امید جعفری در
0

استایل کلاسیک به سبک خوشتیپ‎ترین مردان هالیوود

استایل کلاسیک به سبک خوشتیپ‎ترین مردان هالیوود

اگر مارلون براندو را بشناسید، حتما فیلم‌های کلاسیک را هم خوب می‌شناسید. فیلم‌هایی که علاوه بر جذابیت بصری بازیگران، منتقل کننده استایل لباس پوشیدن خاصی بود که امروز آن را با عنوان استایل کلاسیک می شناسیم. استایل کلاسیک چند تن از بازیگران سینما هیچ وقت فراموش نخواهد شد که امروز در چی بپوشم به بررسی چند مورد از آن‌ها به عنوان نمونه بارز استایل کلاسیک جاودانه خواهیم پرداخت.

استایل کلاسیک

ویژگی استایل کلاسیک استفاده از رنگ سیاه، سفید و قهوه‌ای در لباس هایی به سبک سال های ۹۰ میلادی است. زمانی که کت‌های چرمی موتورسواری، شلوارهای جین مشکی، تی‌شرت تک رنگ سفید و کفش های کابویی یک مرد را بی نهایت جذاب و دلربا می‌کرد. از جمله بزرگان دنیای کلاسیک پوشان بازیگران سرشناسی بودند که در همان زمان با حضور در فیلم‌های محبوب، شخصیت و سبک لباس پوشیدن خود را به جامعه تزریق می‌کردند.

مهم ترین شخصیت‌های ایکونیک که جوانان امریکایی و اروپایی به مانند جوانان ایرانی که با دیدن لباس و سبک پوشش هنرمندان وطنی، از آن‌ها ایده و الهام می گرفتند می توان به مارلون براندو، رابرت ردفورد، پائول نیومن، استیو مک کوئین، آلن دلون، جیمز دین، میشل کین و مونتگومری کلیفت اشاره کرد. هر کدام از این بازیگران در طول سال های نود میلادی با استایل های کلاسیک مختلفی به صحنه نقره‌ای و مردمک عاشقان استایل های کلاسیک در آن دوران که تصوری از کلاسیک بودن پوشش خود نداشتند، پای می گذاشتند.

برخی از استایل های آن‌ها بعد آنچنان ماندگار شدند که لقب استایل جاودان یا کلاسیک پیر نشدنی دریافت کردند. در ادامه شاهد بررسی استایل این بازیگران به عنوان ایکون استایل کلاسیک ماندگار خواهیم پرداخت.

مارلون براندو

کت چرمی و تی‌شرت سفید

کمد لباس کلاسیک هر مردی را می‌تواند محذوب خود کند حتی کسانی که هیچ علاقه‌ای به استایل خاص ندارند در مقابل استایل کلاسیک پوشیدن سرتعظیم و تسلیم فرود می‌آورند. چه چیز می‌تواند بهتر از داشتن یک کمد پر از لباس های کلاسیک باشد؟ داشتن کمدی پر از کت‌های چرمی مارلون براندویی.

مارلون براندو از شگفتی لباس های کلاسیک خود اگاه بود و به تعداد زیاد از کت‌های مخصوص موتورسواری چرمی در استایل های مختلف استفاده می‌کرد. اکنون ما مارلون براندو را اسطوره تغییرناپذیر در پوشیدن شلوار جین مشکی، تی‌شرت سفید به همراه کت‌های چرمی می‌دانیم. کسی که در طول دهه‌های متوالی استایل های گوناگونی با کت چرمی ساخته است، گاه هیپی، گاه اندامی و حتی استایل ستاره های راک.

توصیه زیادی برای رسیدن به استایل کلاسیک مارلون براندو جز داشتن کمد لباسی پر از کت چرمی، تی‌شرت سفید و شلوار جین مشکی نمی‌توان کرد.

 استایل کلاسیک

رابرت ردفورد

بلوز خاکستری و کت یقه شیرلینگ(کرکی)

اگر قصد سرمایه‌گذاری روی لباس باکیفیت دارید، مسلما خرید کت شرینگ حساب بانکی شما را تهدید خواهد کرد. البته جای نگرانی نیست چرا که هزینه‌ای که برای خرید یک لباس باکیفیت به مانند کت شرینگی می‌کنید تا مدت ها شما را از خرید کت دیگر بی نیاز می‌کند. چرا که فرد معروفی به مانند ردفورد سال های سال آن را به تن کرد و از خود استایل کلاسیک جاودانه به جای گذاشت.

بعد از گذشت ۵۰ سال هنوز ردفورد ایکون تکرار نشدنی از ترکیب کت شرینگ به همراه لباس های دیگر است. از جمله مهم ترین لباس هایی که با کت شرینگ به‌خوبی همراه می‌شود، بلیز خاکستری است. البته ما را به خاطر تقلید از ردفورد باید ببخشید. اگر عادت ندارید که بلیز را به تنهایی بپوشید دوباره می‌توانیم از ردفورد تقلید کنید و پیراهن جین ابی کمرنگ به مانند رنگی که درگذر زمان کلاسیک شده است استفاده کنید.

 رابرت ردفورد

پائول نیومن

شلوار چینو و پلیور

از زمانی که لباس ورزشی مردانه بعد از استادیوم و زمین‌های بازی به جالباسی‌ها و خیابان‌ها راه یافت، زیبایی در سادگی آن‌ها بوده است. هرچه لباس اسپرت ساده تر، جذاب‌تر می‌شود. افراد کمی این ویژگی را به‌خوبی درک کردند که از جمله آن‌ها پائول نیومن بود. مردی که برای استایل کلاسیک کنونی خود در دهه نود میلادی شلوار چینو به همراه پلیور و اکسسوری های دوست داشتن خود را بدون هیچ اغراقی به تن می‌کرد.

شلوار چینو می‌تواند به راحتی استایل های مختلف را پشتیبانی کند، همچنین پلیور یقه هفت بهترین نوع از پلیورها است که علاوه بر فضای کافی برای زدن کراوات و پوشیدن پیراهن، جذابیت خاصی به مردان می‌دهد. برای یک استایل کلاسیک اسپرت چه کم دارید؟ پیراهن سفید نخی یقه دار را به زیر پلیور بپوشید و از کفش سفید کتان برای رسیدن به هدف نهایی خود استفاده کنید. 

 پائول نیومن

استیو مک کوئین

تی‌شرت سفید و جین سفید

 چه سبکی لباس راحت‌تر از سر هم کردن تی‌شرت و شوار تک رنگ با هم مخصوصا رنگ سفید وجود دارد؟ شاید این سبک لباس پوشیدن ساده باشد اما اگر نکات ظریفی که در آن وجود دارد را رعایت نکنید، آنچه که ساخته‌اید را به راحتی خراب می‌کنید. از جمله نکاتی که باید در پوشیدن لباس کلاسیک یک دست سفید باید رعایت کنید، استفاده از تنالیته رنگی مختلف سفید در شلوار و تی‌شرت است. مخصوصا اگر پوست تن شما کمی تیره است، رنگ کاملا سفید را فراموش کنید. رنگ کرم انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

از جمله مردان الگوی شما در این استایل استیو مک کوئین است. مردی که لباس هایش از صحرانشینان عربستان تا خوش پوشان لس انجلس می‌تواند گسترده شود. اگر آب و هوای شهر شما با لس انجلس یکی نیست، لزومی ندارد، تی‌شرت آستین کوتاه سفید بپوشید و به جای آن تی‌شرت استین بلند تهیه کنید. گزینه دیگر که می‌توانید به تی‌شرت سفید اضافه کنید، کت بافت با رنگ خنثی است.

 استیو مک کوئین

آلن دلون

تی‌شرت معمولی و شلوار خیاطی شده

پوشیدن لباس خارج از محیط کار بدون اینکه استایل و شخصیت شما به عنوان یک مرد بالغ و اتوکشیده خدشه‌دار شود همیشه کار سختی بود. البته مردانی بودند که در نقش‌های خود و زندگی روزانه توانسته بودند، تعادل ما بین لباس رسمی و لباس کژوال را ایجاد کنند. از جمله آن‌ها آلن دلون بود. مردی که امروز به عنوان یکی از ایکونیک ترین شخصیت‌های سبک کلاسیک می شناسیم.

آلن دلون، ترکیبی از پیراهن سفید به همراه شلوار دوخت را به عنوان جایگزین لباس رسمی کاری انتخاب کرده و برای اضافه کردن مقداری چاشنی روزمرگی و کژوال به آن ژاکت ورزشی افزوده بود. نتیجه آن چیزی شد که ما را امروز وادار کرد در مورد آن بنویسم و به شما توصیه کنیم که آن را به عنوان استایل کلاسیک به تن کنید. رنگ‌بندی را رعایت کنید و خارج از سفید، خاکی و آبی سرمه ای نپوشید.

 آلن دلون

جیمز دین

پیراهن برتون و کت و شلوار خیاطی شده

برتون و پیراهن برتون که شما آن را به عنوان راه‌راه افقی روی تی‌شرت می‌شناسید سابقه طولانی در استایل مردانه دارد و از زمانی که روی کار آمده است، سادگی در استایل های مختلفی را با خود به همراه دارد. اگر دوست دارید که برتون را به عنوان بخشی از استایل کلاسیک به تن کنید، می‌بایست نگاهی به جالباسی جیمز دین کنید. ما به جای شما این کار را کردیم.

جیمز دین علاوه بر تی‌شرت برتون سفید، کت و شلوار خیاطی شده دارد که رنگ آن‌ها سرمه است. او در اغلب مواردی که برتون به تن داشت، سعی می‌کرد نزدیکی رنگ های خطوط برتون به رنگ کت را رعایت کرده باشد.

 جیمز دین

سبک کلاسیک مردان ایرانی نیز الهام گرفته از بازیگران خارجی بود که سینمای ایران را روزی تسخیر کرده بودند. شما نیز می‌توانید با الهام گرفتن از بازیگر مورد علاقه خود، سبک کلاسیک به جالباسی خود اضافه کنید.

مطالب مرتبط:

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

نوید در تاریخ 13 آوریل 2020

استیو مک کویین خیلی جذاب و خوش تیپ بود و بهترین بازیگر جهان است.

مبین??? در تاریخ 16 ژانویه 2022

استیو مک کویین از همشون خفن تر و لش تر بود???ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :