محمد رضا اهوارکی در
0

لباس مناسب عروسی برای مردان – قسمت دوم

لباس مناسب عروسی برای مردان – قسمت دوم

لباس مناسب عروسی برای مردان باید چه شکلی باشه؟ در قسمت قبل سعی کردیم دو نوع مجلس عروسی که رایج تر است را با جزییات لباس هایی که نیاز است در آن ها بپوشید برایتان شرح دهیم. در این قسمت نیز در ادامه سه نوع دیگری از مجالسی که ممکن است به آن ها دعوت شوید را برایتان شرح می دهیم. در این مقاله کمی سخت گیری های مقاله ی قبلی را کمتر کرده ایم و بیشتر به سمت مجالس خودمانی نزدیک شده ایم. با ما همراه باشید.

۱- مراسم عقدکنان یا نامزدی (خودمانی تر)

در این مراسم که معمولا مهمان های نزدیک تر دعوت می شوند شما قدرت مانور بیشتری در انتخاب هایتان دارید و نیازی نیست حتما به سفت و سخت بودن قانون های پوشیدن لباس در عروسی های رسمی پایبند باشید. کت شلوارهایی با پشم سنگین تر و مخمل هم برای این مجالس خوب است. در عقدکنان های تابستانه اما می توانید از جنس های نخی و کتان هم استفاده کنید. در عقدکنان های شبانه با کت و شلوار مشکی و در عقد کنان های در روز با کت شلوارهای روشن تر حضور پیدا کنید.

 • کت و شلوار

به دنبال کت شلوارهای با یقه ی نوک تیز و مدل های تنگ تر باشید. طوسی و زغالی رنگ های خوبی هستند ولی رنگ های جدید سبز جنگلی، بورگاندی و شتری و رنگ پوستی است. در این مهمانی ها کت های ساده و چهارخانه به یک اندازه زیبایی دارند.

 • پیراهن 

در کت و شلوارها رنگ های توپ انتخاب کنید ولی برای پیراهن رنگ های ساده و شیک.

 • کفش

بازهم رنگ های تیره تر در نامزدی های زمستانه و رنگ های روشن تر نامزدی های تابستانه پیشنهاد می شود. کفش کالج و امثال آن هم در این مهمانی ها پذیرفته می شود.

 • اکسسوری

پاپیون هنوز هم بهترین اکسسوری است. ساده یا طرح دار فرقی نمی کند. دکمه های سرآستین و کمربند و ساعت هم از ملزومات هستند.

لباس مناسب عروسی برای مردان - قسمت دوم

۲- مراسم در فضای باز

در بهار و تابستان معمولا سعی می شود که عروسی ها بیرون از فضای بسته و در باغ یا فضای باز برگزار شود. این مکان ها هم نکات مربوط به خودشان را دارند:

 • کت و شلوار

به دنبال جنس هایی بازتر و راحت تر مانند نخ و کتان باشید. کت شلوارهایی بدون پد و بدون تو دوزی و ظاهری زیبا مناسب هستند.

 • پیراهن 

پایتان را کمی فراتر بگذارید. جنس پارچه چیت راه راه آبی و رنگ های روشن گزینه های خوبی هستند. به دنبال جنس های سبک و تنفس پذیر باشید. رنگ های تیره هم قابل قبول است ولی با طرح های بته جقه یا راه راه.

 • کفش

این گونه مهمانی ها بهترین مکان برای نشان دادن کفش هایتان است. زیرا در این مهمانی ها همه نوع کفش قابل قبول است بغیر از کتانی و صندل. کفش های رسمی یا کالج تان را بپوشید، اگر بوت خوش رنگ و طرحی دارید از پوشیدن آن نترسید.

 • اکسسوری

اگر می خواهید باکلاس حاضر شوید یک پاپیون ببندید. می توانید دکمه ی بالای پیراهن را باز کنید یک پوشت و ساعتی با صفحه ی آبی تیپ شما را فوق العاده می کند.

لباس مناسب عروسی برای مردان - قسمت دوم

لباس مناسب عروسی برای مردان - قسمت دوم

۳- عروسی دوستان

در برخی عروسی ها یا مهمانی ها شما حس آزادی در لباس پوشیدن دارید و اینجاست که می توانید تیپ های غیررسمی خودتان را به نمایش بگذارید.

 • کت و شلوار

کت اسپرت ها و کت تک های خودتان را با رنگ های مختلف بیرون بیاورید. وقت امتحان کردن آن هاست. رنگ های پایه و کلاسیک پیشنهاد می شود اما برای امتحان کردن رنگ های دیگر هم مجال هست. این مجالس تنها مجالسی هستند که بدون کت و شلوار ظاهر شدن شما مشکلی ندارد پس کت اسپرت ها را با شلوار رنگی هایتان ست کنید. مثلا یک بلیزر زرد یا کت اسپرت سبز را با شلوارهای رنگ روشن مثل کرم، مشکی و طوسی ست کنید. از شلوار جین دوری کنید.

 • پیراهن 

یک پیراهن سفید ساده گزینه ی بسیار مناسبی است اما از امتحان کردن طرح ها و رنگ های دیگر هم واهمه ای نداشته باشید.

 • کفش

کفش ها نیز مانند مورد قبل می توانند آزادانه انتخاب شوند فقط مراقب باشید که در این قسمت زیاده روی نکنید. می توانید رنگ های بورگاندی،‌ زرد، طوسی و زیتونی را امتحان کنید.

 • اکسسوری

از انداختن دکمه سر آستین بپرهیزید. شما باید تیپتان را غیررسمی تر نشان دهید اگر پوشت شما به تنهایی جذابتان کرده است پاپیون را کنار بگذارید.

لباس مناسب عروسی برای مردان - قسمت دوم

مطالب مرتبط:

۱- لباس مناسب عروسی برای مردان – قسمت اول

2- شیک پوش ترین باشید – قسمت اول

3- ۳ مدل کت و شلواری که هر مردی باید داشته باشد

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

sara در تاریخ 08 اکتبر 2016

خیلی مطلب خوبی بود از سایت ما دیدن فرماییدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :