chadmin در
0

انتخاب شلوار جین زنانه باتوجه به تنوع مدل

انتخاب شلوار جین زنانه باتوجه به تنوع مدل

از پرطرفدارترین لباس‌های زنانه و دخترانه که با توجه به تنوع بالای طرح، برش و رنگ آن‌ها سلیقه‌های مختلف را به خود جلب می‌کند، شلوار جین است. بنابراین با توجه به تنوع بالای آن در برش و طرح نسبت به شلوارهای مردانه، می‌بایست نکات ریزتری در مورد انتخاب‌شان رعایت کرد که کارشناسان چی بپوشم به آن اشاره خواهند نمود. انتخاب شلوار جین زنانه باتوجه به تنوع مدل را در این مقاله بخوانید. شلوارهای زنانه از نظر فاق، نوع خاص برش در قسمت ران با شلوارهای جین مردانه تفاوت اساسی دارند.

انتخاب شلوار جین زنانه باتوجه به تنوع مدل

انتخاب شلوار جین زنانه باتوجه به تنوع مدل

۱- شلوار جین راسته

نوعی شلوار جین (Jeans) که سایز آن از بالا تا پایین یک اندازه است. جین راسته روی محل طبیعی کمر نگه داشته میشود و از بالا تا پایین خیلی گشاد نیست. در این مدل، پاچه شلوار هم گشاد نمیشود. این نوع شلوار کلاسیک است و پوشیدن آن هر در زمان مناسب است. به شرطی که مطمئن شوید فرم اندامتان با این نوع شلوار تناسب داشته باشد.

۲- شلوار جین فلر کات

این نوع شلوار تقریبا مشابه شلوار بوت کات بوده اما کمی تنگتر است. از زانو به پایین گشاد می‌شود و ظاهر آن شبیه به قیف است. این شلوار از کمر تا زانو تنگ است. این نوع جین را باید کمی پایین تر از محل طبیعی کمر نگه داشته و نباید چندان تنگ و چسبان باشد. بعضی‌ها می گویند این نوع شلوار هیچ وقت از مد نمی‌افتد و در هر موقعیت و زمانی می‌توان از آن استفاده کرد.

۳- شلوار جین بوت کات

شلوار بوت کات تقریبا مشابه فلر کات اما در قسمت مچ پا تنگ تر است. این نوع شلوار در قسمت زانو مخروطی و در قسمت ران‌ها تنگ و چسبان بوده و از زانو به پایین کمی گشادتر می‌شود.

انتخاب شلوار جین زنانه باتوجه به تنوع مدل

۴- شلوار جین دم پا گشاد

این نوع شلوار از زانو به پایین بسیار گشاد و در قسمت ران‌ها چسبان است. این مدل در سال ۱۹۷۱ و ۱۹۷۲ بسیار مد بود و خانم‌ها و آقایان هر دو این مدل را می‌پوشیدند. شلوارهای پاچه گشاد در گذشته توسط دریانوردان پوشیده می‌شد. پاچه‌های گشادی این شلوارها باعث می‌شد که دریانوردان بتوانند به راحتی چکمه‌های خود را زیر آن بپوشند.

۵- شلوار جین لوله تفنگی (فیت کات)

این نوع جین که از بالا تا پایین تنگ و چسبان است بسیار زیبا و مد روز  می‌باشد. اما برای پوشیدن آن لازم است که حتما خوش اندام باشید (برای خانم‌هایی قد بلندی که ران‌های کوچکتری دارند زیباتر است) این نوع شلوار با کفش پاشنه بلند یا چکمه‌های پاشنه بلند بسیار زیباتر خواهد شد.

انتخاب شلوار جین زنانه باتوجه به تنوع مدل

انتخاب شلوار جین زنانه

مشکلات خرید و انتخاب شلوار جین زنانه

۱- با یک همراه برای خرید می‌روید

خرید کردن با همراه مزایا و معایبی دارد. از معایب آن این است که نمی‌توان مدل‌های مختلف شلوار جین را پرو کرد چراکه ممکن است این کار برای او خسته کننده باشد. پس در انتخاب همراه خود برای خرید شلوار جین زنانه دقت کنید.

۲- پرو کردن پیاپی شلوار جین زنانه

سخت‌ترین کاری که حین خرید باید انجام دهید همین پرو کردن‌های پیاپی است.

انتخاب شلوار جین زنانه باتوجه به تنوع مدل

۳- ترس از عدم تناسب بدن

دو مشکل اساسی با عدم تناسب بدن باعث می‌شود هنگام خرید با مشکل مواجه شوید. اول کمر چاق و پاهای لاغر، و یا پاهای چاق و کمر باریک اگر این مدل فرم بدنی را دارید به فکر یک شلوار دست دوز باشید و دور شلوار جین را خط بکشید.

۴- طول شلوار جین مناسب شما نیست

دو مشکل برای خرید شلوار جین گریبان گیر خانم‌ها می‌تواند باشد، شلوار بلند برای خانم‌های قد کوتاه که نیاز به خیاطی بعد از خرید دارند و شلوار کوتاه برای خانم‌های قد بلند.

مطالب مرتبط:

۱- جین پوشی، راهی به سوی سرکشی

۲- برخی از عواملی که در پاره شدن خشتک شلوار جین موثر اند

۳-  نحوه شستشوی شلوار جین با ماشین رختشویی

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

Faezeh در تاریخ 31 اکتبر 2016

سلام خسته نباشيد يك مدل شلوار هست كه بهش مدل مام ميگن كه فاق بلند هست از بالا و پايين مثل مدل قيف هست ولي گشاد اين شلوار رو باچي بايد ست كردارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :