چگونه ابروهایمان را در منزل برداریم؟

در مطالب قبلی، درباره نحوه کوتاه کردن موی آقایان و خانم‌ها در منزل، توضیحاتی ارائه دادیم:

چگونه در منزل، موهایمان را کوتاه کنیم؟

 

اما این روزها تنها بلند شدن مو نیست که دردسرساز شده؛ بسته بودن آرایشگاه‌ها باعث شده که خانم‌ها نیز با مشکل پرشدن ابروها مواجه شوند. ما برای حل این مشکل، توضیحاتی درمورد برداشتن ابرو در منزل برای شما آماده کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط:

چگونه به ابروهایمان حالت دهیم؟

راهکارهای خانگی برای پرپشت کردن ابرو در کمترین زمان

نکاتی برای استفاده صحیح از ریمل ابرو

تمام چیزهایی که لازم است در مورد بند انداختن ابرو بدانید

اجازه بدهید که ابروها کاملا پر شوند.

برای اینکه بتوانید ابروهایتان را هرچه بهتر بردارید، باید اجازه بدهید که حسابی پر شوند. بهترین مدت برای این کار، حدود شش تا هشت هفته است. هرچه ابروها بلندتر و پرتر، برداشتن آن‌ها راحت‌تر و نتیجه، بهتر و طبیعی‌تر.

مدل ابروی مناسب خودتان را پیدا کنید.

در مطلب زیر توضیح داده‌ایم که چگونه می‌توانید مدل مناسب ابرو را برای فرم صورت خودتان پیدا کنید:

برای هر فرم صورت، چه مدل ابرویی مناسب است؟

ابتدا و انتهای ابرویتان را پیدا کنید.

نقطه آغازین ابرویتان را با نگه داشتن یک مداد به‌طور عمودی، وسط هرکدام از سوراخ‌های بینیتان، مشخص کنید. مداد را به‌سمت بخش بیرونی قسمت رنگی چشمتان بچرخانید تا به محل کمان ابرو برسید. برای پیدا کردن بخش انتهایی ابرو، مداد را باز هم به‌سمت بیرون بچرخانید تا به گوشه بیرونی چشمتان برسید. آنجا محل پایان ابروی شماست.

ابروهایتان را مرتب کنید.

ابروهایتان را دانه‌دانه  بابرس ابرو شانه کنید. ابروها را به‌سمت بالا شانه کنید و ابروهای بسیار بلند را با قیچی ببرید. مواظب باشید که ابروها را زیاد کوتاه نکنید و فعلا با تاج ابرو کاری نداشته باشید.

به آرامی کار کنید.

برای شروع برداشتن ابرو، بهتر است که پیش از هرچیز، با روغن مخصوص، ابروهایتان را ماساژ دهید. این کار باعث می‌شود که پوستتان نرم شده و ابرو هنگام برداشتن، نشکند و حساسیت پوست به موچین را کم کند.

کار را آغاز کنید.

برای اینکه هنگام برداشتن ابرو، درد کمتری بکشید، پوست اطراف ابرو را بکشید و موها را درجهت رشد بردارید. این کار را در نور طبیعی روز روز انجام دهید و هرگز از آینه بزرگنما استفاده نکنید. ابتدا بخش ابتدایی ابرو را بردارید، سپس زیر کمان را و سپس بخش انتهایی. هربار پس از برداشتن چند مو، دورتر ایستاده و در آینه، وضعیت ابروی خود را بررسی کنید. بهتر است که ابروها را از آنچه که فکر می‌کنید، کلفت‌تر بردارید، چون همیشه احتمال اینکه یکی دو ردیف بیش از آنچه که می‌خواهیم، برداریم، بالاست.

مواظب باشید.

به بالالی ابروها دست نزنید، زیرا اگر نتوانید درست این کار را انجام دهید، ابروهایتان حالت افتاده پیدا می‌کند و شکل صورتتان به‌حالت ناراحت درمی‌آید؛ درعوض می‌توانید موهای ریز بالای ابرو را با وکس یا بند بردارید. تاج ابرو را هم دست‌کاری نکنید، زیرا فاصله زیاد بین ابروها حالت چهره‌تان را بهم می‌زند. بهتر است که تاج را فقط کمی کوتاه کنید. انتهای ابرو را نیز بیش ازحدو ناگهانی کوتاه نکنید؛ بهتر است که ابروها کم‌کم به‌سمت پایان، نازک‌تر شوند.

ژل خنک‌کننده

پس از اتمام کار، برای جلوگیری از سوزش پوست، از ژل خنک‌کننده یا کمپرس یخ استفاده کنید.

پر کردن جاهای خالی

اگر بخش‌هایی از ابرویتان، به‌طور ذاتی خالی است، بهتر است که به آن دست نزنید، چون شما نمی‌توانید مثل یک آرایشگر حرفه‌ای رفتار کنید. بنابراین بهتر است بعد از اتمام کار، آن را با مدادی همرنگ با رنگ طبیعی ابروهایتان، پر کنید.

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :