اصول ست کردن شلوار جین مشکی و لباس

شلوار جین مشکی از مدل‌هایی است که بسیار ساده و کلاسیک است و آقایان شیک پوش از گذشته این شلوار را در لیست خرید خود داشته‌اند. ست کردن آن با بقیه‌ی لباس‌ها اصلا کار سختی نیست و با سعی و خطا می‌توان به بهترین نتیجه‌ها رسید ولی در این مقاله می‌خواهیم به طور اصولی به بررسی این شلوار و کفشی که می‌توان با آن ست کرد بپردازیم. برای ست کردن شلوار جین مشکی و کفش به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم؟

 

چرا شلوار جین مشکی بپوشیم؟

جین مشکی همیشه ترند بوده و گاهی فراتر از یک ترند عادی لباس هم پیش رفته است. لباسی که در مورد آن صحبت خواهیم کرد را می‌توانید در یک گردش روزانه بپوشید و در انتهای روز، برای میل کردن شام با همان لباس وارد رستوران شیک و کاملا رسمی شوید. البته برای هر یک از موقعیت‌ها باید لباس مخصوص به همراه آن پوشیده شود. هیچ لباسی به تنهایی معجزه نمی‌کند. نکته مهم این است که شلواری مناسب بر اساس اندام و اندازه خودتان پیدا کنید و بعد از آن با ترکیب کردن لباس های دیگر آماده رفتن به مجالس و موقعیت‌های مختلف رسمی تا دوستانه شوید. شلوار جین مشکی براساس استایل و سبک پوشیدن می‌تواند لباس، هر روز، هر ماه یا سال شما باشد به شرطی که بدانید آن را چگونه با دیگر لباس‌ها ست کنید.

جین مشکی

در قدم اول همانطور که اشاره کردیم باید شلوار مناسب با اندام خود پیدا کنید. بهترین شلوار جین مشکی که ما به شما توصیه می‌کنیم، شلواری است که پاهای شما را کاملا پوشش دهد و اندازه آن نباید به طور نامتعارف بزرگ‌تر از حد معمول یا خیلی اندامی باشد. برندهای زیادی در بازار وجود دارند که شما می‌توانید بر اساس بودجه و میزان سرمایه‌گذاری خود روی لباس، هزینه کنید و شلوار جین مشکی از آن‌ها خریداری کنید.

 

استایل رسمی با جین مشکی

جین مشکی نیز همانند دیگر لباس های جین، کژوال و غیررسمی است اما می‌توانیم با استفاده از ترفندهای ساده‌ای آن را تبدیل به یک لباس رسمی‌ کنیم. ترفندی که باید در این مورد بکار بگیرید استفاده از تک رنگ‌های خنثی است. برای مثال می‌توانید جین مشکی را به همراه یک پیراهن آکسفورد سفید به تن کنید. برای داشتن استایل رسمی‌تر، پلیور خاکستری که می‌تواند تضاد رنگی را به استایل شما دهد به آن‌ها اضافه کنید. در قدم بعدی اگر محیط کاری خیلی رسمی دارید، کراوات مشکی را فراموش نکنید. برای کفش، از بوت‌های چوکا مشکی یا خاکستری استفاده کنید. در نهایت بر اساس فصلی که در آن هستید، ژاکت سرمه‌ای به تن کنید. چه استایل رسمی شیکی، بهتر از این می‌خواستید؟

جین مشکی

استایل کژوال با انتخاب‌های هوشمندانه

جین مشکی با اکثر ترکیب‌های استایل می‌تواند هماهنگ شود اما با لباس‌های کژوالی که به صورت هوشمندانه انتخاب شده باشند، درخشش بیشتری دارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای استایل کژوال از ترکیب رنگی سفید، خاکستری و مشکی استفاده کنید. بر اساس رنگ پوست خود، یکی از رنگ‌های سفید یا خاکستری تیره را برای تی‌شرت و کت اسپرت خاکستری را روی آن به انضمام شلوار جین مشکی بپوشید. اگر از استایل کژوال خوشتان آمده است و دوست دارید آن را در محل کار هم بپوشید به جای تی‌شرت آستین کوتاه از بلوز آستین بلند استفاده کنید.

در مورد کت اما دقت کنید که مقداری از حالت رسمی بودن خارج شود. همانطور که در مورد کت به صورت مفصل صحبت کرده ایم، با اضافه کردن الگوهای روی پارچه می‌توانید این کار را انجام دهید. برای صورت خودتان در استایل کژوال فکری کنید و یک عینک مناسب بخرید. همچنین کفش را در خارج از محیط‌های اداری سفید اسپرت انتخاب کنید.

جین مشکی

جین مشکی برای لباس کار

بر اساس نوع پارچه، جین‌ها دوام زیادی دارند، پس چرا آن‌ها را به عنوان یک لباس کار شیک استفاده نکنید؟ برای این استایل شلوار جین مشکی که آستر رنگ روشن دارد و پیراهن جین رنگ آبی تیره انتخاب کنید. نگران ترکیب شدن رنگ‌های شبیه به هم نباشید. برای فرار از این فکر اذیت کننده، دم‌پای شلوار را کمی تا بزنید تا تفاوت رنگی خوبی ایجاد کنید. نکته‌ای که در مورد پیراهن وجود دارد، اتوکشی مناسب آن است. پیراهن‌های جین به حد کافی شل هستند، پس سعی کنید با اتوکشی به آن‌ها شکل دهید. برای افزودن رنگ بیشتر از تی‌شرت یا پیراهن رنگ روشن کمک بگیرید. رنگ پیراهن را بر اساس رنگ پوست خود انتخاب کنید. برای کفش، ونس مشکی رنگ به همراه خطوط و کفی سفید گزینه مناسبی است.

جین مشکی

جین مشکی – مشکی

به‌راستی که رنگی بالاتر از سیاهی نیست. آسان ترین راه برای پوشیدن جین مشکی، ترکیب کردن آن با دیگر لباس‌های مشکی همانند آنچه که دیوید بکهام یا رایان رینولدز انجام می‌دهد است. کافی است که به شلوار مشکی، پیراهن و ژاکت چرمی سیاه اضافه کنید و همه چیز تمام است. در نظر داشته باشید که استایل شما در این حالت کاملا غیر رسمی خواهد شد. پس برای تکمیل استایل‌تان همانگونه که حدس زدید، کفش اسپرت مشکلی، کلاه یا عینک آفتابی باید انتخاب کنید. نتیجه نهایی زیبا است و حتی در روزهای گرم تابستان هم می‌تواند شما را از استایل و لباسی که پوشیده‌اید راضی نگه دارد.

جین مشکی

استایل های دیگری هم در مورد شلوار جین مشکلی وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. همیشه لازم نیست رنگ های تیره با آن همراه کنید. برای یک روز بهاری، پیراهن آبی، تی‌شرت خاکستری به همراه یک ژاکت بهاری مشکی همه آن چیزی است که شما را می‌تواند از بقیه متمایز کند. اگر تا به حال در مورد استایل ها و ترکیب‌هایی که با جین مشکی گفته شد، دقت کرده باشید، عنصر رنگ تیره از استایل حذف نمی‌شود و به جز شلوار تیره، در قسمت‌های دیگر هم تکرار می‌شود تا یگانگی لباس از بین نرود چرا که تیرگی شلوار ممکن است یک قسمت بزرگ و بی ربط در کل لباس دیده شود.

 

۱- با شلوار جین تنگ چه کفشی بپوشم؟

جین‌های تنگ همگی دارای مدلی هستند که به راحتی قابل پوشیده شدن نیستند پس در انتخاب این شلوارها خیلی دقت کنید. از طرفی کفشی که برای پوشیدن با آن‌ها انتخاب می‌کنید باید دارای این ویژگی‌ها باشد:

 • شلوارهای جین تنگ پای شما را بزرگتر نشان می‌دهند.
 • برای جلوگیری از بزرگ دیده شدن پایین تنه باید کفش‌های براق و روشن انتخاب کنید.
 • آسان‌ترین راه انتخاب کفش کالج مناسب است.
 • از پوشیدن کتانی با این شلوارها خودداری کنید.
 • اگر می‌خواهید تیپی هوشمندانه داشته باشید سعی کنید کفش‌های بروگ یا بوت‌های چلسی به پا کنید.
 • وقتی شلوارهای خیلی تنگ به تن می‌کنید از پوشیدن بوت‌های ساق‌دار دوری کنید.

اصول ست کردن شلوار جین مشکی و کفش

 

۲- با شلوار جین فیت بدنمان چه کفشی بپوشیم؟

این مدل شلوار جین که به مدل راسته نیز معروف است به راحتی قابل پوشیده شدن هستند و روی اندام شما زیبا جلوه می‌کنند. برای کسانی که خیلی اهل ریسک نیستند و مدل‌های تنگ یا گشاد را نمی‌پسندند بسیار هم مناسب هستند. مزیت دیگر این شلوارها این است که به راحتی با اکثر مدل‌های کفش ست می‌شوند. برای ست کردن آن‌ها با کفش‌تان این موارد را رعایت کنید:

 • چه کفش می‌پوشید و چه کتانی طول این شلوار باید مورد توجه شما باشد. جین‌ها باید روی کفش شما بنشینند یا دقیقا بالای آن قرار بگیرند.
 • در صورتی که می‌خواهید کفش‌تان در معرض دید باشد، تا زدن پاچه‌ی شلوار جین راهی آسان برای اندازه کردن آن است.
 • به هیچ وجه انتهای پاچه‌ی شلوار را درون کفش قرار ندهید، این مدل امروزه جواب نمی‌دهد.
 • کفش‌های پیشنهادی چی بپوشم به شما برای داشتن تیپی کلاسیک کفش های بروگ، کفش کالج و بوت‌های چوکا است.

اصول ست کردن شلوار جین مشکی و کفش

۳- با شلوار جین گشاد چه کفشی بپوشم؟

اگر اهل تیپ‌های غیررسمی یا ورزشی هستید این شلوار جین مردانه می‌توانند انتخاب خوبی برای شما باشند. چرا که به خوبی با تی شرت ست می‌شوند و به همراه آن‌ها پوشیدن کتانی نه تنها مانعی ندارد بلکه زیباتر نیز هست. فقط کافیست این چند نکته را رعایت کنید:

 • این شلوارها فقط برای تیپ غیررسمی مناسب هستند و اصلا به فکر زدن تیپ های رسمی با آن ها نباشید.
 • کتانی‌های ساق‌دار پیشنهاد ما به شماست. از طرفی هر چه ظاهر کتانی‌ها بیشتر به چشم بیاید جلوه‌ی زیباتری خواهند داشت.
 • اگر شلوار جین شما کاملا داخل شلوار قرار نگیرد و قسمتی از آن بیرون باشد ظاهر خوشایندی را ایجاد نمی‌کند.
 • می‌توانید پاچه‌ی شلوار را تا کنید ولی این کار را نهایتا به اندازه‌ی یک تا انجام دهید.

اصول ست کردن شلوار جین مشکی و کفش

مطالب مرتبط:

۱- اصول مراقبت از شلوار جین

۲- راهنمای پوشیدن پیراهن جین مردانه

۳- راه های ست کردن شلوار جین

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

خوشتیپ در تاریخ 07 مارس 2017

شلوار جین مشکی خیلی کاربردیه و راحت میشه پوشید

e r f a n در تاریخ 07 مارس 2017

پخخخ 🙂

سارا هنجنی در تاریخ 07 مارس 2017

ولی من بیشتر شلوار جین آبی روشن را برای آقایون دوست دارم. ولی مطالب تون عالیه.

امیرعباس در تاریخ 21 آوریل 2018

در مورد مدل راهنمایی مفیدی بود. لطفا در مورد رنگ کتانی جین مشکی هم راهنمایی بفرمایید.

ساناز در تاریخ 18 نوامبر 2018

من به عنوان یه خانم خیلی از این مدل شلوارهای جین دارم و ازشون استفاده می کنم
واقعا مقاله های آموزشی این سایت حرف نداره من الان حدود ۳ سال هست که از این وب سایت استفاده می کنم
و از نکات بدرد بخور آن استفاده می کنمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :