این شلوار لی 87 هزار دلار فروخته شده! تصاویرش را ببینید

یک شلوار جین دوخت کارخانه لیوایز (Levi’s) که در معدنی متروکه در آمریکا کشف شده بود، در یک حراجی در نیومکزیکو به قیمت ۸۷ هزار دلار فروخته شد.

به گزارش تایمز، این شلوار جین که هنوز در شرایط قابل پوشیدن قرار دارد، سراپا پوشیده از قطرات موم از شمع‌هایی است که معدنچیان برای روشن کردن تونل‌های باریک معدن استفاده می‌کردند. همچنین در بالای جیب پشتی شلوار یک تنظیم‌کننده اندازه کمر نیز وجود دارد.

شلوار لی جامانده در معدن طلا

روی برچسب داخل شلوار نوشته شده است: «تنها نوع ساخته شده به‌دست نیروی کار سفید» که قدمت این شلوار را به اواخر دهه ۱۸۰۰ می‌رساند.

شرکت Levi’s گفت که شرکت این شعار را پس از قانون محرومیت چینی‌ها در سال ۱۸۸۲ معرفی کرده است که در زمان تبعیض گسترده کارگران چینی را از ورود به این کشور منع می‌کرد.

طبق گزارش وال استریت ژورنال این شعار در دهه ۱۸۹۰ کنار گذاشته شد.

کایل هاوپرت ۲۳ ساله، فروشنده لباس‌های قدیمی از سن دیگو که این شلوار جین را خرید، گفت: «من هنوز به نوعی گیج هستم، حتی خودم هم از اینکه این شلوار را خریدم غافلگیر شدم.» گفته می‌شود که این شلوار یکی از گرانبهاترین شلوارهای عتیقه و قدیمی است که تاکنون فروخته شده است.

شلوار لی جامانده در معدن طلا

محبوبیت لباس‌های «عتیقه واقعی» – لباس‌هایی با قدمتی حداقل تا دهه ۱۹۷۰ – در سال‌های اخیر افزایش یافته است و جوانان اغلب در مغازه‌های دست‌دوم‌فروشی به دنبال لباس‌هایی‌اند که در حالت عادی یافت نمی‌شوند.

شرکت لیوایز یک نام تجاری آمریکایی در حوزه مد و پوشاک است که عمده معروفیتش را به‌دلیل تولید شلوار‌های جین به‌دست آورده است.

منبع: independent

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :