چگونه بهترین رنگ و مدل را برای کراوات داماد انتخاب کنیم

0

معمولا در برگزاری مراسم عروسی عروس خانم زمان زیادی را برای انتخاب لباس عروس صرف می‌کند، اما مهم است که از استایل داماد و لباس او نیز برای این مراسم بزرگ غافل نشویم. درست است که عروس خانم در شب عروسی توجه‌ها را به خود جلب می‌کند ولی مهم است که داماد هم از لباس خود راضی باشد و احساس خوبی داشته باشد. چگونه بهترین رنگ و مدل را برای کراوات داماد انتخاب کنیم؟

 

انتخاب رنگ و مدل کراوات داماد

معمولا در بیشتر مواقع عروس خانم‌ها انتخاب کراوات یا پاپیون را برای داماد انجام می‌دهند. معمولا پالت رنگ مراسم عروسی شامل دو رنگ می‌شود که برای کراوات داماد می‌توانید هریک از این دو رنگ را انتخاب کنید. بعد از انتخاب رنگ کراوات به سراغ جنس کراوات می‌رویم بسیاری از کابران چی بپوشم در بخش نظرات این سوال را از ما می‌پرسند که کدام جنس کراوات برای آقا دامادها مناسب است. به همین دلیل ما مروری سریع بر انواع کراوات خواهیم داشت.

چگونه بهترین رنگ و مدل را برای کراوات داماد انتخاب کنیم

بهتر است ماه و زمان برگزاری مراسم عروسی را در نظر بگیرید. پارچه‌هایی مانند پنبه و کتان که سبک و لطیف هستند برای عروسی های ماه‌های تابستان مناسب هستند. پارچه‌های دیگر مانند پشم، تویید، کشمیر و پارچه‌هایی که درصدی از پشم را در بافت‌شان دارند برای فصل زمستان بیشتر مناسب هستند.

چگونه بهترین رنگ و مدل را برای کراوات داماد انتخاب کنیم

کراوات از جنس ریون، پلی استر و ابریشم در تمام طول سال قابل استفاده است. اما هنگام خرید کراوات‌های ابریشمی باید دقت داشته باشید که انواع مختلفی از کراوات‌های ابریشمی در بازار  موجود است که با هم متفاوت هستند. نوع رایج پارچه‌های ابریشمی که در دوخت کراوات مردانه کاربرد دارد، پارچه ابریشم دوپیونی است که بافتی شبیه به کاغذ دارد. پارچه‌ ابریشم شانتون و ابریشم لینن و ساتن که یک روی آن براق است و طرف دیگر مات نیز از پارچه‌هایی است که در تولید کراوات کاربرد دارند.

انتخاب مدل کراوات داماد

انتخاب مدل کراوات داماد

بسته به نوع مراسمی که برگزار می‌شود ممکن است شما بخواهید مدل‌های مختلفی را برای کراوات داماد انتخاب کنید. البته باید قبل از انتخاب کراوات داماد حتما به نوع یقه پیراهن و عرض یقه پیراهن دقت داشته باشید.

انتخاب مدل کراوات داماد

کراوات داماد

کراوات‌های کلاسیک و بلند برای مراسم عروسی هم انتخاب می‌شوند. در انتخاب رنگ این مدل کراوات می‌توانید کمی جسورتر عمل کنید و استایلی متفاوت در مراسم عروسی داشته باشید.

کراوات داماد

دستمال گردن برای داماد

اگر آقا داماد در تمام عمر خود همیشه بهانه‌ای برای استفاده نکردن از دستمال گردن داشته، برای مراسم عروسی دیگر هیچ عذری پذیرفته نیست. دستمال گردن بسیار رسمی‌تر از کراوات است و معمولا با یک گیره محکم می‌شود. معمولا پارچه‌های دستمال گردن از انواع طرح‌دار انتخاب می‌شوند ولی اگر کمی حوصله به خرج بدهید و جستجو کنید انواع ساده‌تر و تک رنگ را نیز می‌توانید در بازار پیدا کنید.

دستمال گردن برای داماد

پاپیون داماد 

پاپیون‌ها معمولا با تاکسیدو استفاده می‌شوند، اما پایپون هایی که پارچه‌ طرح‌دار دارند با کت و شلوار به خوبی هماهنگ می‌شوند. آقا دامادها می‌توانند برای داشتن یک استایل رسمی در شب عروسی از پاپیون استفاده کنند.

پاپیون داماد 

پاپیون داماد 

پاپیون داماد 

پاپیون داماد 

گره کراوات داماد

روش‌های زیادی برای گره زدن کراوات وجود دارد ولی بهترین آن‌ها گره ویندسور است. روش گره ویندسور:

  • جلوی آینه بایستید. برای بستن کراوات نیازی به آینه نخواهید داشت، اما اگر تازه کار هستید از آن استفاده کنید. برای شروع ابتدا دکمه آخر پیراهن خود را ببندید.
  • کراوات را دور یقه پیراهن‌تان قرار دهید. یک قانون سرانگشتی به ما می گوید که طول قسمت پهن تر دو برابر قسمت نازک‌تر کراوات باشد.
  • بخش پهن کراوات را روی بخش باریک آن قرار دهید.
  • سعی کنید به این طریق حرف X در زبان انگلیسی را بسازید.
  • کراوات را از درون حلقه خارج کنید.
  • قسمت پهن کراوات را از بخشی که شبیه حرف V است خارج نمایید.
  • بخش پهن کراوات را از بعد از عبور از بخش V شکل رو به پایین بکشید.
  • این بار نیز قسمت پهن را از بخش دیگر قسمت نازک و بخش V عبور دهید.
  • مرحله شماره ۳ را تکرار نمایید.
  • حال یک گره شل بوجود آمده که با عبور دادن بخش پهن از گره های نازک، گره کامل بوجود می‌آید.

 

مطالب مرتبط:

۱- ۱۸ مدل کت و شلوار دامادی به همراه نکات مهم در انتخاب آن

۲- بهترین مدل مو داماد ایرانی را در چی بپوشم مشاهده کنید

۳- کت و شلوار دامادی مناسب برای تابستان

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

مرسا حسینی در تاریخ 18 مارس 2018

عجب دامادهای خوش تیپی آدم لذت میبرهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :