چگونه بدون آسیب به موهای خود فرم دهید

همه دوست دارند موهایی زیبا و خوش حال داشته باشند و به این منظور از لوازم مختلف برای فرم دادن به موها استفاده می‌کنند. نحوه فرم دادن موها می‌تواند باعث شود که موهای شما مجعد، شکننده و کدر شده و حتی باعث ریزش مو شود. این مطلب را بخوانید بدانید چگونه بدون آسیب به موهای خود فرم دهید.

چگونه بدون آسیب به موهای خود فرم دهید

  • موهای خود را فقط با پیچیدن حوله دور سر خود خشک کنید. حتی اگر می‌توانید اجازه دهید موهای شما در هوای معمولی خشک شود. در صورتی که مجبور به استفاده از سشوار هستید، باید سشوار دست کم ۳۰ سانتیمتر از سر شما فاصله داشته باشد و روی دمای ملایم یا متوسط باشد.
  • اکثر افراد نباید موهای خیس را شانه کنند یا دستکاری کنند. به این دلیل که موهای خیس اگر شانه شوند به راحتی می شکنند. افرادی که موهای فر و مجعد دارند بهتر است وقتی موهایشان خیس است شانه کنند تا احتمال شکسته شدن موهایشان را کاهش دهند.
  • موهای خود را بیش از حد شانه نکنید. شانه کردن بیش از حد موها با آسیبی که به انتهای موها می‌زند می تواند موجب مو خوره شود.
  • مصرف فرم دهنده‌های مو را به حداقل برسانید. شانه کردن موها پس از استفاده از هرکدام از این مواد اعم از ژل یا اسپری می‌تواند موجب شکسته شدن موها و در دراز مدت موجب ریزش موها شود.
  • اتوی موی صاف کننده باید فقط روی موی خشک استفاده شود، روی دمای پایین یا متوسط تنظیم شود و حداکثر یک روز درمیان استفاده شود. اتوی فر دهنده باید فقط یک یا دو ثانیه روی موهای شما بماند. مهم نیست جنس موی شما چیست هر گونه حرارتی می تواند باعث آسیب به موهای شما شود.
  • بافتن مو به مدت زیاد یا استفاده طولانی از وسایلی که باعث کشیدن موها می شود، منجر به شکستن موها و در دراز مدت موجب ریزش موها می شود.

مطالب مرتبط:

1-  رنگ موهایتان درباره شما چه می گوید؟

2-  6 روش صاف کردن مو بدون استفاده از حرارت

3 – چگونه موهای زیبا داشته باشیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :