محمد رضا اهوارکی در
0

نکاتی برای اصلاح صورت مردان

نکاتی برای اصلاح صورت مردان

اگر شما هم جزو آن دسته از آقایانی باشید که هر روز صورت خود را اصلاح می کنند حتما با درد و سوزش آن آشنایید. در این مقاله قصد داریم به نکاتی برای اصلاح صورت مردان اشاره کنیم. با چی بپوشم همراه باشید. 

۱- آماده شدن برای اصلاح صورت

قبل از اصلاح حتما صورت خود را با آب و صابون بشویید. بهترین زمان برای اصلاح صورت بعد از حمام است چرا که ریش تان نرم تر شده و زمان کمتری برای اصلاح صورت صرف خواهید نمود.

نکاتی برای اصلاح صورت مردان

۲- خمیر ریش

بعد از شستن کف و صابون از روی صورت، اقدام به مالیدن روغن ریش روی صورتتان بکنید. با این کار عملیات اصلاح صورت نرم تر و راحت تر انجام می شود و امکان گیر کردن ریش در میان تیغه ها از بین می رود. سپس فرچه ریش تراشی را در آب داغ فرو کرده و در مرحله بعد کمی خمیر ریش روی آن بمالید. با حرکات چرخشی آن را به آرامی روی صورتتان بمالید.

اصلاح صورت

۳- تراشیدن

ریش تراش را در زاویه ی ۳۰ درجه نسبت به خط عمودی قرار دهید و در جهت رویش مو آن را بتراشید. از آنجایی که موی زیر چانه نیز رشد می کند در این قسمت دقت بیشتری اعمال کنید. فشار را کمی بیشتر کنید و حرکات را کوتاه تر. با دست دیگرتان پوست روی صورت را کمی کشیده و عملیات تراشیدن را برای خودتان‌ آسان کنید. با این کار همچنین از بریدن پوست نیز جلوگیری کرده اید. بعد از دفعه ی اول تراشیدن، یک بار دیگر این کار را انجام دهید که مطمئن شوید همه ی موهای ریز از روی صورت شما پاک شده است. بسته به جنس پوست شما می توانید برای تمیز تر شدن، یکبار هم در جهت مخالف رویش مو این کار را انجام دهید ولی پوست های حساس تر احتمالا آسیب می بینند.

اصلاح صورت

۴- اتمام کار

کف های باقی مانده را با آب سرد بشویید. آب سرد منافذ پوست را بسته و از ورود میکروب ها و چربی به درون پوست جلوگیری می کند. حتما بعد از تراشیدن ریش روغن یا ژل افترشیو به صورت خود بزنید.

اصلاح صورت

مطالب مرتبط:

1- ۷ مدل ریش برتر المپیک ریو ۲۰۱۶

2- انتخاب بهترین ریش متناسب با صورت شما

3- طرز تهیه خمیر ریش در خانه

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

مهرداد در تاریخ 07 مارس 2018

یه چند تا نکته دیگه در ادامه …
۱٫ اول از چونه و بعد از اون قسمت سیبیل شروع کنید چون پوست این نواحی از پوست سایر قسمتهای صورت ضخیمتره و بنابراین بهتره همون اول که صورت شسته شده و پوست نرم شده اصلاح بشه
۲٫ بعد اصلاح گونه ها
۳٫ در آخر هم اصلاح زیر گلو که نازکترین پوست رو داره
۴٫ نداره
۵٫ کجا بود دیگه
۶٫دیگه تموم شد
خوش باشید :دیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :