روش برق انداختن کفش چرم

جمله  معروف “برای شناختن هر مردی ابتدا به کفش او توجه کنید” را حتما شنیده‌اید. این جمله نشان دهنده این است که نظم و تیپ شخصیتی یک مرد را به راحتی می‌توان از روی تمیزی کفش‎های او حدس زد. روش برق انداختن کفش چرم عنوان مقاله‌ای است که در ادامه به آن اشاره خواهد شد. 

قبل از هرچیزی بگویم که برای برق انداختن کفش‌هایتان ابتدا نیاز دارید که کفش‌ها را تمیز کنید. افرادی که در خیابان این کار را انجام می دهند را بیخیال شوید و خودتان دست به کار شوید. تمام چیزی که نیاز دارید یک قوطی تمیز کننده ی چرم و یک شانه ی مخصوص است. ابتدا کمی شانه را به مایع تمیز کننده آغشته کنید و سپس آن را روی کفش به صورت دایروی بچرخانید. و سپس اضافات آن را با یک دستمال خشک از روی کفش پاک کنید. به همین سادگی.

چگونگی درست کردن جعبه ی مخصوص ابزار براق کننده ی کفش 

حال که کفش هایی تمیز در دست دارید برای برق انداختن آن ها یک سری اصول را باید رعایت کنید و یک سری ابزار نیاز دارید:

  • شانه ی مخصوص کفش 

دو کار اساسی برایتان انجام می دهد: یکی حذف کردن اضافات و آلودگی های روی کفش و دیگری اعمال کردن تمیز کننده روی کفش تان است.

روش برق انداختن کفش چرم

  • پارچه ی نرم 

شاید منظور ما از پارچه ی نرم را به هر نحوی برداشت کنید. اما برای داشتن یک پارچه ی نرم، تی شرت های قدیمی و از کار افتاده را می توانید به کار بگیرید. برای اینکار آن ها را پاره کرده و به چند تکه تقسیم کنید.

  • حالت دهنده و تمیز کننده ی کفش 

مقایسه کردن این دو محصول با شامپو و حالت دهنده ی موی سر مقایسه ی خوبی است، زیرا این دو نیز برای کفش ها همان کار تمیز کردن و حالت دادن را انجام می دهند. تمیز کننده ها، تمام کثیفی روی کفش را از بین می برند و در کنار آن ها حالت دهنده ها موجب جلوگیری از رنگ دادن کفش ها می شوند.

  • واکس کفش 

در نهایت شما نیاز به یک واکس دارید که کفش شما را برق بیندازد. واکس های کفش درخشندگی ایجاد می کنند و کرم های کفش باعث دیده شدن بهتر رنگ کفش شما می شوند.

روش برق انداختن کفش چرم

برق انداختن کفش ها 

حال که همه ی ابزار را در دست دارید و کفشتان آماده ی برق افتادن است به نحوه ی انجام این کار می پردازیم. قبل از هر چیز یک روزنامه زیر کفشتان پهن کنید. زیرا واکس قابلیت این را دارد که به راحتی روی همه چیز لکه ایجاد کند.

ابتدا با تمیز کردن کثیفی ها از روی کفش شروع کنید و با شانه ی مخصوص این کار را انجام دهید. اگر کثیفی روی کفش زیاد بود از تمیز کننده هم استفاده کنید. راستی اگر کفشتان بنددار است حتما بندها را ابتدا جدا کنید.

بعد از تمیز شدن کفش ها باید مقداری حالت دهنده با استفاده از پارچه ی نرم روی آن بمالید. به هیچ وجه حالت دهنده را زیاد استفاده نکنید و مقدار کمی برای این کار کفایت می کند. سپس باید به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه کفش را به حال خود رها کنید تا هوا بخورد. برای جلوگیری از اتلاف وقت یک سری کفش را در یک زمان واکس بزنید. این گونه شما به همه ی آن ها در زمان خودشان رسیدگی خواهید کرد.

حالا وقتش رسیده است. با یک پارچه ی نرم تمیز، مقداری واکس را برداشته و در حالت چرخشی روی کفش اعمال کنید. به آرامی و با حوصله این کار را انجام دهید مخصوصا وقتی چرم روشن تر است. اگر دفعه ی اولتان است و حس می کنید مقدار واکس اعمال شده کم است می توانید بار دیگر مقداری به آن اضافه کنید. سپس اجازه دهید ۱۰ الی ۲۰ دقیقه کفش ها هوا بخورند. برای برق انداختن بیشتر باید هم کرم کفش داشته باشید و هم واکس. ابتدا کرم کفش را اعمال کرده و سپس روی آن واکس بزنید.

مطالب مرتبط:

1- چگونه از کفش هایم نگهداری کنم؟

2- آشنایی با بوت مردانه

3- ۳ راه برای تمیز کردن دمپایی لاانگشتی

4-  ۲۰ برند پرطرفدار کفش‌های ورزشی

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :