لباس مناسب محل کار چه ویژگی‌هایی دارد

0

ظاهر مناسب یکی از ضروریات برای موفقیت در محل کار است. وقتی  ظاهر شما مناسب نیست از شما به خوبی استقبال نمی‌شود. و گاهی شانس را برای پیشرفت از شما می‌گیرد. جدی نگرفتن ظاهر از محبوبیت شما در محل کار می‌کاهد. سوال‌های زیادی با عنوان، لباس مناسب محل کار ما کدام است؟ پرسیده می‌شود. در این مقاله راهکارهایی را برای انتخاب لباس مناسب محل کار در اختیارتان می‌گذاریم.

لباس مناسب محل کار چه ویژگی‌هایی دارد

ویژگی‌های کلی لباس مناسب محل کار

۱- هر محیط کاری قانون پوشش خاصی دارد  و همه باید از آن پیروی کنند. اما هرکسی به طور متفاوت بنا به سلیقه لباس مناسب محل کار خود را انتخاب می‌کند.
۲- ممکن است خیلی ساده به نظر برسد، اما اکثرا در این مورد اشتباه می‌کنند “لباس‌های بزرگ و یا کوچک انتخاب نکنید چون اصلا خوب به نظر نمی‌رسند”. یک مصاحبه‌گر از ایالات متحده می‌گوید که فردی را به خاطر کراوات کوتاه رد کردیم.
۳- توجه کنید که عینک را خیلی پایین بینی قرار ندهید، و با آن بازی نکنید چون واقعا حواس بقیه را پرت می‌کند.
۴- هیچوقت با موهای خیس از خانه بیرون نروید چون به نظر می‌رسد که از زندگیتان راضی نیستید و علاقه‌ای به شغلتان ندارید.
۵- یک کیف مناسب که وسایل داخل آن دیده نشود انتخاب کنید و داخل آن را همیشه مرتب نگه دارید مخصوصا کیف‌هایی که زیپ ندارند و هر کسی داخل آن را می‌تواند ببیند اصلا مناسب نیستند. گشتن زیاد داخل کیف برای پیدا کردن وسایل در آن جلوه خوبی ندارد.
۶- از عطر‌های تند استفاده نکنید. از دوستانی که به آن‌ها اعتماد دارید درباره عطر‌هایی که استفاده می‌کنید بپرسید و نظر بخواهید. از ضد عرق و  عطرهای ملایم استفاده کنید.

لباس مناسب محل کار چه ویژگی‌هایی دارد
۷- یکی از کارشناسان می‌گوید: “کفش براق همسرم  اولین چیزی بود  که توجه من را به خودش جلب می‌کرد”. پس همیشه کفش‌ را واکس زده نگه دارید.
۸- هیچ وقت ریسک نکنید و با لباس بدون اتو به محل کارتان نروید.
۹- از ساعت استفاده کنید، وقتی از شرکت کنندگان در کلاس‌های قوانین مد سوال شد که به کدام اکسسوری توجه بیشتری
دارند پاسخ  اکثر آنها از زن و مرد ساعت بود.
۱۰- به رنگ لباسی که می‌پوشید توجه کنید. لباس‌های تیره قدرت بیشتری را نسبت به لباس‌های روشن‌تر نشان می‌دهند.

۱۱- اگر می‌خواهید کار خود را ارائه دهید سعی کنید رنگ لباس شما با صحنه پشت سرتان هم رنگ نباشد.
۱۲- به این نکته توجه کنید که  لباس‌های براق حواس را پرت می‌کند و تعادل دیداری را به هم می‌زنند. از پوشیدن این نوع از رنگ‌ها در محیط کار اجتناب کنید.

ویژگی‌های لباس محل کار خانم‌ها

۱- از کفش‌های پاشنه‌دار خیلی بلند، لباس خیلی کوتاه، مدل موی نامناسب و … برای محیط کار اجتناب کنید. زیرا باعث می‌شود روی حرف‌هایتان حساب نکنند.
۲- در محیط کار توجه زیادی به ناخن‌های شما خواهد شد پس به طور منظم آنها را مرتب کنید و شکستگی ناخن را رفع کنید.
۳- اکسسوری‌ برای تکمیل تناسب و زیبایی شماست. قرار نیست رکورد بزنید. وقتی چند تا انگشتر در انگشتان شما باشد تمام تمرکز طرف مقابل روی انگشتان شما خواهد بود. همینطور اگر النگوها بهم برخورد کنند و صدا دهند، جلوه خوبی ندارد.

لباس مناسب محل کار چه ویژگی‌هایی داردویژگی‌های لباس محل کار آقایان 

۱- از پوشیدن  جوراب‌های ساق کوتاه، اجتناب کنید، تا وقتی یک پا را روی پا دیگر می‌اندازید و شلوارتان کمی بالا می‌رود، هیچ قسمتی از پا دیده نشود، از جورابی با طول مناسب استفاده کنید.
۲- موهای صورتتان را مرتب اصلاح کنید تا صورتتان خسته به نظر نرسد، حتی اگر موهای پرپشتی دارید. مدل ریش، شخصیت هر کس را نشان می‌دهد.
اگر می‌خواهید مدل ریش خود را تغییر دهید، زمان تعطیلات اجازه دهید رشد کند.

مطالب مرتبط:

۱- لباس مناسب سفر کاری

۲- در محل کار خوشتیپ باشید

۳- پوشیدن لباس بافتنی در محل کار

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

دوستی در تاریخ 19 نوامبر 2017

عالی بود ممنون

علی در تاریخ 02 ژانویه 2019

خیلی جالب بود مرسیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :