استایل پرپی چیست؟

آیا شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که دوست دارند استایلی شیک، جذاب، و در عین حال ساده داشته باشند؟ این کار، اصلا کار سخت و پیچیده‌ای نیست. کافیست که چند لباس شیک و کلاسیک را با زیورآلات و اکسسوری مناسب ست کنید تا به این هدف برسید. البته داشتن استایل پرپی یا استایل کالجی، فقط به معنای پوشیدن یک پیراهن رنگ روشن و ساده همراه با یک کفش تخت چرمی نیست؛ بلکه یک نوع سبک زندگی است! شما باید در موقعیت‌های اجتماعی مختلف و در کنار این لباس‌ها، رفتاری شیک و مودبانه هم داشته باشید. این کار باعث می‌شود که جذابیت استایل شما بیشتر از حالت عادی نظر دیگران را به خود جلب کند. در مقاله امروز قصد داریم تا شما را با نحوه لباس پوشیدن به سبک پرپی یا استایل کالجی آشنا کنیم. با چی بپوشم همراه باشید!

 

تاریخچه استایل پرپی یا استایل کالجی

کلمه “پرپی” در اصل به لباس فرم مدارس پیش دانشگاه و کالج که در سواحل شرقی آمریکا پوشیده می‌شد اشاره دارد. با اینکه در این مدارس لباس فرم خاصی در نظر گرفته شده بود، با گذشت چندین سال دانش آموزان این مدارس استایل شخصی خود را با استفاده از لباس‌های فرمی که اجازه داشتند بپوشند ایجاد کردند.  امروزه این سبک از لباس پوشیدن طرفداران زیادی پیدا کرده است.

تاریخچه استایل پرپی یا استایل کالجی

همین الان به چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه ملحق شو و مشاوره رایگان بگیر.

انتخاب لباس و استایل پرپی

استایل پرپی شباهت زیادی به استایل کلاسیک دارد با این تفاوت که در این سبک از رنگ‌های متنوع و طرح‌های چشمگیر بیشتر استفاده می‌شود. درحالیکه استایل بوهو بیشتر به سمت رنگ‌های زمین و خاکی تمایل دارد و دوخت لباس‌ها گشاد و راحت است در استایل پرپی دوخت لباس‌ها شکل و فرم مشخص‌تری دارد و رنگ‌ها درخشان‌تر و شادتر هستند.

انتخاب لباس و استایل پرپی

تا جایی که می‌توانید، لباس‌هایی ساده انتخاب کنید

مهم‌ترین نکته‌ای که برای داشتن یک استایل پرپی باید به آن توجه کنید، این است که تا حد امکان تمام لباس‌های خود را ساده انتخاب کنید. لباس‌هایی که طرح‌های شلوغ دارند، و یا پوشیدن چندین لباس بر روی هم، برای ایجاد یک استایل کالجی اصلا کار مناسبی نیست. پس تا آنجایی که می‌توانید، لباس‌هایی با الگو و طرح ساده، و یا لباس‌های ساده و تک رنگ انتخاب کنید. استفاده از زیورآلات و اکسسوری زیاد هم برای داشتن استایل پرپی اصلا مناسب نیست. اگر دوست دارید که دو لایه لباس بپوشید، سعی کنید که از یک ژاکت نازک و یا یک کت اسپرت و شیک استفاده کنید.

تا جایی که می‌توانید، لباس‌هایی ساده انتخاب کنید

رنگ‌های مناسب استایل کالجی

در هنگام انتخاب رنگ‌های لباستان هم باید به این نکته توجه داشته باشید، که همه چیز باید ساده و شیک باشد. در حال حاضر ترندهای رنگی برای ایجاد این استایل، رنگ‌های کلاسیک از جمله تناژهای تیره رنگ آبی، تناژهای متفاوت رنگ سفید، و تناژهای تیره رنگ قرمز هستند. شما همچنین می‌توانید رنگ‌های تیره و شیکی مثل زرشکی، سبز زمردی، و تناژهای تیره رنگ قهوه‌ای را نیز برای لباس‌های خود انتخاب کنید. البته این به این معنا نیست که باید با رنگ‌های روشن به طور کلی خداحافظی کنید! شما می‌توانید از رنگ‌های اصلی روشن و پررنگ نیز برای ایجاد استایل پرپی استفاده کنید؛ به خصوص در هنگام انتخاب یک پیراهن و یا یک دامن. به عنوان مثال، می‌توانید از یک بلوز به رنگ قرمز یا سبز روشن، و یا یک شلوار جین به رنگ سفید استفاده کنید.

علاوه بر انتخاب رنگ‌های مناسب، باید بدانید که چه رنگ‌هایی را با چه رنگ‌های دیگری ست کنید تا زیبا دیده شوند. برای رسیدن به این هدف می‌توانید از چرخه رنگ‌ها کمک بگیرید و در هنگام ست کردن رنگ لباس‌هایتان با هم، از رنگ‌هایی استفاده کنید که در کنار هم شیک و جذاب دیده می‌شوند. به عنوان مثال، شما می‌توانید یک کت یا ژاکت به رنگ قرمز را بر روی یک تیشرت به رنگ سبز بپوشید و از ترکیب این رنگ‌های زیبا با هم لذت ببرید!

رنگ‌های مناسب استایل کالجی

سعی کنید که لباس‌های کلاسیک انتخاب کنید

معمولا برای ایجاد یک استایل کالجی، از لباس‌های کلاسیک و زیبایی استفاده می‌شود که هیچوقت از مد نمیفتند. پس اگر شما هم به دنبال ایجاد چنین استایلی هستید، بهتر است که با یک سری لباس‌های ساده و پایه، کمد لباس‌های خود را تکمیل کنید. چند مدل تیشرت یقه‌دار و سه دکمه، کت و شلواری به رنگ آبی تیره، چند مدل پیراهن مدل آکسفورد، تونیک‌هایی با رنگ روشن، شلوار جین به رنگ سفید، چند مدل پیراهن کوتاه و بدون آستین، و چند مدل کت و ژاکت، از جمله لباس‌های شیک و کلاسیکی هستند که برای ایجاد یک استایل ساده به آن‌ها نیاز خواهید داشت.

برای ایجاد یک استایل ساده و شیک در روزهای سرد فصل پاییز و زمستان، باید چند رنگ و مدل پولیور نیز در کمد لباس‌های خود داشته باشید. یکی از محبوبترین پلیورهایی که برای این استایل مناسب است، پلیورهایی با طرح اسکاچ هستند. مزیت این مدل پلیور این است که هم خانم‌ها می‌توانند آن را بپوشند و هم آقایان. رنگ‌ها و مدل‌های بسیار متنوعی هم دارد، که شما می‌توانید بر طبق سلیقه خودتان از میان آن‌ها انتخاب کنید.

سعی کنید که لباس‌های کلاسیک انتخاب کنید

از رنگ کرم خاکی در استایل خود استفاده کنید

یکی از بهترین رنگ‌هایی که می‌توانید از آن در استایل پرپی استفاده کنید، رنگ کرم خاکی است. به عنوان مثال، یک شلوار و یا یک دامن به رنگ کرم خاکی تقریبا هیچوقت از مد نمیفتد و شما می‌توانید آن را با لباس‌های بسیار متنوعی ست کنید. فقط یادتان باشد که سایز آن را طوری انتخاب کنید دقیقا فیت و مناسب فرم بدن شما باشد.

یکی دیگر از مزایای شلوار و دامن به رنگ کرم خاکی این است که با استفاده از آن، هم می‌توانید یک استایل غیر رسمی داشته باشد و هم یک استایل رسمی. به عنوان مثال، برای بیرون رفتن در یک آخر هفته با دوستانتان، می‌توانید یک شلوار کرم خاکی را با یک بلوز یا تیشرت ساده ست کنید. برای یک مناسب رسمی نیز می‌توانید یک دامن یا شلوار به رنگ کرم خاکی را با یک بلوز شیک و یا یک شومیز ست کنید.

از رنگ کرم خاکی در استایل خود استفاده کنید

انتخاب طرح لباس برای استایل پرپی

وجود لباس‌های طرح‌دار در کمد لباس‌های هر فردی، امری ضروری است. اما برای ایجاد یک استایل شیک و ساده، باید طرح لباس‌های خود را هم شیک و ساده انتخاب کنید. می‌توانید از لباس‌هایی استفاده کنید که طرح‌هایی کلاسیک دارند و خیلی شلوغ نیستند. به عنوان مثال، یک پیراهن با طرح چهارخانه، از آن دسته لباس‌هایی است که معمولا در کمد لباس‌های ما و یا در پشت ویترین هر مغازه‌ای پیدا می‌شود. این لباس کلاسیک و زیبا، تقریبا هیچوقت از مد نمیفتد و شما می‌توانید با استفاده از آن، استایل‌های متفاوت و شیکی خلق کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید از لباس‌هایی با طرح شطرنجی، بته جقه، و یا طرح اسکاتلندی استفاده کنید. یکی دیگر از طرح‌های بانمک و ساده‌ای که در میان افراد بسیار محبوب است و شما می‌توانید در این استایل از آن استفاده نیز طرح خال خالی است.

انتخاب طرح لباس برای استایل پرپی

انتخاب بلوز یا تی‌شرت یقه‌دار

یکی از لباس‌هایی که برای ایجاد یک استایل پرپی ضروری است، بلوز و یا تیشرت یقه‌دار است. این مدل لباس ساده و زیبا معمولا در کمد لباس‌های ما و یا در پشت ویترین هر مغازه‌ای پیدا می‌شود و هیچوقت هم از مد نمیفتد. به عنوان مثال، شما می‌توانید یک بلوز یقه‌دار که از بالا تا پایین با دکمه بسته می‌شود را با طرح رنگی و ساده، و یا طرح‌دار و ساده انتخاب کنید. علاوه بر این، می‌توانید از یک تیشرت سه دکمه و یقه‌دار هم استفاده کنید.

انتخاب بلوز یا تی‌شرت یقه‌دار

استایل پرپی و کفش‌های شیک و ساده

یادتان باشد که مدل کفش نیز به اندازه مدل لباس‌هایی که می‌پوشید مهم است، پس هیچوقت از آن غافل نشوید. کفش‌های شما نیز مانند لباس‌هایی که انتخاب می‌کنید، باید شیک و ساده و حتی سنتی باشند. به عنوان مثال، شما می‌توانید از یک جفت چرمی بدون پاشنه نرم، یک چکمه شیک، و یا یک کفش راحتی نیز استفاده کنید. علاوه بر این، می‌توانید یک کفش تخت، کفش لژدار، بوت اسپرت، و یک کفش تخت به رنگ بژ و کرم نیز استفاده کنید.

استایل پرپی و کفش‌های شیک و ساده

انتخاب زیورآلات و اکسسوری مناسب استایل پرپی

مدل مو شیک و ساده

مدل موی مناسب برای داشتن یک استایل شیک و ساده، یک مدل موی کلاسیک و مرتب است. حتما موهای خود را تمیز نگه دارید و به طور مرتب آنها را شانه کنید. اگر موهای کوتاهی دارید، می‌توانید آن‌ها را به شکل فرق کج و یا فرق از وسط درست کنید. اگر هم موهای بلندتری دارید، می‌توانید آن‌ها را به شکل دم‌اسبی درست کنید، و یا پشت سر خود گوجه کنید تا شیک‌تر دیده شود. مدل موی فرق کج و فرق از وسط برای خانم‌ها، و پوش دادن جلوی موها برای آقایان، مدل‌هایی شیک و کلاسیک هستند که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید.

به طور کلی، مهمترین نکته این است که به طور دائم موهای خود را تمیز کنید، شانه کنید، و در بازه‌های زمانی مشخص پیش آرایشگر خود بروید تا مدل موهای شما را مرتب کند.

مدل مو شیک و ساده

از باندانا یا هدبند استفاده کنید

همانطور که می‌دانید، مهمترین نکته برای داشتن یک استایل پرپی، این است که تمام قسمت‌های آن، از لباس و مدل موها گرفته تا کفش و لوازم جانبی را ساده و شیک انتخاب کنید. هدبند یکی از لوازم جانبی کلاسیک و زیبایی است که تقریبا با هر مدل لباسی زیبا دیده می‌شود. یکی از مزایای هدبند این است که توجه زیادی به خود جلب نمی‌کند و باعث نمی‌شود که زیبایی لباس‌های شما به چشم دیگران نیاید.

فقط به یاد داشته باشید هدبندی که انتخاب می‌کنید، نباید طرح شلوغی داشته باشد و علاوه بر این، رنگ آن هم باید کاملا ساده و شیک بوده، و با رنگ لباس‌های شما هماهنگ باشد. به عنوان مثال، شما می‌توانید یک باندانا با طرح خال خالی که خال‌های قرمز دارد را با یک پیراهن به رنگ سبز ست کنید. همچنین، از انتخاب هدبندهایی که خیلی پهن هستند و یا رنگی درخشان و خیره‌کننده دارند خودداری کنید؛ چون این مدل هدبندها برای یک استایل پرپی اصلا مناسب نیستند و باعث می‌شوند که مدل لباس‌های شما به چشم نیاید.

از باندانا یا هدبند استفاده کنید

سعی کنید که از زیورآلات مرواریدی استفاده کنید

زیورآلاتی که مروارید دارند، زیورآلاتی زیبا، ساده و کلاسیک هستند که هیچوقت از مد نمی‌افتند و شما می‌توانید در یک استایل پرپی از آن‌ها بهره ببرید. به عنوان مثال، شما می‌توانید همراه با یک بلوز و یا یک پیراهن، از یک گردنبند مروارید رشته‌ای و یک جفت گوشواره مرواریدی استفاده کنید. اگر دوست دارید که روی لباس خود یک ژاکت بپوشید، می‌توانید روی آن از یک سنجاق سینه مروارید استفاده کنید. از آنجایی که زیورآلات مروارید اصل بسیار گران هستند، بهتر است که آنها را در حراج خریداری کنید و یا از زیورآلات مروارید بدلی استفاده کنید.

سعی کنید که از زیورآلات مرواریدی استفاده کنید

عینک آفتابی را فراموش نکنید

عینک آفتابی هم یکی از اکسسوری‌های کلاسیک و زیبایی است که برای داشتن یک استایل کالجی، می‌توانید از آن استفاده کنید. یادتان باشد که مدل عینک آفتابی خود را هم ساده انتخاب کنید. این عینک آفتابی نباید برای صورت شما بیش از حد بزرگ باشد و علاوه بر این، فرم فریم آن باید برای فرم صورت شما مناسب باشد. همچنین، سعی کنید که رنگ فریم عینک آفتابی خود را به جای رنگ‌های درخشان، یک رنگ ساده و کلاسیک مثل مشکی و یا سفید انتخاب کنید. بدین ترتیب می‌توانید این عینک آفتابی را با لباس‌های بیشتری ست کنید و همچنین، مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید.

می‌توانید از یک کمربند هم استفاده کنید

 

می‌توانید از یک کمربند هم استفاده کنید

اگر دوست دارید که از کمربند استفاده کنید، یک کمربند شیک با یک سگک ساده بهترین گزینه برای شما است. سعی کنید کمربندی انتخاب کنید که سگک آن ساده، با کیفیت، و به رنگ نقره‌ای باشد. از انتخاب کمربندی که یک سگک بزرگ و یا پر زرق و برق دارد جدا خودداری کنید؛ چون این مدل کمربند برای یک استایل پرپی اصلا مناسب نیست.

می‌توانید از یک کمربند هم استفاده کنید

از ساعت مچی استفاده کنید

ساعت مچی یکی از اکسسوری‌های شیک و زیبایی است که تقریبا در بین تمام افراد محبوبیت دارد. برای داشتن یک استایل کالجی، سعی کنید که مدل ساعت مچی خود را ساده، و رنگ آن را یک رنگ خنثی انتخاب کنید. اگر برای خرید یک ساعت مچی با کیفیت و شیک هزینه کنید، می‌توانید آن را با تمام لباس‌های خود ست کنید.

 

نکاتی که باید در مورد استایل پرپی بدانید

قواعد دنیای مد و لباس را زیر پا نگذارید!

افرادی یک دوست دارند استایل پرپی داشته باشند، معمولا از یک سری قواعد مد و لباس پیروی می‌کنند. اگر شما هم دوست دارید که چنین استایلی داشته باشید، هرگز نباید این قوانین را زیر پا بگذارید. به عنوان مثال، شما هیچوقت نباید با یک کفش راحتی و تخت جوراب بپوشید. علاوه بر این، هیچوقت لباسی نپوشید که کاملا خالی از هر گونه رنگ است. به عنوان مثال، اگر قرار است که یک پیراهن ساده به رنگ مشکی بپوشید، حتما با استفاده از یک گوشواره، دستمال گردن، و یک گردنبند رنگی، به استایل خود کمی رنگ و لعاب بدهید!

نکاتی که باید در مورد استایل پرپی بدانید

رفتاری خوشایند و مودبانه باشید

افرادی این سبک زندگی را پیش می‌گیرند، در موقعیت‌های اجتماعی مختلف رفتار مودبانه و خوشایندی دارند. این کار باعث می‌شود که علاوه بر یک استایل شیک، ظاهری موقر و دوست داشتنی داشته باشند.

سعی کنید که در طول روز و در مواجهه با افراد، به خصوص در هنگام صحبت کردن با آن‌ها، ارتباط چشمی برقرار کنید و لبخند بزنید. حتما از کلمات مودبانه و ساده روزمره، از جمله “ممنون”، “لطفا”، و “عذر میخواهم” استفاده کنید. علاوه بر این، حتما از رسوم اجتماعی پیروی کنید. به عنوان مثال، وقتی که از کسی هدیه‌ای دریافت می‌کنید، حتما برای او یک متن تشکر بفرستید. اگر قرار است که در خانه کسی مهمان باشید، حتما برای او یک کادو ببرید.

رفتاری خوشایند و مودبانه باشید

همیشه مرتب باشید

یکی از مهم‌ترین اصول برای داشتن یک استایل شیک و ساده، این است که همیشه تمیز و مرتب باشید و به خودتان برسید. هر روز دوش بگیرید، از دئودورانت استفاده کنید، کمی عطر و یا ادکلن بزنید، در طول روز موهای خود را شانه شده و مرتب نگه دارید، و اگر آرایش می‌کنید، حتما در طول روز آرایش خود را تجدید کنید. علاوه بر این، از ناخن‌های خود غافل نشوید. اگر دوست ندارید که ناخن‌های خود را لاک بزنید اصلا اجباری نیست، اما حتما همیشه آن‌ها را کوتاه و خوش فرم نگه دارید تا ظاهر دست‌هایتان هم زیبا و شیک باشد.

همیشه مرتب باشید

حتما ورزش کنید

ورزش‌های ساده و پر انرژی‌ از جمله شنا کردن، اسب سواری، تنیس، و گلف، ورزش‌هایی هستند که بهتر است حداقل یکی از آن‌ها را در برنامه زندگی خود قرار دهید. سعی کنید که در یک باشگاه ورزشی عضو بشوید و در چنین فعالیت‌هایی شرکت کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- استایل مینیمال چیست؟

۲- استایل وینتیج چیست؟

۳- با چند سبک‌ استایل محبوب در صنعت مد و لباس بیشتر آشنا شوید

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

مجید حسین زاده در تاریخ 24 مارس 2019

بسیار جامع و کامل توضیح داده بودیدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :