۳۰ یا ۴۰ سالگی شروع به پر کردن حاشیه اطراف چشم می کند و دلیل آن هم فشار پوست پیشانی از یک طرف و ضعیف بودن و نازک بودن لایه پوست دور چشم است. می توانید با استفاده از ژل‌هایی که توسط دکتر های مجرب مخصوص تثبیت پوست شما اعمال می شود استفاده کنید.

با این ۱۰ روش همین فردا جوان شوید

۴- مدل موی شما مهم است

به مدل مو خودتان برسید. مدل مویی که در سن بالای ۵۵ سال استفاده می کنید (در صورتی که مویی روی سر شما باشد) به هیچ وجه نباید کشیده شده باشد و یا با استفاده از مواد نگهدارنده مثل چسب مو و ژل مو نگاه داشته شود. استفاده از سشوار هم در این سن برای پوست سر شما جایز نیست. سعی کنید مدل های ساده و یک طرفه را روی سر خود اعمال کنید.

با این ۱۰ روش همین فردا جوان شوید

۵- کرم ضد آفتاب فراموش نشود

شاید باورتان نشود ولی استفاده مکرر و با برنامه  کرم ضد آفتاب روی پوست شما معجزه می کند. چراکه نور آفتاب از مهمترین مواردی است که در پیر نشان داده شدن پوست شما موثر خواهد بود. هیچ وقت دیر نیست. از همین امروز شروع به استفاده  روزانه از کرم ضد آفتاب بکنید.

با این ۱۰ روش همین فردا جوان شوید

۶- ریشتان را بتراشید

در آقایان جوان ریش و ته ریش تا حدودی به زیبایی ظاهری شان می افزاید اما در شما این گونه نیست. ریش گذاشتن برای آقایان مسن به معنی تنبلی و بی توجهی به تیپ خودتان تلقی می شود. ضمنا هرچه ریش بلندتری داشته باشید سن شما بیشتر دیده می شود.

با این ۱۰ روش همین فردا جوان شوید

۷- چین و چروک پوست را پاک کنید

چین و چروک روی پوست پیشانی می تواند عامل مهمی در ضعیف شدن روحیه  شما باشد. آقایان در این زمینه به دنبال درمان های زودتری نسبت به خانم ها هستند. ما در این مرحله بوتاکس را که روشی ارزان و قابل بازگشت است به شما پیشنهاد می کنیم.

با این ۱۰ روش همین فردا جوان شوید

۸- صورتتان را مرتبا مرطوب کنید

آقایانی که پوستشان در معرض نور شدید آفتاب قرار می گیرد باید در مرطوب کردن آن تلاش بیشتری کنند. پیشانی شما در معرض خطر بیشتری نسبت به گونه هایتان است چراکه حین اصلاح صورت به اندازه  کافی آن ها را مرطوب می کنید.

با این ۱۰ روش همین فردا جوان شوید

۹- شاد زندگی کنید

می دانیم که شما میان همه  تبریک تولدهایی که از اطرافیان دریافت می کنید حس پیر تر شدن را بیشتر در خود حس می کنید و این به اندازه  کافی می تواند روحیه  شما را ضعیف کند. میان همه کارهای فرزندان، محل کار و تمام قبض‌هایی که باید پرداخت کنید کمی هم به فکر خودتان باشید. به دنبال ورزش‌‎هایی مثل یوگا و مدیتتیشن و دویدن باشید. این‌ها می توانند روحیه شما را دگرگون کنند. ۱۲ دقیقه یوگا در طول روز اگر به مدت ۸ هفته انجام شود شما را جوان تر کند و استرس شما را گرفته و شما را از بیماری های مختلف در امان نگاه دارد.

با این ۱۰ روش همین فردا جوان شوید

۱۰- ورزش کنید

از مهمترین راه های جوان ماندن شما همین راه است که هیچ ربطی به پوست و صورت شما ندارد. تحقیقات نشان می دهد که افراد زیر ۵۵ سالی که چاق تر باشند سنشان بیشتر دیده می شود تا افراد زیر ۵۵ سالی که لاغر هستند. چاق بودن موجب شل شدن پوست زیر گونه می شود و باعث افتادگی آن می شود که در افراد جوان پوستی سفت و سرحال را شاهد هستیم. پس ورزش و کاهش وزن را در برنامه خود داشته باشید.

مطالب مرتبط:

۱- ۵ نکته ی ساده برای جوان‌تر ماندن صورت

۲- ۱۰ مدل مو برای جوان‌تر شدن

۳- خانم ها: با این مدل موها جوان‌شوید

4- همراه با شلوار جین مشکی چی بپوشیم ؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :