راهنمای انتخاب کوله پشتی مناسب برای مدرسه + پیشنهاد خرید

طبق اخباری منتشر شده، احتمال بازگشایی مدارس از ۱۵شهریور با رعایت پروتکل‌های ایمنی مثل برگزاری یک روز درمیان مدارس با نیمی از دانش‌آموزان هر کلاس و حذف تعطیلی پنجشنبهخرید ‌ها وجود دارد. به‌همین دلیل مناسب دیدیم که درباره انتخاب یکی از مهم‌ترین لوازم مدرسه بچه‌ها یعنی کوله‌پشتی صحبت کنیم. کوله‌پشتی از آن جهت بسیار مهم است که برروی سلامت ستون فقرات، مهره‌های گردن و… تاثیر زیادی دارد.

ad banner

شاید خیلی از پدر و مادرها از اهمیتی که یک کوله پشتی ساده می‌تواند بر سلامت کودکشان داشته باشد، بی‌خبر باشند. طبق گزارشی که کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده ارائه کرده است، ۷۵ درصد از کودکان بین ۸ تا ۱۲ سال، از کمردرد شدید ناشی از استفاده از کوله پشتی‌های غیر استاندارد رنج می‌برند.

کم کم به شروع فصل مدارس و آغاز خریدهای مدرسه نزدیک می‌شویم. هنگامی که برای خرید کوله پشتی به فروشگاه مراجعه می‌کنید، باید به چند نکته خیلی مهم توجه کنید:

۱- اندازه کیف و محفظه‌های آن را در نظر بگیرید

اول اینکه کوله پشتی را باید با توجه به سن فرزندتان انتخاب کنید و اندازه کیف نباید نسبت به جثه کودک بزرگ‌تر باشد. خیلی از برند‌های معروف، روی اتیکت بازه سنی قابل استفاده را ذکر می‌کنند. برای بچه‌های بین ۵ تا ۱۰ سال حتما از کوله‌های سایز کودک استفاده کنید. نوجوانان بالای ۱۰ سال می‌توانند از کوله‌های سایز استاندارد استفاده کنند.

تخمینی از وزن لوازمی که هر روز قرار است با خود به مدرسه ببرید داشته باشید. قطعا کیف یک دانش آموز دبیرستانی با کیف دانش آموز دبستان متفاوت است. برخی از مواردی که باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

۱- آیا نیاز است که کیف شما محفظه‌ای برای قرار دادن لپ تاپ داشته باشد؟

۲- کیف شما محفظه مناسب برای قرار دادن ظرف ناهار دارد؟

۳- آیا به جیب‌های کوچکی که کلید و خودکار و اشیا کوچک را بگذارید نیاز دارید؟

۴- آیا می‌خواهید کیف شما جای مناسبی برای قرار دادن قمقمه و بطری آب‌معدنی شما داشته باشد؟

۵- هر روز چند کتاب و دفتر را قرار است با این کیف حمل کنید؟

راهنمای خرید و انتخاب کوله پشتی مناسب برای مدرسه

۲- جنس و پارچه کیف و کوله مدرسه

پارچه‌ای که کوله پشتی از آن تهیه شده است وزن و دوام و کارایی آن را تعیین می‌کند. پارچه‌های سنتزی جدیدی که تولید می‌شوند عمر بالاتری دارند. پارچه‌ها و الیاف مصنوعی سبک‌تر از چرم هستند. اگر دوست دارید کیف چرمی بخرید باید این را در نظر داشته باشید که بدون قرار دادن کتاب داخل کیف هم وزن بالایی را باید هر روز تا مدرسه حمل کنید. پارچه‌های مصنوعی مانند پلی استر و نایلون مقاومت بالاتری در برابر نفوذ آب نسب به پارچه‌های الیاف طبیعی مانند کتان دارند.

راهنمای خرید و انتخاب کوله پشتی مناسب برای مدرسه

۳- زیپ های کوله پشتی را چک کنید

تمام زیپ‌ها را چک کنید و اطمینان حاصل کنید که راحت باز و بسته می‌شوند و محکم و تمیز دوخته شده‌اند. برای راحتی بیشتر می‌توانید کیف‌هایی که زیپ دوطرفه دارند انتخاب کنید. کوله پشتی‌های کلاسیک زیپ‌های سرتاسری دارند که به شما این امکان را می‌دهند وسایل را راحت‌تر داخل کیف بگذارید یا بردارید.

راهنمای خرید و انتخاب کوله پشتی مناسب برای مدرسه

۴- کیف برای دانش آموزان خوش تیپ

استایل و ظاهر کیف هم اهمیت دارد. اگر دوست دارید مد روز باشید می‌توانید مدل‌هایی را انتخاب کنید که در حال حاضر ترند هستند. طرح‌های چاپی مد هستند ولی این مورد را هم در نظر داشته باشید که کیف مدرسه را هر روز قرار است استفاده کنید، از این رو باید با لباس‌های شما هماهنگی داشته باشد. جالب است بدانید نیمی از کیف‌هایی که برند جان اسپرت فروخته است به رنگ مشکی بوده‌اند. اگر می‌خواهید مدت زمان زیادی از کوله پشتی استفاده کنید و دل شما را نزند مشکی و رنگ‌های تیره بهترین انتخاب خواهد بود.

راهنمای خرید و انتخاب کوله پشتی مناسب برای مدرسه

۵- بندهای کیف و کوله پشتی مدرسه

بندهای کوله پشتی باید طوری طراحی شده باشند که تحمل وزن زیاد را داشته باشند و آسیبی به کمر و شانه‌های شما وارد نشود. شکل بندهای کوله پشتی باید ارگونومیک باشد و مطابق با آناتومی بدن شما ساخته شده باشد، یعنی وزن کیف و وسایل داخل آن را به صورت مساوی بین شانه‌ها پخش کند. نکته دیگری که باید به آن دقت داشته باشید این است که به هیچ عنوان برای بچه‌های دبستانی کیف‌های تک بندی نخرید. این کیف‌ها باعث می‌شوند فشار و سنگینی روی یک طرف بدن کودک تحمیل شود و در آینده برای ستون فقرات مشکلات جدی ایجاد کند. بندهای کوله پشتی را چک کنید و از استاندارد بودنش مطمئن شوید. کوله به هیچ عنوان نباید وزن اضافی را روی قسمت پایینی بدن کودک انتقال دهد و باعث خم شدن و قوز کردن کودک شود.

راهنمای خرید و انتخاب کوله پشتی مناسب برای مدرسه

۶- کیف شما باید بند قابل تنظیم داشته باشد

بند کیف و کوله پشتی حتما باید قابل تنظیم باشد تا شما بتوانید وزن کیف را بدون آسیب رسیدن به کمر و شانه ها تحمل کنید. اگر کیف درست روی شانه و پشت شما قرار نگیرد می‌تواند باعث درد و مشکلات ستون فقرات شود. برخی از کیف‌ها ابرهایی داخل بندها دارند که از وارد آمدن فشار زیاد به شانه‌ها جلوگیری می‌کند. پوشش‌های توری پشت کیف‌ها هم کمک می‌کند هوا در آن قسمت جریان داشته باشد و از تعریق زیاد جلوگیری می‌کند.  برخی از کیف‌ها یک بند اضافی دارند که روی شکم و دور کمر بسته می‌شود. اگر روزانه وزن زیادی را قرار است با این کوله پشتی حمل کنید این بند می‌تواند به توزیع مناسب وزن کمک کند.

 

مطالب مرتبط: 

۱- راه تشخیص کیف فندی اصل از تقلبی

۲- ۱۹ برند کفش زنانه که ساخت استرالیا است

۳- ظاهر کفش های مجلسی تان را تغییر دهید!

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :