محمد رضا اهوارکی در
0

چگونه از کفش هایم نگهداری کنم؟

چگونه از کفش هایم نگهداری کنم؟

کفش ها نه تنها برای حفظ سلامت پای شما هستند بلکه وسایلی هستند که در زیباتر کردن تیپ شما نقش اساسی بازی می کنند. نمی توان از کنار کفش ها به سادگی گذشت زیرا آن ها به تنهایی می توانند تیپ شما را از این رو به آن رو کنند. چگونه از کفش هایم نگهداری کنم؟ با ما همراه باشید. 

۱- زمانی برای خرید کفش ها تخصیص دهید

بهترین زمان برای خرید کفش بعد از ظهر یا شب است. در این زمان پای شما به ماکزیمم سایز خود رسیده است و این امر روی کفش انتخابی شما تاثیر به سزایی خواهد داشت. پس از انتخاب کفش با آن در فروشگاه مقداری راه بروید و از همه نظر آن را امتحان کنید. پاشنه ها مهمترین قسمت کفش هستند. اگر پاشنه ی کفش شما به قدر کافی پهن یا نازک انتخاب نشود مطمئنا در آینده ای نزدیک از خرید کفش پشیمان می شوید.

۲- درست قدم برداشتن

نکته این است که حین قدم برداشتن باید پای جلویی را کاملا صاف نگاه دارید و همچنین بدنتان را. کشیده و صاف بایستید و شانه ها را بالا نگاه دارید. با اینکار نه تنها اصولی راه می روید بلکه لاغرتر به نظر می رسید و خوشتیپ تر.

چگونه از کفش هایم نگهداری کنم؟

۳- تمیز کردن کفش ها

برای تمیز کردن کفش های چرمی از پوست موز استفاده کنید. از طزفی شیر تازه نیز بهترین گزینه برای تمیز کردن روی چرم ها است. برای چرم های سفید که کثیف می شوند باید از شوینده های سفید کننده استفاده کنید . ولی برای چرم های مشکی باید ترکیبی از جوهر و سفیده ی تخم مرغ را روی کفش بمالید.

۴- کفش های چرمی سفت می شوند

برخی افراد بعد از مدتی از خرید کفش چرمی احساس ناراحتی می کنند و می گویند که کفش در حال سفت شدن و سخت شدن است. در این زمان می توانید از پدهای جذب کننده استفاده کنید و روی چرم بکشید. البته زیاد اینکار را انجام ندهید که عمر کفش را کم می کند. می توانید از سیب زمینی پوست کنده یا شیر تازه یا آبلیموی تازه هم برای سطح کفش استفاده کنید.

چگونه از کفش هایم نگهداری کنم؟

۵- کفش های خیس و ضد آب

وقتی کفش چرمی شما خیس باشد می توانید کمی در آن را در پودر لیمو قرار دهید. برای کفش های ساخته شده از خز یا نمد باید از یک تمیز کننده ی تر استفاده کنید و این کار نه تنها کفش شما را خشک می کند بلکه آن را گرمتر نیز نگاه می دارد.

اگر بعد از خواندن مقاله چگونه از کفش هایم نگهداری کنم؟ سوالی در ذهن تان بوجود اومده با ما در میان بذارید تا کارشناسان ما پاسخ تون بدن.

مطالب مرتبط:

1- آشنایی با بوت مردانه

2- اهمیت حفظ و نگهداری پوشاک

3- راه های افزایش ماندگاری کفش هادیدگاه شما

نازنین در تاریخ 27 جولای 2016

سلام. میشه بگین چیکار کنیم کفش چرمی مون برق نزنه؟

سارا هنجی در تاریخ 27 جولای 2016

سلام
کافیه بعد از واکس زدن کمتر فرچه بکشید. در این صورت کفش شما مات باقی خواهد ماند.
البته در صورتی که از واکس های رنگی (مشکی و یا قهوه ای) استفاده کنید.
ولی اگر از واکس های بی رنگ استفاده کنید (پارافین) کفش شما براق می شود.ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :