هر کدام از این کیف‌ها، مناسب چه استایلی هستند؟ درست و کاربردی انتخاب کنید!

برای اینکه استایل جذابی داشته باشید، باید به تمام بخش‌های تیپتان توجه کنید. کیف‌ها هم یکی از مهم‌ترین بخش‌ها هستند. خوش‌پوش‌ها می‌دانند که برای هر استایل باید از چه کیفی استفاده کنند. دنیای مدوفشن با پیشنهادهایش در زمینه‌های مختلف از جمله انتخاب کیف به شما کمک می‌کند که استایل متعادل‌تر و جذاب‌تری داشته باشید. در ادامه از توصیه‌های این دنیای پرزرق‌وبرق برای انتخاب کیف مناسب هر استایل می‌خوانید.

کیف مناسب هر استایل

۱.کیف باگت (Baguette )

کیف مناسب هر استایل

کیف‌های باگت از آن مواردی هستند که وجودشان در کمد لباس‌ها ضروری است. چرا؟ چون امکان ست‌کردن آنها با انواع استایل وجود دارد. برای خرید و ترتیب‌دادن استایلی خیابانی می‌توانید روی این کیف‌ها حساب کنید. جالب آن است که برای موقعیت‌های رسمی و استایل‌های اسپرت هم قابل‌استفاده هستند. طرح و جنس‌های متنوعی از کیف‌های باگت در بازار موجود است. بنا به سلیقه‌تان می‌توانید از میان آنها انتخاب کنید.

۲.کیف هوبو (Hobo )

کیف مناسب هر استایل

هوبو یکی از استایل‌هایی است که نماینده راحتی و آزادی در انتخاب است. سبک هوبو با برداشت از زندگی کولی‌ها و با نوعی به‌هم‌ریختگی و ابراز رهایی در استایل نمود پیدا می‌کند. استایل جانی‌دپ از ستاره‌های معروف هالیوود در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد. کیف‌های هوبویی مخصوص تیپ‌هایی با ویژگی‌های گفته‌شده هستند. این کیف‌ها حالت کیسه‌ای و شُل دارند. معمولاً از جنس پارچه یا چرم‌های طبیعی و مصنوعی نرم درست می‌شوند و نسبتاً جادار هم هستند. اگر از آن دسته افرادی هستید که وسایل زیادی را در کیفشان نگه می‌دارند، از این مدل کیف خوشتان خواهد آمد و برایتان کاربردی خواهد بود.

۳. کیف سچل (Satchel )

کیف مناسب هر استایل

کیف‌های سچل هم کاربردهای زیادی دارند و می‌توانند استایل‌هایی در سبک‌های مختلف را به‌خوبی تکمیل کنند. منظور از کیف سچل همان کیف‌هایی است که شکل و ساختار مربع یا مستطیلی دارند و علاوه بر بند، دسته‌ای کوتاه هم روی آنها تعبیه می‌شود. سچل‌ها می‌توانند در استایل‌های رسمی و اسپرت استفاده شوند. به‌طور کلی، چنین مدلی از کیف در دسته طراحی‌های مینیمال قرار می‌گیرد و در جنس‌های مختلفی هم در بازار موجود است. رنگ و اندازه این کیف‌ها تاحد زیادی مشخص می‌کند که باید در چه استایل و تیپی استفاده شوند. برای مثال، نمونه‌های کوچک و بسیار کوچک این کیف‌ها از نظر اندازه برای سِت‌کردن در استایل‌های اسپرت و غیررسمی بسیار مناسب هستند. کیف‌های سچل بزرگ‌تر هم انتخاب خوبی برای سر کار یا دانشگاه خواهند بود.

۴.کیف خورجینی (Saddle )

کیف مناسب هر استایل

اگر می‌خواهید کیفی انتخاب کنید که هم مناسب استایل‌های رسمی است و هم در خیابان استفاده می‌شود به خرید کیف‌های خورجینی نیم‌نگاهی داشته باشید. با کج‌انداختن کیف‌های خورجینی روی شانه و بدن می‌توانید از آنها گزینه مناسبی برای استایل غیررسمی بسازید. اگر آنها را به‌طور معمولی روی شانه بیاندازید هم انتخاب خوبی برای شرکت در موقعیت‌های رسمی خواهند بود. این مدل محبوب برندهای مشهور متنوعی است و برای مثال، دیور یکی از لوکس‌ترین مدل‌هایش را در قالب کیف خورجینی طراحی و به بازار عرضه می‌کند.

۵. کیف تاشو (Fold over )

کیف مناسب هر استایل

کیف‌های تاشو انتخاب مناسبی برای موقعیت‌های غیررسمی و استایل‌های خیابانی هستند. اگر می‌خواهید تیپ غیررسمی‌تان شیک و خاص باشد، بهتر است که به سراغ کیف‌های تاشویی با رنگ‌های شاد و درخشان بروید. برای مثال، کیفی به‌رنگ زرد پررنگ، قرمز یا بنفش چطور است؟ انتخاب رنگی شاد برای چنین مدلی از کیف باعث می‌شود که از سادگی خارج شود و استایلتان را چند پله ارتقا بدهد.

۶. کیف تُت (Tote )

کیف مناسب هر استایل

برای ترتیب‌دادن استایلی رسمی و در عین‌حال کاربردی می‌توانید به‌سراغ کیف‌های تت بروید. این کیف‌ها برای استفاده در دانشگاه، محل کار یا استایلی آراسته جهت شرکت در مصاحبه‌ای کاری بسیار مناسب‌اند. یادتان باشد که کیف‌های تت استایلتان را به‌سمت رسمی‌شدن می‌برند. البته نمونه‌های غیررسمی و اسپرت آنها هم وجود دارد. با این حال، بیشتر گزینه‌ای  رسمی و نیمه‌رسمی به‌حساب می‌آیند.

۷. کیف بَرِل (Barrel )

کیف مناسب هر استایل

برل در زبان انگلیسی به‌معنای بشکه است. کیف‌های برل حالت استوانه‌ای دارند و بی‌شباهت به بشکه نیستند. این مدل از کیف‌ برای کسانی مناسب است که به متفاوت‌بودن در طراحی استایل علاقه زیادی دارند. با انتخاب چنین کیفی، بخش بزرگی از تمرکز استایل‌تان معطوف به آن می‌شود. از این کیف‌ها می‌توانید در استایل‌های رسمی و غیررسمی مختلف استفاده کنید.

۸. کیف فریم (Frame)

کیف مناسب هر استایل

منظور از کیف‌های فریم‌ هم کیف‌هایی است که قالبی مشخص و به‌شکل مربع یا مستطیل دارند. دوست‌داران استایل کلاسیک می‌توانند از کیف‌های این‌چنینی استفاده کنند. یادتان باشد که اگرچه این کیف‌ها مخصوص استایل‌های رسمی‌اند اما گزینه خوبی برای همراه‌داشتن در مهمانی‌ها نیستند. کیف‌های مهمانی نباید اندازه بزرگی داشته باشند چون تمام تمرکز استایل را به‌سمت خود می‌کشند و باعث می‌شوند که ظرافت از تیپتان گرفته شود. این کیف‌ها مناسب موقعیت‌هایی مانند سر کار یا شرکت در جلسات رسمی و اداری هستند.

۹. کیف کلاچ پاکتی (Envelope )

کیف مناسب هر استایل

کیف‌های کلاچ همان کیف‌های مستطیلی کوچک هستند که برای شرکت در عروسی‌ها و مهمانی‌های رسمی استفاده می‌کنید. این کیف‌ها ظرافت کافی برای موقعیت‌های رسمی را دارند. ضمن اینکه ظرفیتی برای قراردادن موبایل، کارت بانکی و چند قلم وسیله آرایشی هم در آنها وجود دارد. دنیایی از طرح‌ها و رنگ‌های متنوع از این کیف‌ها وجود دارد. بنا به سایر بخش‌های استایل می‌توانید اقدام به انتخاب کیف کلاچ پاکتی مناسب کنید. درِ این کیف‌ها مانند پاکت نامه است؛ برای همین است که به آنها پاکتی گفته می‌شود.

۱۰.کیف مینادیر (Minaudiere)

کیف مناسب هر استایل

این مدل از کیف‌ها بسیار لوکس هستند و برای شرکت در مهمانی‌های مجلل کاربرد دارند. برای اینکه استایلی کلاسیک داشته باشید و شیک‌تر از همیشه جلوه کنید، مدلی از کیف‌های مینادیر را با خود همراه داشته باشید. برندهای مختلف و معتبر دنیا هم از این مدل کیف در طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون تولید می‌کنند.

در آخر

با دسته‌بندی مدل کیف‌ها در ذهنتان و آشنایی با آنها دید خوبی برای طراحی استایل خود پیدا می‌کنید. اگر بدانید که کدام کیف‌ها برای هر موقعیت مناسب‌تر هستند، چند قدم به پانتئون شیک‌پوش‌ها نزدیک‌تر می‌شوید. کیف بخش مهمی از استایل است و اگر دقت کافی در انتخابش وجود نداشته باشد، جلوه زیباترین لباس‌ها را هم مخدوش می‌کند. تناسب میان کیف و کفش هم همیشه اهمیت داشته و دارد اما این‌روزها دیگر قواعد کلاسیک دنیای مد حرف نخست را نمی‌زنند و لازم نیست برای داشتن استایلی آراسته، حتما کیف و کفشتان را ست کنید. با مدل‌های مختلف کیف آشنا شدید؟ کدام مورد بیشتر مناسب استایلتان است؟

نیلوفر شهدوست
نویسنده: نیلوفر شهدوست


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :