نحوه ست کردن پانچو و شنل

0

پانچو پوششی بدون فرم و دوخت است که برشی مستطیل شکل و یا دایره‌ای دارد. پانچو در ابتدا توسط مردم بومی آمریکای لاتین استفاده می‌شد و سپس مردم غیر بومی از آن در پوشش خود بهره بردند و شروع به تلفیق المان‌های اروپایی در طراحی این نوع لباس کردند. اما نحوه ست کردن پانچو و شنل چگونه است؟

پانچو برای طیف گسترده‌ای از کارها پوشیده می‌شد، پانچوهای بلند و سنگین در مسافرت‌ها و بعضی دیگر در هنگام کارهای کشاورزی. در طول زمان برای طراحی پانچو از الیاف گوناگون استفاده شده است، از کتان گرفته تا پشم و ابریشم.طرح‌های پانچو هم می‌تواند راه راه ساده باشد یا طرح‌های پیچیده.پانچو‌هایی که توسط اروپایی‌ها پوشیده می‌شد عموما از پارچه‌های گران قیمتی تهیه شده بود که کارایی آن ها را تغییر می‌داد.در فرهنگ‌های بومی پانچو یک انتخاب زینتی به شمار نمیرفت بلکه نشان دهنده طبقه اجتماعی،اصالت و ارتباطات خانوادگی بود.

در دهه‌ی هفتاد میلادی بود که پانچو به یک پوشش مد روز برای خانم‌ها تبدیل شد. از آن پس در مقاطعی از زمان پانچو در صنعت مد و پوشاک مورد توجه قرار گرفته و یا کنار گذاشته شده است. در حال حاضر نیز بسیاری از طراحان لباس در مجموعه‌های خود از این نوع پوشش استفاده کرده‌اند.

نحوه ست کردن پانچو و شنل

نحوه ست کردن پانچو و شنل

نحوه ست کردن پانچو و شنل

ست کردن پانچو از ست کردن لباس‌های دیگر سخت‌تر است. به این دلیل که پانچو و شنل غالبا از پارچه‌های ضخیم دوخته می‌شود و می‌تواند بالاتنه را از حدی که هست چاق‌تر نشان دهد. خانم‌هایی که بالاتنه‌ی چاقی دارند تا حد‌امکان از پوشیدن پانچو خودداری کنند و یا پانچو و شنل خود را از نوع تک‌رنگ و ساده و بدون طرح انتخاب کنند. بلندی قد پانچو برای خانم‌های با بالاتنه چاق بهتر است تا روی کمر باشد.

پانچو را می‌توانید با شلوار جین به راحتی ست کنید، با یک بلوز یقه اسکی و چکمه انتخاب خود را کامل کنید و پوششی متفاوت با روزهای دیگر داشته باشید. اگر قد شلوار جینی که انتخاب کرده اید بلند است می توانید از چکمه‌های بلند و یا کفش‌های آکسفورد استفاده کنید و ولی اگر قد شلوار جین شما کوتاه است می‌توانید از نیم بوت استفاده کنید.

نحوه ست کردن پانچو و شنل

ست کردن پانچو و شنل با جین دم پا گشاد به خوبی انجام می‌شود. این ترکیب یادآور استایل‌های دهه هفتاد میلادی و به نوعی انتخابی مناسب برای کسانی است که می‌خواهند تیپ رترو داشته باشند.

مطالب مرتبط :

۱- لباس‌های ضروری زمستانی برای بانوان

۲- چند مدل مانتو مناسب برای محل کار

۳- همه چیز درباره انتخاب مانتو مناسب

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :