محمد رضا اهوارکی در
0

راه های ست کردن شلوار جین

راه های ست کردن شلوار جین

شلوار جین از مواردی است که نه تنها انتخاب کردنش بلکه پوشیدنش نیز کلی دردسر دارد. از ست کردن رنگ با سایر لباس ها گرفته تا نحوه تا زدن پاچه آن و دیگر مواردی که شاید به ذهنمان خطور نکند. در این مقاله می خواهیم به طور اختصاصی به راه های ست کردن شلوار جین اشاره کنیم.

ست کردن شلوار جین با کفش

جین ها انواع مختلف و طرح های مختلفی دارند. جالب است بدانید که حتی رنگ هایی از شلوار جین وجود دارد که شاید به وضوح تا به حال ندیده باشید. از این رو برای ست کردن با هر طرح آن همیشه کفش هایی وجود خواهند داشت. در زیر برخی از این کفش ها را مشاهده می کنید :

 • کفش کوهنوردی
 • کتانی های تخت کرباسی
 • کفش کالج
 • کتانی
 • کفش های قایقی
 • بوت چلسی

این ها همه ی موارد نیستند ولی اکثر مواردی هستند که قابل پوشیده شدن با شلوار جین می باشند. به هر طریق شما باید از کفش هایی که سطح بالایی بلندی دارند و یا سطح آن ها درخشنده است (مانند کفش چرم) به همراه شلوار جین خودداری کنید. این گونه کفش ها به درد تیپ های رسمی می خورند. در عوض به دنبال کفش هایی باشید که از جنس های کرباسی یا چرم جیر درست شده اند.

درباره رنگ چطور؟ رنگ کفشی که به همراه شلوار جین می پوشید به مقدار زیادی به رنگ بالاپوش و خود جین شما بستگی دارد. اگر از جین های سنگ شور و با رنگ های روشن مایل به سفید استفاده می کنید پوشیدن کفش های رنگ پوستی یا قهوه ای روشن چرمی مانعی ندارد. به دلیل رسمیت کمتری که این کفش ها نسبت به کفش چرم مشکی دارند با غیررسمی بودن شلوار جین ست می شوند. کفش های مشکی هم در صورتی که از جنس های چرم جیر یا کرباسی باشند پوشیدنشان مناسب خواهد بود و تیپ شما را هوشمندانه می کنند.

اگر شلوار جین سفید می پوشید کفشتان را قهوه ای انتخاب کنید. تنها استثنا زمانی است که شما تیشرت مشکی به تن کرده اید. در این زمان پوشیدن کفش مشکی برای ساختن تیپی مونوکرومتیک بلامانع است.

راه های ست کردن شلوار جین

چگونه شلوار جین را در مدل طبقه بندی شده بپوشیم؟

راه های زیادی برای ست کردن شلوار جین وجود دارد. یکی از این راه ها طبقه بندی کردن پاچه ی شلوار است. برای این کار به آسانی می توانید پاچه شلوار را روی کفش قرار داده و بالا را به صورت تا خورده در آورید. این کار برای شلوارهای تنگ و چسبان و کفش های ساق دار و بوت ها مثل بوت چلسی یا چوکا و همچنین با رنگ قهوه ای خوب جواب می دهد.

راه های ست کردن شلوار جین

چگونه پاچه شلوار جین را اندازه کنیم؟

جین های لوله تفنگی مدلی است که بر خلاف مدل های راسته که پاچه‌شان در پایین گشاد تر می شود، دارای پاچه های تنگ تر در قسمت انتهایی و نزدیک به کفش هستند. این پاچه را در خانه هم می توانید برای شلوار جینتان بسازید. از روش های زیر پیروی کنید:

 • ابتدا سطح پاچه را صاف کنید.
 • پارچه اضافه روی قسمت قوزک را جدا کنید.
 • با استفاده از خط کش یک خط در جهت افقی پاچه ها درست کرده.
 • خط جدید را دوباره بدوزید.
 • قسمت اضافه را خارج کرده و اتو بکشید.
 • سپس قسمت جدید اضافه شده را یکبار دیگر بدوزید.

بعد از این مرحله به دنبال جوراب هایی بگردید که با شلوار جین شما ست باشند. اگر از پوشیدن جوراب بلند خوشتان نمی آید می توانید از جوراب کوتاه های موجود در بازار استفاده کنید که قسمت بالای آن ها درست زیر قوزک قرار می گیرند و نشان داده نمی شوند.

راه های ست کردن شلوار جین

چگونه پاچه شلوار جین را تا بزنیم؟

اگر به دنبال راه دیگری برای پوشیدن شلوار جین هستید ما این راه یعنی تازدن پاچه ها را پیشنهاد می کنیم. در این مدل پیشنهاد ما این است که یا کتانی یا کفش های چرم جیر طرح دار بپوشید. چراکه شلوار شما روی کفش شما نمی افتند و این قضیه موجب بهتر دیده شدن کفشتان می شود.

 • شلوار را بپوشید.
 • در حالت پوشیده و ایستاده قسمت پایین پاچه (زیر قسمت دوخته شده) را گرفته و تا بزنید.
 • آن را در جهت خلاف برخورد با قوزک پا تا بزنید.
 • در همین حال که این قسمت در دستان شماست، پاچه ی شلوار را نیز از زیر یک یا دوتا بزنید.
 • می توانید یک تا و دو تا بودن را به سلیقه ی خودتان انتخاب کنید ولی سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که سازگاری بیشتری با کفشتان داشته باشد.

راه های ست کردن شلوار جین

اگر در مورد ست کردن شلوار جین سوالی دارید در بخش نظرات منتظر شما هستیم.

مطالب مرتبط:

1- راهنمای پوشیدن پیراهن جین

2- کفش مناسب برای شلوار جین- قسمت اول

3- اصول مراقبت از شلوار جیندیدگاه شما

farbod در تاریخ 12 اکتبر 2016

سلام ، نظر شما درباره ست کردن این کفش با این دو شلوار چیه ؟ یکی شلوار جین ، یکی هم کتون
در صورت امکان پاسخ رو به صورت خصوصی به ایمیل ثبت شده بفرستید ، همینجا هم پاسخ دادید مشکلی نداره

سارا هنجی در تاریخ 13 اکتبر 2016

هر دو ست خوب هستند. اساسا کفش جیر (البته به نظر میرسه جیر باشه) امکان ست کردن با شلوار جین و کتان را دارد

کوروش در تاریخ 27 فوریه 2018

با سلام ایا پیراهن چهارخونه با شلوارجین به همراه سوییشرت ترکیب خوبی میشود؟

سارا هنجنی در تاریخ 02 مارس 2018

باسلام
بلی کوروش عزیز پیراهن چهارخانه به خوبی با شلوار جین و کتان ست می شود در مورد سوئیشرت باید حتما رنگ و طرح آن را دید.ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :