حفظ سلا‌مت مو عامل رشد بیشتر آن است

بلند کردن موی خانم‌ها شاید کار آسانی به نظر برسد ولی در عمل نیاز به مراقبت شدید و انجام کارهای مختلف دارد. داشتن دانش کافی در این زمینه شما را کمک می‌کند تا راحت‌تر و اصولی‌تر موی خود را بلند کنید و از حفظ سلا‌مت مو نیز مطمئن باشید. در این مقاله راهکارهایی برای حفظ سلا‌مت مو اشاره خواهد شد.

1- اولین راهکار برای تسریع در رشد موی شما این است که مواقعی که موی شما به سمت نابودی می‌رود را به درستی تشخیص دهید. همانطور که می‌دانید بلند شدن مو زمانی که مو خوره روی موی شما باشد و انتهای آن دو شاخه شده باشد و یا موی شما خشک باشد عملا بی‌فایده است. خراب شدن و نابودی موی شما از انتها شروع می‌شود و به سمت ریشه مو پیش می‌رود.

2- اگر بعد از اقداماتی که انجام دادید بازهم متوجه شکننده بودن مو یا دو شاخه شدن انتهای آن شدید برای جلوگیری از انتشار خراب شدن موها باید تقریبا ۷ سانتی متر از موی خود را کوتاه کنید. کوتاه کردن مو بهترین روش برای مقابله با انتشار مو خوره یا شکنندگی موهاست و موجب ضخیم‌تر شدن قطر مو و قوی‌تر شدن پوست سر و ریشه موها نیز می‌شود. معمولا باید هر دو ماه انتهای مو را کوتاه کنید.

حفظ سلامت مو عامل رشد بیشتر آن است

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

3- اگر قصد بلند کردن مو را دارید باید آن را همیشه مرطوب نگاه دارید. مرطوب بودن از به وجود آمدن مو خوره یا شکنندگی در موها جلوگیری می‌کند و سلا‌مت مو شما را تضمین می‌کند. می‌توانید کمی کرم مو روی موها مالیده و سپس به مدت ۱۰ دقیقه آن‌ها را در معرض هوای آزاد قرار دهید. راه دیگر استفاده از ماسک‌های تعبیه شده مخصوص جنس موی خودتان (خشک، مرطوب و یا حالت‌دار) است. می‌توانید این ماسک‌های طبیعی را خودتان نیز در خانه با مواد لازم تهیه کنید. ماسک آووکادو هر دو هفته یکبار روی سر خود امتحان کنید.

4- وقتی موی شما در حال بلند شدن است باید از انجام هر کاری که موجب آسیب رسیدن به پوست سر می‌شود خودداری کنید. آسیب رسیدن به پوست سر موجب کم شدن پروتئین دریافتی می‌شود و موی شما آسیب می‌بیند. به رژیم‌های غذایی توجه ویژه‌ای داشته باشید.

5- بستن موها به شکل دم اسبی آسان ترین راه برای جلوگیری از افتادن موها روی صورت و شانه‌ها هستند. اما این بستن‌ها و بازکردن‌های مو خود شدیدا به ریشه موی شما آسیب می‌زند. موجب کشیده شدن آن‌ها می‌شود و باعث کوتاه و بلند شدن برخی از رشته‌های مو می‌شود.

6- بعضا شاید حس کنید رشد موی شما کم شده است. دلیل آن کم کار شدن غدد ترشحی پوست سر شماست. این مهم است که شما از این موضوع مطلع باشید. پس اگر مشاهده کردید که موی شما به مدت ۲ ماه رشد کمی دارد بدانید که وارد فاز استراحت شده است. این دوران گذراست و بعد از آن دوره رشد سریع مجدد را پیش رو خواهید داشت.

7- راه دیگری که برای حفظ سلا‌مت مو به شما پیشنهاد می‌کنیم انجام ماساژ‌ برای پوست سر است زمانی که در حمام هستید و موها را با شامپو می‌شویید. این کار باعث بیشتر شدن گردش خون در پوست سر می‌شود و این امر موجب تولید رشته مو و تولید چربی برای پوست سر است. تنها ۱ دقیقه برای انجام این کار کافیست.

8- به آرامی موهای خود را شانه بکشید. این کار از رشته رشته شدن آن ها جلوگیری می‌کند و حالت ایده آل شانه کردن این است که از پایین سر شروع کنید و به سمت بالا بیایید. نوک رشته موها را گره بزنید و زیر آن‌ها را شانه بکشید. از شانه هایی با دندانه‌های ضخیم و در عین حال دور از هم استفاده کنید. این گونه گره‌ها از هم دورتر می‌شوند و پوست سر شما کمتر آزار می‌بیند.

حفظ سلامت مو عامل رشد بیشتر آن است

9- همانطور که از پوست خود در برابر اشعه مخرب آفتاب محافظت می‌کنید باید از موهای خود نیز در برابر آن محافظت کنید و به سلامت مو نیز اهمیت دهید. اشعه فرابنفش خورشید موجب خشک کردن و شکننده تر کردن موی شما می‌شود. همراه کرم‌های ضد آفتاب پوستی کرم‌های مخصوص مو نیز به موهای خود اعمال کنید.

10- گرما دشمن سرسخت موی شماست و می‌تواند به راحتی موجب تخریب ریشه مو و سوزاندن آن شود. استفاده از سشوار و گرم کننده‌های دیگر را تا حد امکان پایین بیاورید و درجه حرارت آن‌ها را نیز حین استفاده تا حد امکان کم کنید.

مطالب مرتبط:

۱- پاکسازی پوست را صحیح انجام دهیم

۲- معرفی ویتامین های موثر در سلامت پوست

۳- چگونه بدون آسیب به موهای خود فرم دهید؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :