رنگ زرد را با چه رنگ‌هایی ست کنیم؟

رنگ زرد، یکی از شادترین رنگ‌های دنیاست و افراد زیادی به استفاده از آن علاقه دارند؛ چه در دکوراسیون منزل، چه در استایل و لباس و… البته برخی نیز از قضاوت‌هایی که با پوشیدن رنگ زرد درموردشان می‌شود، واهمه دارند و به‌همین دلیل کمتر به استفاده از رنگ زرد روی می‌آورند؛ درصورتیکه اگر انتخاب‌های درستی داشته باشید، می‌توانید با توجه به موقعیت، سن‌وسال و سایر عواملی که برایتان مهم است، استایلی مناسب و موجه و درعین‌حال شاد و زیبا بسازید.

ad banner

رنگ زرد، طیفی بسیار وسیع داد و از زرد روشن گرفته تا زرد لیمویی، طلایی، کرم، زرد تیره و… در زیرمجموعه رنگ زرد قرار می‌گیرند. در علم روانشناسی، رنگ زرد روشن، نماد روشنی، طراوت و شادی؛ رنگ زرد تیره، نماد بی‌اعتمادی، احتیاط و حسادت و رنگ زرد لیمویی، نماد شور زندگی است؛ اما به‌طور کلی، رنگ زرد، نماد عقل و خرد، شور و شوق، سرگرمی، خیرخواهی، خلاقیت و اعتمادبنفس است. به همین دلیل افرادی که اعتمادبنفس بالایی دارند، بیشتر از سایرین جسارت استفاده از آن در استایل و دکوراسیون خود را دارند.

مطالب مرتبط:

نحوه ست کردن لباس سفید رنگ

اصول ست کردن رنگ مشکی برای خانم‎ها

اصول ست کردن لباس با رنگ آبی برای خانم‎ها

با رنگ سال ۲۰۲۰ (آبی کلاسیک) چه رنگ‌هایی را ست کنیم؟

ست کردن مانتو سرمه‌ای با رنگ‌های دیگر

چه رنگ زردی انتخاب کنیم؟

قبل از هرچیز، باید ببینیم از میان دنیای وسیع رنگ زرد، کدام رنگ زرد بیشتر از بقیه به ما می‌آید. اگر توناژ رنگی پوست شما، گرم است، رنگ زرد لیمویی روشن، رنگ مناسب شماست. اگر رنگ پوستتان روشن تا میانه است، زرد خردلی یا زرد تیره، دوست شماست. رنگ زرد پاستلی هم رنگ مناسبی برای شماست، البته به‌شرط اینکه پوستتان را رنگ‌پریده نشان ندهد. اگر پوستی تیره‌رنگ دارید، باید به شما تبریک بگوییم، زیرا تقریبا هر رنگ زردی، از توناژ روشن گرفته تا تیره، به شما می‌آید.

چگونه رنگ زرد بپوشم؟

رنگ زرد از لحاظ وسعت رنگی، درجه بالایی دارد؛ به این معنی که شما با پوشیدن یک تکه لباس کوچک به این رنگ یا استفاده از یک اکسسوری زرد رنگ مثل کیف یا کفش، مقدار زیادی به‌چشم می‌آیید. به‌همین دلیل، استفاده بیش ازحد از رنگ زرد نیز چشم‌ها را خسته می‌کند. بنابراین اگر رنگ زرد را دوست دارید، اما نمی‌خواهید چندان به‌چشم بیایید، می‌توانید تنها یک سوییشرت زرد در پوشش کژوآل خود، یا یک کیف یا کفش زرد در پوشش رسمیتان یا مثلا یک شال‌گردن، کراوات یا تیشرت زرد در پوشش اسمارت‌کژوآلتان استفاده کنید.

چه رنگ‌هایی را با رنگ زرد ست کنم؟

رنگ زرد با رنگ‌های زیادی ست می‌شود؛ اما مهمترین آن‌ها رنگ بنفش است که به‌دلیل اینکه رنگ‌های مکمل هستند، بیشترین جذابیت را درکنار هم ایجاد می‌کنند.

رنگ‌های هم‌خانواده‌ای مثل نارنجی، مرجانی و… نیز بسیار ترکیب خوبی با زرد می‌سازند.

رنگ سبز نیز به‌دلیل اینکه پایه زرد رنگ دارد، انتخاب مناسبی است.

انواه رنگ‌های آبی نیز معمولا با رنگ‌های زرد هارمونی خوبی ایجاد می‌کنند.

در زیر، چند نمونه ترکیب رنگی با رنگ زرد را به شما نشان خواهیم داد.

آبی نفتی

سایر رنگ‌های زرد

آبی کبالت

خاکستری

کرم

سبز زمردی

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :