محمد رضا اهوارکی در
0

لباس مناسب عروسی برای مردان – قسمت اول

لباس مناسب عروسی برای مردان – قسمت اول

در این مقاله قصد ما بررسی کردن آیتم هایی است که آقایان خوشتیپ می توانند توسط آن ها در عروسی ها خودی نشان دهند. مجالس عروسی ای که ما به آن ها دعوت می شویم به چند دسته تقسیم می شوند، که در واقع این دسته بندی روی تیپی که شما می زنید هم تاثیر گذار است. در این قسمت و قسمت بعد ۵ تقسیم بندی مختلف برای مجالس را با تیپ های خاص آن ها مورد بررسی قرار می دهیم. لباس مناسب عروسی برای مردان – قسمت اول 

۱- خیلی رسمی (Black Tie)‌:

لباس مناسب عروسی برای مردان - قسمت اول

برای این نوع مراسم پیراهن های بسیار رسمی مردانه( با نام Tuxdeo که گرانتر نیز هستند) توصیه می شود که کلاس و شیک بودن خاصی دارند. برای مجلس هایی که تیپ رسمی در آن ها الزامیست اینگونه خرید کنید:

  • کت

کت های مخصوص مراسم رسمی وجود دارد که از جنس پشم نیمه سبک ساخته شده است و کیفیت بسیار بالایی دارد. این کت ها معمولا با یقه های شالی یا نوک تیز عرضه می شوند و در آن ها ساتن و یا پارچه ی ابریشمی محکمی برای تکمیل کردن ظاهرشان وجود دارد. رنگ سرمه ای از رنگ های بسیار زیبایی است که در صورت نپسندیدن مشکی می توانید انتخاب کنید. رنگ های تیره تر را با جنس مخمل هم می توانید میان این کت ها بیابید.

  • شلوار

پارچه ی ابریشمی محکمی در این شلوارها به کار رفته که ست با یقه ی کت است. از کمربند های بلند که روی کمر شما حلقه ایجاد کند دوری کنید.

  • پیراهن

جلوی پیراهن شما می تواند ساده باشد و یا اگر اهل مد هستید طرح دار. قانون ساده ی انتخاب پیراهن این است که پیراهن هایی با یقه ی برگردان در اولویت هستند و نهایتا می توانید مدل های یقه ی دکمه دار را انتخاب کنید.

  • کفش

درباره ی رنگ کفش فقط این را بگویم که مشکی بهترین رنگ است. اگر اهل مد هستید کفش های رسمی با ساتن یا ابریشم کار شده روی آن ها نیز از انتخاب های شما هستند ولی این روزها تعداد آن ها کمتر شده است. دنبال مدل های چرمی این کفش ها باشید. در این مجالس سادگی حرف اول را می زند، پس از کفش های کالج یا طرح دار دوری کنید.

  • اکسسوری 

بعنوان اکسسوری، پاپیون یا کراوات از بهترین انتخاب های شما می توانند باشند. یکی از کارهای جالبی که می توانید بکنید این است که جنس کراوات یا پاپیون را با جنس پشمی، مخملی یا اطلسی یقه‌تان ست کنید. تیپتان را با دکمه سرآستین های گران قیمت، پوشتی جالب و ساعتی جذاب تکمیل کنید.

لباس مناسب عروسی برای مردان - قسمت اول

۲- نیمه رسمی

لباس مناسب عروسی برای مردان - قسمت اول

در اکثر عروسی های ما ایرانی ها این نوع تیپ یعنی نیمه رسمی مرسوم است. نسبت به تیپ خیلی رسمی کمی آسان تر است ولی نسبت به تیپ های معمولی خیلی رسمی تر است. حواستان باشد که طوری تیپ نزنید که گویی به محل کار می روید. این اشتباهی است که توسط اکثر آقایان صورت می گیرد و شبیه محل کار تیپ می زنند.

  • کت و شلوار

رنگ های تیره را برای کت و شلوارتان انتخاب کنید. دو تکه یا سه تکه بودن آن کاملا اختیاری است. رنگ های پیشنهادی ما مشکی، طوسی و خاکستری برای زمستان ها و رنگ های روشن تر برای عروسی های تابستانه است.

  • پیراهن

به دنبال مدل های ساده باشید. رنگ های سفید، مشکی، آبی و خاکستری با طرح های و نقش های راه راه یا ساده به صورت شیک و موقر را به شما پیشنهاد می کنیم. از چروک نبودن و تمیز بودن پیراهن مطمئن شوید.

  • کفش

کفش های رسمی بهتر است ولی پوشیدن کفش های کالج هم مانعی ندارد. به دنبال رنگ های قهوه ای و مشکی باشید. در نهایت از تمیز و واکس خورده بودن کفش مطمئن شوید.

  • اکسسوری

از پوشیدن اکسسوری های اضافه دوری کنید. سعی کنید اکسسوری هایی که دارید را با رنگ ها وطرح های متنوع تری بپوشید. اکسسوری هایی مثل پوشت و کراوات با طرح های جدیدتر و بهتر. مثلا به دنبال کراوات بافت باشید.

لباس مناسب عروسی برای مردان - قسمت اول

مطالب مرتبط:

1- چگونه برای پدرمان کت و شلوار بخریم؟

2- شیک پوش ترین باشید- قسمت اول

3- ۳ مدل کت و شلواری که هر مردی باید داشته باشد

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :