امید جعفری در
0

استایل مینیمال چیست؟

استایل مینیمال چیست؟

استایل مینیمال داشتن، یعنی حذف کردن تمامی لباس‌های غیرضروری داخل کمد لباس. در این صورت است که لباس‌های ضروری و به‌دردبخور می‌توانند خودشان را نمایش دهند. پس اگر دوست دارید مینیمالیست باشید، تنها نیستید. در روزگاری که همه اصرار دارد با مد همراه باشید، می‌توانید ساده‌ترین لباس‌های خودتان را بپوشید و فیلسوفانه به آن‌ها بگویید که کم خرید کنید اما خوب خرید کنید! همراه چی بپوشم باشید تا اصول استایل مینیمال را یاد بگیرید.

single_content ad banner

 

همه چیز در مورد استایل مینیمال

آیا تابه‌حال فکر کرده‌اید که چرا موفق‌ترین افراد کره خاکی در بیشتر اوقات لباس‌های ساده به تن دارند؟ لباس ساده لباسی است که روزانه آن را می‌پوشند. برای مثال مارک زاکر برگ، بنیان‌گذار فیس‌بوک، همیشه تی‌شرتی مشکی و شلوار جین به پا دارد. گریس کودنینگتون، خالق مجله ووگ، استیو جابز، که همیشه تی‌شرت مشکی و جین به پا داشت. این روند برای تعدادی از طراحان شناخته شده دنیای مد هم وجود دارد از جمله برای کارل لاگرفلد، ورا وانگ، مایکل کورس، تام براون و کارولینا هررا. دلیل این همه لباس ساده‌پوشیدن چیست؟ جواب ساده است، در میان همه تصمیم‌های پیچیده‌ای که در طول روز باید بگیرند، لباس پوشیدن ساده‌ترین تصمیم‌گیری آن‌ها باشد.

اگر دوست دارید که لباس فرم روزانه داشته باشید و یا می‌خواهید که با سبک مینیمالیستی لباس بپوشید، همراه ما باشید تا گام‌به‌گام، استایل مینیمال را یاد بگیرید.

همه چیز در مورد استایل مینیمال

لیستی از لباس‌های کمد خود تهیه کنید

قبل از تصمیم‌گیری، از کمد لباس خودتان موجودی کسب کنید تا بدانید که چه لباسی لازم است به آن اضافه کنید و چه لباس‌هایی باید به خیریه بخشیده شوند. هر چیزی که دوست دارید و ندارید در کمد خودتان داشته باشید را یادداشت کنید و سپس هدف خودتان را از بررسی کمد لباس بنویسید. دوست دارید در طول روز قدم بردارید و نگران لباستان نباشید؟ هزینه لباس‌شویی خودتان را نصف کنید و در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید؟ این سؤالات به شما راهی که دوست دارید بروید را نشان می‌دهد و کمک می‌کند که لباس‌های داخل کمد لباستان را از صافی رد کنید.

کمد کپسولی خودتان را تشکیل دهید

 

استایل اختصاصی خودتان را بشناسید

یک استایل مینیمال همیشه شامل لباس‌هایی با طیف رنگی مشکی، سفید یا خاکستری نیست. تفاوت بزرگی میان زندگی به سبک مینیمالیستی و زیبایی‌شناسی به سبک مینیمالیستی وجود دارد. اگر شما لباس‌هایی با رنگ روشن و طرح‌های زیبا دوست دارید، باید کمد لباس شما آن‌ها را داشته باشد؛ اما اول، بهتر است که استایل خودتان را بدانید. اگر زیاد از استایل خودتان مطمئن نیستید، به کمد لباس خودتان نگاهی بیندازید. چه رنگ لباس‌هایی شما را خوشحال می‌کند؟ چه سبک از لباسی حس خوبی به شما می‌دهد؟ اگر هنوز از جواب‌های خودتان مطمئن نیستید و جواب شما فقط این است که هیچ لباس خوبی برای پوشیدن ندارید، سؤال بعدی باید این باشد که دلیل این اتفاق چیست؟ آیا لباس‌هایتان قدیمی شده است یا اندازه شما نیستند؟

جای دیگری که می‌توانید استایل خودتان را شناسایی کنید سایت‌هایی مثل پینترست است. یک مجموعه از لباس‌هایی که به شما حس راحتی می‌دهند علامت‌گذاری کنید، زیاد در مورد لباس‌ها فکر نکنید و فقط راحتی آن‌ها برای خودتان را پیش‌فرض قرار دهید. لباس‌هایی که انتخاب کرده‌اید کلاسیک هستند یا مدرن؟ از یک برند هستند یا طراحی‌شده؟ فکر می‌کنیم که دیگر توانسته باشید استایل خودتان را کشف کنید. موبایل را کنار بگذارید و آماده شوید که کمی خرید کنید و خریدهای بعدی خودتان را هم بر این اساس انجام دهید تا همیشه مینیمال باشید.

 

لیستی از لباس‌های کمد خود تهیه کنید

سازمان‌دهی کمد لباس

این گام مهم‌ترین و سخت‌ترین گام در راستای داشتن استایل مینیمال است. مخصوصاً اگر به لباس‌های خودتان علاقه شدیدی داشته باشید. در این گام باید همه لباس‌هایی که حس می‌کنید به درد شما نمی‌خورند و با مراحلی که در ابتدای مقاله به شما گفتیم هم‌خوانی ندارد، کنار بگذارید. اگر تعداد لباس‌های موجود در کمد لباس شما به شدت کاهش یافت، نیاز دارید که خرید کنید. باز هم توصیه می‌کنیم فقط لباس‌هایی که حس راحتی و خوب به شما می‌دهند نگاه‌دارید و لباس‌هایی که حس می‌کنید هیچ‌وقت نخواهید پوشید را از کمد لباس‌تان بیرون بکشید. زمانی که یک‌بار لباس‌های خودتان را به‌صورت کامل بررسی کردید به خودتان خواهید گفت که بله این همان چیزی بود که دنبالش بودم. اگر در مورد بعضی از لباس‌ها شک دارید، آن‌ها را گوشه‌ای بگذارید و مدتی بعد دوباره بررسی کنید که دوست دارید همیشه به تن داشته باشید یا نه.

 

سازمان‌دهی کمد لباس

کمد کپسولی خودتان را تشکیل دهید

ساختن کمد لباس مینیمال، خرید کردن لباس‌های جدید نیست. این سبک یعنی عاقلانه خرید کردن. به کمد لباس خودتان دوباره نگاه کنید، جای چه لباسی خالی است؟ اکثر کمدهای لباس مینیمال در نهایت؛ ۲۰ تا ۴۰ نوع لباس، کفش، جواهرات و اکسسوری را در خود جای می‌دهند ولی این یک قانون کلی نیست و لباس‌های شما می‌تواند بیشتر یا کمتر باشد. هر چیزی را که بر اساس فهرستی که در گام اول تهیه کردید، لازم دارید را بنویسید و فهرست کنید.

یک کمد لباس کلاسیک شامل چه چیزهایی است: یک جفت کفش، دو عدد کیف، دو عدد شلوار، دو عدد دامن، دو عدد کاپشن، سه عدد تی‌شرت، دو عدد پیراهن، سه عدد ژاکت، دو عدد کت. این تعداد می‌تواند کم و زیاد باشد و بر اساس محل زندگی شما تغییر کند، اگر در جای گرمسیری هستید لباس‌های خنک بیشتر کمد را اشغال خواهند کرد و بلعکس. می‌توانید به جای لباس گرم، لباس خنک جایگزین کنید.

قبل از اینکه لیست وسایل مورد نیاز خودتان را بردارید و به خرید بروید بودجه و اولویت‌بندی را فراموش نکنید. آیا به همه لباس‌هایی که در لیست نوشته‌اید، نیاز دارید؟ به جای خریدهای زیاد روی لباسی که راحت و شیک هستند، سرمایه‌گذاری کنید. لباس مد روز چند ماه دیگر از مد خواهد افتاد پس خریدی کنید که برای شما لااقل چند ماه دوام داشته باشد.

 

 

مطالب مرتبط:

۱- استایل وینتیج چیست؟

۲- استایل کژوال چیست؟

۳- با چند سبک‌ استایل محبوب در صنعت مد و لباس بیشتر آشنا شوید

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سارا کشفی در تاریخ 12 مارس 2019

عالی بود دست شما درد نکنه

AMIRREZA در تاریخ 12 ژوئن 2019

خیلی خوب بود .♡ ♡ به خاطر معرفی سایت پینترست هم ممنون

راهنمای خرید کفش زنانه شیک و مجلسی – ایران خانم در تاریخ 27 ژانویه 2021

[…] درخشش را در قسمت پاها کم کنید. اگر لباس مشکی کوتاه یا یک شلوار مینیمالیستی پوشیده ‌اید با انتخاب یک جفت کفش رنگارنگ، براق یا […]ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :