چگونه بلوز یقه اسکی بپوشیم؟

بلوز های یقه اسکی از لباس های محبوب فصل های سرد هستند که هنوز هم پس از گذشت چندین دهه جای خود را در کمد های لباس زنانه و مردانه حفظ کرده اند. اما روش صحیح پوشیدن بلوز های یقه اسکی زنانه چیست؟ با چه لباس هایی می توان آن ها را هماهنگ کرد؟ چه طرح هایی بشتر توصیه می شود و چه اکسسوری هایی برای آن ها مناسب تر است. پاسخ این سوالات را در مطلب زیر بخوانید. چطور بلوز یقه اسکی بپوشیم؟

بلوز یقه اسکی که از لباس هایی است که هم از نظر کاربردی و هم از نظر فشن جایگاه ویژه ای دارد. به دلیل فرم یقه اش یقه اش که بلند و ممتد است و گلو را می پوشاند لباس مناسبی برای فصل سرد است به ویژه برای افرادی که به سرعت دچار سرماخوردگی و گلودرد می شوند. از طرف دیگر به دلیل فرم کشیده و خاصش باعث می شود فرد لاغرتر و بلندتر به نظر برسد در نتیجه به همه می آید.

اگر چه بلوز یقه اسکی را نمی توان لباسی رسمی به حساب آورد اما تقریبا در هر موقعیتی می توانید آن را بپوشید. این بلوز در مدل های مجلسی، ساده و راحتی و ورزشی نیز موجود است که بسته به موقعیت می توان نوع مناسب آن را انتخاب کرد. اما چطور بلوز یقه اسکی بپوشیم؟

چطور بلوز یقه اسکی بپوشیم؟

رنگ مناسب

اکثر خانم ها به بلوز های یقه اسکی علاقه دارند و دوست دارند چند عدد از آن ها را در رنگ های مختلف در کمد لباس های خود داشته باشند. اما بهترین رنگ برای بلوز یقه اسکی چیست؟ کارشناسان دو رنگ مشکی و  سفید یا شیری را توصیه می کنند. رنگ مشکی را می توانید با هر لباسی هماهنگ کنید، شما را لاغر نشان می دهد و پیدا کردن اکسسوری هماهنگ با آن ساده تر است. یک بلوز یقه اسکی موهر به رنگ سفید یا شیری زیباترین لباسی است که یک خانم می تواند در فصل سرد بپوشد. ترکیب این بلوز با شلوار مشکی مجلسی و جواهرات می تواند یک استایل مجلسی عالی باشد.

ساده یا طرح دار

یک قانون در این زمینه وجود دارد: اگر بلوزی که می پوشید طرح دار است مثلا راه راه یا هر طرح دیگری، کت یا ژاکتی که روی آن می پوشید باید ساده باشد و برعکس. با در نظر گرفتن این قانون خواهید فهمید که باید بلوز ساده بخرید یا طرح دار.

شلوار و دامن

از آن جایی که بلوز های یقه اسکی لاغر کننده هستند با هر نوع شلواری می توان آن ها را پوشید به ویژه شلوار های دمپا گشاد. دامن های راسته یا دامن فون هم می تواند با بلوز یقه اسکی استایل زیبایی بسازد.

اکسسوری

استایل ساده بلوز یقه اسکی را می توان با یک کمربند به سادگی ارتقاء داد. گردنبند مناسب یقه اسکی را می توانید در این مطلب پیدا کنید. از ان جایی که بلوز یقه اسکی توجه را به گردن جلب می کند بهتر است همراه آن از گوشواره های کوچک تر و ظریف تر استفاده کرد.

مطالب مرتبط:

1- سه لباس ضروری برای بانوان در فصل سرما

2-  ست کردن پیراهن و لباس زنانه

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :