محمد رضا اهوارکی در
0

اصول مرتب کردن کمد لباس آقایان

اصول مرتب کردن کمد لباس آقایان

همانطور که از تمیز کردن کمد لباس خانم ها نوشتیم ، قصدمان این است که از تمیز و مرتب کردن کمد آقایان هم کمی برایتان بنویسیم. هر چه باشد آقایان هم در نظم و تمیزی چیزی از خانم ها کم ندارند. پس در این مقاله با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید تا اصول این کار  را بیاموزید.

single_content ad banner

قدم اول

اول از همه با تمیز کردن کمد شروع می کنیم. همه ی لباس ها را درآورده و پس از کشیدن جاروبرقی داخل آن را تمیز کنید. از مواد شیمیایی برای داخل کمد استفاده نکنید که به لباس ها آسیب میرساند.

اصول مرتب کردن کمد لباس آقایان

طبقه بندی

لباس هایتان را بر اساس این موارد طبقه بندی کنید : کنار گذاشتن،‌ بیرون انداختن،‌ مرمت کردن،‌ شستن و ذخیره کردن. از خودتان بپرسید:

  • چند وقته اینو نپوشیدم؟ بیشتر از یک سال
  • چه موقع باید دوباره اونو بپوشم؟
  • چرا باید اصلا نگهش داررم؟ هنوز اندازمه؟

و با توجه به جواب هایی که به این سوال ها می دهید طبقه بندی ها را انجام دهید. آیتم های با کیفیت و خوب را همیشه نگاه دارید و قبل از بیرون انداختن آن ها دوبار به این قضیه فکر کنید. یادتان باشد که کلی فضای خالی برای ذخیره کردن لباس های جدید هم نیاز دارید. پس در این بخش باید عاقلانه عمل کنید.

اصول مرتب کردن کمد لباس آقایان

چوب لباسی ها را استاندارد کنید

بین جنس های اکرلیکی، چوبی و پلاستیکی انتخاب کنید. این جنس های ساده در عین سادگی به شما امکان بهتر دیدن و بررسی کردن لباس هایتان را می دهند. اگر رنگ آن ها را با رنگ لباسی که رویش آویزان می کنید ست کنید که فوق العاده می شود. همچنین از قطعه های کوچکی که به صورت ریلی در مسیر رخت آویز قرار می گیرند و از برخورد لباس های آویزان شده و نتیجتا چروک شدن آن ها جلوگیری می کنند استفاده کنید.

اصول مرتب کردن کمد لباس آقایان

استفاده از پوشاک

از دراور شروع می کنیم. سعی کنید لباس های پوشیدنی کوچک را‌ (‌مانند شورت ها، لباس های باشگاه، شال ها و جوراب ها و پیژامه ها) در آن قرار دهید. از کشوی اول شروع کنید و به ترتیب اولویت لباس هایی که بیشتر می پوشید را در آن قرار دهید. اگر دراورتان به اندازه ی کافی کشو ندارد مجبورید لباس هایی را که خیلی کمتر از بقیه استفاده می کنید را درون جعبه های خاصی بیرون آن قرار دهید.

اصول مرتب کردن کمد لباس آقایان

قفسه ها بهترین مکان برای نگاه داشتن سویشرت های پشمی و معمولی است. آنها را بر اساس رنگ مرتب کنید.

رخت آویز باید برای آویزان کردن پیراهن ها، کت ها، ژاکت ها ، بلیزرها و شلوارها مورد استفاده قرار گیرد.

لباس ها باید بر اساس شخصیت شما و روتین زندگیتان ذخیره شوند. به ترتیب رنگ، موقعیت، نوع و طرح و سایز به این صورت عمل کنید:

  • از رنگ های روشن به تیره
  • از جنس های نرم به سخت
  • از مدل های اجتماعی تا غیر رسمی
  • از سایز کوتاه تا مدیوم و بزرگ

اصول مرتب کردن کمد لباس آقایان

حالا نوبت لباس هاست

نوع نگهداری لباس ها با هم متفاوت است. قرار نیست هرطوری که تی شرت را نگهداری می کنید شلوار و پیراهن تان را هم نگهداری کنید. در قفسه ها حداکثر ۸ آیتم را نگاه دارید. برای اینکار باید لباس های آستین بلند را تا کنید. روش تا کردن آستین بلند ها به این صورت است‌:

ابتدا آن ها را از وسط تا شانه ها تا کنید مثل یک مستطیل. سپس این مستطیل را به نصف تا کنید.

در دراور ها لباس ها باید مثل پوشه ها نگهداری شوند. در این قسمت هم تا کردن به همان روش قبلی وجود دارد. فقط این بار باید مستطیل را به سه قسمت تا کنید. در هر دو مورد لباس ها باید بر اساس رنگ و طرح طبقه بندی شوند.

اصول مرتب کردن کمد لباس آقایان

پیراهن ها

بهترین گزینه برای پیراهن ها آویزان کردن است. برخی آویزها طوری طراحی شده اند که از یقه ها و آستین ها به خوبی محافظت می کنند و چروکشان نمی کنند. آن ها را از استین بلند به استین کوتاه طبقه بندی کنید و طبق رنگ بندی گفته شده در بالا.

برای کت و شلوارها هم همین قانون وجود دارد. یادتان باشد این موارد را به هیچ وجه در پلاستیک قرار ندهید.

اصول مرتب کردن کمد لباس آقایان

زیرشلواری ها و جوراب ها 

قلق نگهداری از زیر شلواری ها نگهداریشان در قسمت های متفاوت است. نباید جوراب ها را مانند شلوار زیرتان تا کنید. فقط باید آنها را به سمت بالا لوله کنید و در محفظه ی مخصوصشان قرار دهید. طبقه بندی آن ها را از ورزشی و رسمی و رنگ بندی گفته شده انجام دهید.

اصول مرتب کردن کمد لباس آقایان

شلوارها

درست مثل پیراهن ها شلوارهایتان را هم باید در قسمت های مختلف نگهداری کنید. اگر قفسه های مخصوص شلوار داشته باشید بهتر است. هیچوقت نباید جین ها را با شلوار پارچه ای های رسمی در یک جا قرار داد. در مورد آویزان کردن هم همینطور، آن ها را جدا از هم و با رنگ بندی گفته شده قرار دهید.

اصول مرتب کردن کمد لباس آقایان

کفش ها

بعد از دراوردن آن ها از پایتان بگذارید کمی هوا بخورند. این کار رطوبت طبیعی را از بین می برد و بوی بد کفش را نیز خنثی می کند. می توانید از قالب کفش هم در این زمان استفاده کنید. کفش ها را می توان در انواع مختلفی از قفسه های با و بدون ریل نگهداری کرد. در همه ی موارد باید کفش ها را کنار هم قرار دهید.با این روش می توانید در یک نگاه همه ی کفش ها را ببینید.

اصول مرتب کردن کمد لباس آقایان

اکسسوری ها

در طبقه بندی آن ها این روش را رعایت کنید:‌ کمربندها،‌ کراوات ها، جواهرات خاص و شال ها و دستمال گردن ها. کمربند ها را می توان آویزان کرد و فضای خالی کمد یا آویز را بیشتر کرد.

برای ساعت ها و جواهرات از پایه های مخصوص آن ها استفاده کنید.

نکته ی قابل توجه این که برای نگهداری های فصل تا فصل لباس ها می توانید از کیسه های وکیوم استفاده کنید، با اینکار علاوه بر محافظت در برابر گرد وخاک و رطوبت آن ها را تمیز و اتو شده نگاه داشته اید. امیدوارم به کمک این روش ها با اصول مرتب کردن کمد لباس آقایان آشنا شده باشید.

اصول مرتب کردن کمد لباس آقایان

مطالب مرتبط:

1- رازهای نگهداری از جواهرات

2- روش نگهداری کیف های زنانه

3- راه های نگهداری کتانی های سفید چیست؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :