چگونه کارمند خوش پوشی باشیم؟

0

نگرانی در مورد اینکه سرکار چه لباسی بپوشیم که هم تاثیرگذار باشد و هم موجه، به سختی‌های کار اضافه می‌کند و اگر تازه کار باشید واقعاً می‌تواند به موردی استرس‌زا در شما تبدیل شود، اما چه می‌توان کرد؟ با استفاده از نکته‌های پبشنهادی که در ادامه خواهیم گفت می‌توانید درباره انتخاب لباس کارتان تصمیم بگیرید. کارشناسان چی بپوشم امروز این مشکل را با ارائه مقاله‌ای تحت “عنوان چگونه کارمند خوش پوشی باشیم؟ ” حل خواهند کرد.

۱-  مناسب با محل کارتان لباس بپوشید

اگر مستقیما با مشتری سر و کار دارید، لازم است شاداب و خوش تیپ به نظر برسید ولی اگر تمام مدت در یک اتاق هستید یا شغلتان تمیز و اتو کشیده نیست می‌توانید لباس‌تان را با آزادی بیشتری انتخاب کنید. اگر با بچه‌ها سر و کار دارید بهتر است ساده‌تر لباس بپوشید. بچه‌ها پیچیده نیستند. شما هم پیچیده عمل نکنید.

۲- موها و آرایش ساده داشته باشید

صبح‌ها بیشتر از ۳۰ دقیقه وقت خود را صرف آماده شدن نکنید. بیش از حد با موها و آرایش صورتتان بازی نکنید. مدل‌های ساده مو و آرایش ملایم برای کار مناسب‌تر است.

۳-  لباس تنگ نپوشید

لباس تنگ انتخاب درستی برای لباس کار نیست. کار همیشه همراه با فعالیت است حتی اگر پشت میز نشین باشید، لباس تنگ فعالیت داشتن را مشکل می‌کند. تمام مدت کار لباس تنگ پوشیدن اصلاً کار راحتی نخواهد بود و همچنین پوشیدن لباس‌های خیلی گشاد می‌تواند شما را نامرتب و شلخته نشان دهد.

چگونه کارمند خوش پوشی باشیم؟

۴-  کفش‌هایتان را برق بیاندازید

داشتن کفش‌های تمیز و براق شما را مرتب‌تر نشان می‌دهد.

۵-  کفش جلو باز نپوشید

این مدل کفش انتخاب درستی برای محل کار نیست زیرا شما را در انتخاب جوراب محدود می‌کند و همیشه باید مواظب ناخن‌های پایتان هم باشید چه مرد باشید و چه زن.

۶- کفش پاشنه بلند برای هر کسی مناسب نیست

کفش پاشنه بلند به نظر بعضی‌ها خیلی دخترانه و برای بعضی‌ها باعث عذاب کشیدن در راه رفتن است، ولی اگر می‌خواهید خوب لباس بپوشید یا جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسید، نه همیشه ولی گاهی وقت‌ها پوشیدن کفش پاشنه بلند می‌تواند کمک خوبی برای شما باشد. پس بهتر است یک جفت کفش پاشنه بلند داشته باشید.

۷- حتماً این رنگ‌ها را در لباس خودتان داشته باشید

قهوه‌ای، مشکی، سفید و خاکستری رنگ‌هایی است که همیشه به راحتی با بقیه رنگ‌ها هماهنگ می‌شوند. اگر می‌خواهید جوان‌تر به نظر برسید از ترکیب رنگ سفید و مشکی استفاده کنید.

۸- خوب لباس پوشیدن به معنای گران پوشیدن نیست

لازم نیست حتماً لباس کارتان از مارک‌های خاصی باشد تا احساس خوبی داشته باشید و مهم‌تر از قیمت و مارک؛ خوش دوخت بودن آن و مرتب بودن لباس است.

مطالب مرتبط:

۱- لباس مناسب محل کار چه ویژگی‌هایی دارد

۲- آیا در محل کار هم می‌توان لباس غیررسمی پوشید؟

۳- قانون های جدید لباس پوشیدن در محل کار

۴- تاریخچه کلاه زنانه و معرفی بهترین مدل کلاه زنانه مجلسی

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :