آموزش بستن پاپیون مردانه به صورت تصویری

درست بستن کراوات و پاپیون یکی از مهم‌ترین قدم‌هایی است که هر مردی باید خودش بتواند آن را بردارد. بستن شخصی کراوات، خوب بستن آن و مخصوصاً بستن پاپیون هیچ رمز و راز پوشیده‌ای ندارد. عده‌ای برای اینکه بستن شخصی کراوات را مهم جلوه دهند، می‌گویند بستن شخصی کراوات و پاپیون کار هر کسی نیست! ما به شما آموزش خواهیم داد که یکی از سخت‌ترین کراوات‌های دنیا، یعنی پاپیون را خودتان بزنید و نیاز نداشته باشید در عروسی و مهمانی‌های دورهمی از کسی بخواهید که برایتان کراوات بزند. همراه «چی بپوشم» باشید تا بستن پاپیون را آموزش دهیم.

مهم این نیست که شما یک پارچه نصفه و نیمه را به گردن و یقه پیراهن خودتان آویزان کنید. مهم این است که همانند خاویر باردم و شاهزاده هری، بهترین شکل از پاپیون و کراوات را برای خودتان بزنید. این کار اصلاً سخت نیست و کمی سخت گوشی نیاز دارد. البته برای مردان ایرانی کاری که هر ماه یا چند ماه یک‌بار آن را تکرار می‌کنند ممکن است فراموش پذیر باشد؛ اما اگر امروز مطلب ما را خواندید و مورد استفاده قرار گرفت، بار دوم هم به سراغ ما بیایید و دوباره برای خودتان یادآوری کنید. فلسفه وجود کراوات بر اساس آنچه که بیشتر طراحان مد و لباس اعتقاد دارند، توجه صاحب لباس و کراوات به ظرافت و زیبایی این تکه کوچک است. در ادامه یکی از راحت‌ترین روش‌های بستن پاپیون را آموزش خواهیم داد.

چگونه پاپیون ببندیم؟

پاپیون

برای بستن پاپیون، شش مرحله را باید پشت سر بگذارید. بستن درست پاپیون قبل از همه نیاز به شناختن دقیق بدنه و مختصات این تکه پارچه کج‌ومعوج دارد. پاپیونی که ما از آن صحبت می‌کنیم، کراواتی است که شما باید آن را به‌صورت پاپیون ببندید. برخی از پاپیون‌های گره زده در بازار موجود هستند که به راحتی به یقه پیراهن آویزان کنید؛ اما روی صحبت ما با این دسته راحت‌طلبی‌ها نیست. کراوات پاپیونی از چهار قسمت به هم پیوسته تشکیل شده است، گلویی، قسمت پهن، دنباله کراوات و قسمت ابتدایی تا پهنای اولیه کراوات. برای بستن کراوات پاپیونی باید دقت را چاشنی کار خودتان کنید و با یک‌بار بستن نخواهید که استاد همه‌فن‌حریف پاپیون شوید. هر از چند گاهی که بیکار جلو جالباسی و آینه هستید این شش مرحله که در ادامه به شما توضیح خواهیم داد را تکرار کنید تا ملکه ذهن شما شود.

مرحله اول

پاپیون

کراوات پاپیونی را با شکلی که در بالا می‌بینید تهیه کنید. ابتدا مشخص کنید که راست دست هستید پا چپ دست. اگر راست دست هستید، کراوات را روی خودش تا کنید و انتهای آن را روی قسمت گلویی بگذارید. دو قسمت نامساوی خواهید داشت که باید قسمت بلندتر در دستی باشد که شما با آن حرفه‌ای‌تر هستید و می‌توانید عملیات مختلف انجام دهید. اگر چپ دست هستید رشته بلندتر را به این دست خودتان بدهید. یقه را بالا بکشید، کراوات را به دور گردن خودتان بی اندازید

مرحله دوم

پاپیون

طرفی از پاپیون که بلندتر است را در دست بگیرید و به‌صورت یک گره ضربدری از داخل حلقه گردنی که در پاپیون به وجود آورده‌اید عبور دهید. محل گذر نوار پاپیون درست از انتهای پهن قسمت کوتاه‌تر پاپیون خواهد بود. دنباله عبور داده شده را بکشید تا سفت شود. سفتی پاپیون را خودتان تنظیم کنید به‌گونه‌ای باشد که هیچ فشاری به گلو و مجازی هوای شما وارد نشود و احساس راحتی کنید. سپس این قسمت را روی شانه خودتان قرار دهید؛ و به سراغ دنباله کوتاه‌تر بروید.

مرحله سوم

پاپیون

مهم‌ترین قسمت و فوت کوزه‌گری بستن کراوات و پاپیون همین مرحله است که باید به دقت آن را پشت سر بگذارید. دنباله طولانی که حالا به‌صورت ضربدری از داخل حلقه پاپیون عبور کرده است را رها کنید و دنباله کوتاه‌تر را از قسمتی که دنباله بلند عبور کرده (انتهای پهنا) نگه دارید. انتهای دامنه کوتاه را به‌صورت پله کانی روی خودش تا بزنید به طوری که گلویی پاپیون دقیقاً روی قسمت تلاقی دو نوار پاپیون قرار بگیرد.

مرحله چهارم

پاپیون

حالا وقت آن رسیده است که دنباله طولانی که روی شانه قرار گرفته است وارد صحنه شود. کمی شاید این قسمت برای شما گیج کننده باشد اما دقت کنید. دنباله بلندتر را باید به عنوان گره استفاده کنید. پس کافی است که کاری که با دنباله قبلی انجام دادید، دوباره تکرار کنید. قسمت انتهای پهن را روی گلویی خم کنید و یک تا به داخل درست کنید و نوار بلندتر را از داخل حلقه ای که در آن قرار گرفته است روی بند تاشده کوتاه بیاورد. میان این دو دنباله، حلقه فضای خالی به وجود خواهد آمد. قسمت تاشده دنباله بلندتر را محکم با انگشت شست نگه دارید و از داخل این حلقه عبور دهید. به طوری که ادامه دنباله طولانی‌تر، گره‌ای که روی قسمت کوچک درست کرده بودید را نگه دارد.

مرحله پنجم

پاپیون

اکنون شما دو لبه تا خورده روی هم خواهید داشت (اگر به درستی کار خودتان را انجام داده باشید). نکته‌ای که وجود دارد این است که شما باید طول پاپیونی مناسب برای خودتان انتخاب کرده باشید تا قسمت‌های اضافی در لبه‌های پاپیون نداشته باشید و گره‌های کوچک و مناسبی زیر گلوی خودتان داشته باشید. وقت آن رسیده است که لبه‌ای گره را بکشید.

مرحله ششم

پاپیون

آخرین مرحله و پایان کار، کشیدن دو طرف گره‌ها به سمت مخالف است. انتهای بند در هر قسمت به همراه تاخوردگی گره را بگیرید و بکشید تا گره جمع شود و به‌صورت یک پاپیون رسمی و شیک روی یقه بایستد. پس از اینکه گره سفت شد می‌توانید کمی مکان پاپیون را بر اساس اینکه درست در وسط گلویی شما باشد جابجا کنید. با کشیدن دنباله‌های آزاد، گره محکم‌تر می‌شود و چین‌خوردگی روی پاپیون به وجود می‌آید. پاپیون شما آماده است.

بد نیست در مورد پاپیون‌ها بدانید که سه نوع پاپیون داریم، پاپیون کلاسیک، معاصر و فشن. پاپیون‌های کلاسیک عموماً تک رنگ هستند. پاپیون معاصر طرح ساده و الگوهایی هندسی روی خود دارد که عموماً رنگ‌های ساده و شادی دارند اما همان‌طور که حدس زدید پاپیون‌های فشن، دسته دیگری از این کراوات‌ها هستند که دارای رنگ‌های خاص و الگوهای متنوعی است که می‌تواند به لباس شما چندین درجه فشن بودن اضافه کند و به عنوان یک اکسسوری برای لباس و استایل های اسپرت به درد بخورد. کار خودتان را با یک پاپیون ساده شروع کنید و در بستن پاپیون حرفه‌ای شوید تا همه از شما بخواهند برایشان پاپیون ببندید.

مقالات مرتبط:

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :