لباس های الیاف مصنوعی و پلاستیکی را چطور باید شست ؟

16 اکتبر 2017 ساعت 12:50

توسط نرگس حسین زاده

لباس های الیاف مصنوعی و پلاستیکی را چطور باید شست ؟
در حال حاضر پارچه‌های مصنوعی بخش وسیعی از پارچه‌های موجود در بازار را تشکیل می‌دهد. لباس‎‌های نایلونی، لباس‌های تولید شده از مخلوط اکریلیک و یا لباس‌های ورزشی‌ از جنس پلی‌استر نمونه‌هایی هستند که در آن از الیاف مصنوعی استفاده شده است. شستشوی لباس الیاف مصنوعی چگونه باید باشد؟ این الیاف، کیفیت الیاف طبیعی مثل پشم و پنبه را ندارند ولی الیاف مصنوعی هم با کیفیت قابل قبول، تنوع بالا و قیمت مناسب تولید می‌شود. بنابراین لازم است بدانیم چگونه باید از انواع پارچه‌ مصنوعی مراقبت کنیم؟ چطور می‌توان لکه‌ها را از سطح پارچه پلی‌استر و نایلونی پاک کرد؟ در این مطلب جواب این سوال‌ها و نحوه شستشوی لباس الیاف مصنوعی و پاک کردن لکه از آن‌ها را توضیح می‌دهیم. با چی بپوشم همراه باشید.

معرفی پارچه‌های الیاف مصنوعی

انواع مختلفی از پارچه‌های مصنوعی در بازار موجود است. اغلب آن‌ها را همراه پشم، پنبه و الیاف مصنوعی دیگر برای تولید انواع لباس‌ استفاده می‌کنند. اگر برای شستن لباس استفاده از ماشین لباسشویی مجاز باشد، لازم است به دقت دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی را مطالعه کنید و ماشین لباسشویی را روی چرخه مناسب برای شستشوی الیاف پلاستیکی تنظیم کنید. از آنجا که بیشتر پارچه‌های مصنوعی از پلاستیک ساخته می‌شوند، درجه حرارت بالا می‌تواند به آن‌ها آسیب بزند. چرخه مناسب برای لباس‌های پلاستیکی ماشین لباسشویی از دمایی پایین‌تر از دمای حالت معمولی برای شستشو استفاده می‌کند. در این چرخه با دمای پایین لباس خیلی تحریک نمی‌شود و با کم‌ترین آسیب ممکن، و حفاظت بالا، لباس شسته می‌شود.
 
لباس های الیاف مصنوعی و پلاستیکی را چطور باید شست ؟

نکات لکه‌بری و شستشوی لباس الیاف مصنوعی

برچسب روی لباس را بررسی کنید

اگر ماشین لباسشویی شما در تنظیماتش چرخه مناسب برای این لباس‌ها ندارد، نگران نباشید. روی برچسب مراقبت از لباس، همیشه حداکثر درجه حرارت مناسب برای شستشو لباس ذکر می‌شود.

دمای آب برای شستشوی لباس الیاف مصنوعی

پارچه‌‌های الیاف مصنوعی به حرارت حساس هستند و هرگز نباید در دمای بالا خشک شوند. بهتر است از اتو کردن این نوع پارچه اجتناب کنید. اما اگر نیاز به اتو کردن یک لباس با الیاف مصنوعی دارید، اتو را روی درجه پایین تنظیم کنید. برای اطمینان بیشتر یک حوله یا پارچه سفید و تمیز هنگام اتو کردن لباس روی آن قرار دهید.

نحوه پاک کردن لکه‌‌ها از پارچه پلی‌استر، اکریلیک و دیگر الیاف مصنوعی

لکه‌بری پارچه‌های الیاف مصنوعی معمولا کار آسانی است. نحوه واکنش پارچه تا حدودی به لکه‌ها بستگی دارد. ولی لطیف و سالم ماندن پارچه نکته‌ای است که برای شست و شو باید از آن مطمئن شوید.
شستشو پارچه اکریلیک
اکریلیک یکی از الیاف مصنوعی مورد استفاده در صنایع نساجی و پوشاک است. اکریلیک به تنهایی یا به صورت مخلوط با الیاف دیگر (از جمله پشم، ویسکوز و پلی استر) مورد استفاده قرار می‌گیرد. ماده اولیه تشکیل دهنده اکریلیک، ماده‌ای شیمیایی است که از ترکیبات نفتی به دست می‌آید.
  • پارچه‌های جنس اکریلیک را بهتر است خشک شویی کنید یا با دست بشویید.
  • در مرحله آبکشی این جنس لباس‌ها می‌توانید برای جلوگیری از الکتریسیته ساکن از نرم کننده استفاده کنید.
  • پارچه‌های اکریلیک سریع خشک می‌شوند. برای خشک کردن این لباس‌ها باید آنها را روی سطح صاف و تمیزی پهن کنید تا در معرض هوای آزاد خشک شوند.
  • پارچه‌های از جنس اکریلیک معمولاً چروک نمی‌شوند. در صورت نیاز به اتوکشی، باید پارچه را در حالت خشک اتو کرد.

لباس های الیاف مصنوعی و پلاستیکی را چطور باید شست ؟

شستشوی لباس الیاف مصنوعی – نحوه شستن پارچه اکریلیک

الیاف اکریلیک در بسیاری از لباس‌ها به صورت ترکیب با پشم و در وسایلی مثل جوراب به کار برده می‌شود. همچنین اکریلیک به صورت میکروفیبر در حوله و پارچه‌های پاک کننده با جذب بالا استفاده می‌شوند. پارچه‌های اکریلیک مانند بسیاری از پارچه‌های دیگر به گرما حساس هستند، بنابراین برای اطمینان بیشتر، برای شستن آن از آب سرد یا ولرم استفاده کنید. هر نوع لکه‌‌ای را از پارچه اکریلیک می‌توان با مواد شوینده موجود در بازار برطرف کرد.

شستشوی لباس الیاف مصنوعی – نحوه شستن پارچه پلی استر

بسته به نحوه تولید، این نوع الیاف در لباس‌های مختلف به کار می‌روند. پارچه‌های پلی‌استر به دلیل بافت صاف و یکدستی که دارد در انواع لباس ورزشی که نیازمند پارچه‌های منسجم و خنک هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. به علاوه الیاف پلی‌استر در وسایلی مثل پارچه بالش، سفره و حتی در بافت فرش مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از پارچه‌های مصنوعی شامل الیاف پلی‌استر، لکه‌های چرب را به وضوح نشان می‌دهد، بنابراین خودتان متوجه شوید که سریع باید آن‌ها را پاک کنید. پلی استر یک پارچه خوب و سازگار است که مراقبت از آن کار آسانی است. شستشو پارچه‌های پلی استر با آب گرم (نه داغ!) انجام می‌گیرد. همچنین می‌توانید برای پاک کردن روغن از روی الیاف پلی استر، از انواع مایع ظرف شویی کمک بگیرید.
لباس های الیاف مصنوعی و پلاستیکی را چطور باید شست ؟

شستشوی لباس الیاف مصنوعی – نحوه شستن پارچه نایلونی

 نایلون، اغلب در پارچه‌های نرم و ابریشمی در لباس های تنگ و اکثر لباس‌های زیر به کار می‌رود. از آنجا که نایلون بسیار مقاوم و ضد آب است، در وسایلی مانند کمربند و چتر استفاده می‌شود. برای شستن لباس‌های نایلون از ماشین لباسشویی با دور شستشوی الیاف مصنوعی استفاده کنید. 

شستشوی لباس الیاف مصنوعی – نحوه شستن پارچه ریون

ریون در واقع نامی است که به گروهی از پارچه‌ها مصنوعی از جنس الیاف ویسکوز داده می‌شود. پارچه‌های ریون کمی با سایر پارچه‌های مصنوعی متفاوت است و معمولا از سلولز، خمیر کاغذ و چوب حاصل می‌گردد. ریون را به دلیل ماده شیمیایی سلولز در ترکیبات مواد اولیه آن، مصنوعی می‌گویند. البته فقط نوع خاصی از این پارچه را می توان در خانه شست و برخی دیگر از آنها نیاز به خشکشویی دارند. بنابراین همیشه برچسب این نوع لباس را بررسی کنید. اگر لباس‌هایتان قابلیت شستشو دارند، بهتر است با آب سرد یا ولرم و همراه مواد شوینده ملایم بشویید.
 این‌ موارد تمام نکاتی بود که برای شستن پارچه‌های مصنوعی لازم است بدانید. معمولا مراقبت از این نوع پارچه بسیار آسان است. فقط همیشه به یاد داشته باشید که درجه حرارت آب را به جای داغ، سرد و ولرم نگه دارید و همیشه از دستورالعمل‌های روی برچسب لباس استفاده کنید. همچنین به یاد داشته باشید، اگر شما برای شستن لباس مطمئن نیستید از یک حرفه‌ای کمک بگیرید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت مو شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

This site is protected by wp-copyrightpro.com