راه کارهایی عملی برای پاک کردن لکه قیر

0

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که با لکه های آزار دهنده روی پوشاک، فرش، دیوار … روبرو شده باشید. این طور مواقع بسیاری از ما فکر می کنیم دیگر نمی شود کاری کرد و باید قید لباس یا فرش و یا هرچیز لک دار را بزنیم.چی بپوشم در این مطلب با معرفی راه کارهایی عملی برای پاک کردن لکه قیر ثابت می کند که به جای عذاب کشیدن دست بکار شود و به راحتی لکه ها را پاک کنید. 

برای رفع لکه سریعا اقدام نمایید. از قسمت پشت لكه باید شروع نمایید. به این ترتیب از پخش شدن لكه جلوگیری به عمل می آید.هنگامی كه پارچه دیگری را به محلول لكه بر آغشته كردید و می خواهید از آن برای پاک کردن لكه استفاده كنید، پارچه را بر روی لكه نمالید بلکه پارچه را روی لکه بفشارید و با سیستم ضربه ای عمل نماییدبرای پاک کردن لکه ابتدا از محدوده خارجی لكه شروع كنید و به سمت وسط لکه ادامه دهید.

 

راه کارهایی عملی برای پاک کردن لکه قیر

 

  • روی لکه یخ بمالید و با چاقوی کره خوری پاک کنید.
  • لکه را با لکه بر آئروسل (Aerosol) اشباع کنید و چند دقیقه صبر کنید تا در آن نفوذ کند. سپس مایع دترژانت با قلیایی زیاد و یا خیلی قلیایی عمل کرده و فورا بشویید. در مورد لکه های سخت تر از پشت لکه که زیر آن پارچه یا کاغذ خشک کن قرار داده اید، با مایع خشک شویی عمل کنید و بگذارید خشک شود و آبکشی کرده و عمل را تکرار کنید. برچرسب لباس را برای استفاده از مایع خشک شویی بخوانید.
  • روش دیگر برای پاک کردن لکه قیر ابتدا آن را به مدت 2 ساعت در فریزر بگذارید. در این صورت مقدار زیادی از آن خرد شده و می ریزد. سپس مخلوطی از دو قاشق غذاخوری کره و 2 قاشق غذاخوری روغن اوکالیپتوس تهیه کنید و لکه را با آن عمل کنید. در انتها مقدار مایع ظرفشویی به آن بمالید و با آب گرم آبکشی کنید.
  • اگر دسترسی به روغن اکالیپتوس ندارید کمی تینرنقاشی بکار برید ولی حتما از پشت لکه عمل کنید، سپس طبق معمول بشویید.

مطالب مرتبط:

1- چگونه لکه چای را از لباسم پاک کنم؟

2- چگونه لکه عرق زیر بغل را از پیراهنم پاک کنم؟

3- چگونه لکه خون را از لباسم پاک کنم؟

4- راه کارهایی عملی برای پاک کردن لکه جوهر از لباس

5- نه گام عملی برای پاک کردن لکه رژ لب از روی لباس

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شما

احمد در تاریخ 26 می 2017

خیلی عالی بود -excellent

الهه در تاریخ 26 می 2017

جالب بود

سپهری در تاریخ 03 مارس 2020

لکه‌بر آئورسل !!! دترژانت با قلیایی خیلی زیاد !!!!! دو قاشق غذاخوری کره!! دو قاشق غذاخوری روغن اکالیپتوس!!!!! و ……
خب بگو برید یه لباس دیگه بگیرید اینا چیه که می‌گید؟! ….. ضمنا اینهفت خوان رستمو نمی‌خواد ، با یه مقدار نفت سفید میشه به راحتی قیر رو پاک کرد! اصلاً بهترین حلال قیر نفت‌ه!!! امیدوارم تایید کنید.ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :