راهکارهای خانگی برای پرپشت کردن ابرو در کمترین زمان ممکن

آیا تقویت ابرو و پرپشت کردن ابرو در کمترین زمان امکان‌پذیر است؟ ابروها چهره شما را تعریف می‌کنند. ابروهای پرپشت و ضخیم در حال حاضر به‌شدت محبوب است و تمامی بازیگرهای روی فرش قرمز می‌کوشند که به‌وسیله وسایل آرایشی ابروهای ضخیم‌تر و پرپشت‌تری داشته باشند. ابروهای قوس‌دار پرپشت می‌تواند شما را جوان‌تر و جذاب‌تر جلوه دهد. اگر قصد داشتید که ابروهای خودتان را پرپشت‌تر کنید، جای درستی آمده‌اید، همراه چی بپوشم باشید تا به شما روش‌های خانگی و راحتی برای داشتن ابروهای پرپشت به‌جای ابروهای نازک خودتان آموزش دهیم.

مطالب مربوط:

۱- ماسک مو : بهترین ترفند تهیه چند ماسک ِمو با مواد طبیعی

۲- تمام چیزهایی که لازم است در مورد بند انداختن ابرو بدانید

۳- نکاتی برای استفاده صحیح از ریمل ابرو

۴- فرمول ۱۱ ماسک صورت برای داشتن پوستی درخشان و شاداب

راهکارهای خانگی برای پرپشت کردن ابرو در کمترین زمان

اگر ابروهای کم‌پشتی دارید، با ما در مورد جعلی بودن اکثر محصولات آرایشی که ادعای پرپشت کردن یک‌روزه ابروهای شما را دارند، موافق خواهید بود. برای رسیدن به این هدف بیشتر بانوان از دارو استفاده می‌کنند اما دارو باعث مشکلات دیگر و ضعیف شدن ریشه‌های ابرو می‌شود، راه‌حل چیست؟ درمان طبیعی یا درمان خانگی که ما از آن در ادامه سخن خواهیم گفت. درمان‌هایی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد، ریشه ابروهای و ضخامت مو در ابرو را افزایش خواهند داد و بیشتر آن‌ها به رویش موهای جدیدتر کمک می‌کنند. فقط باید کمی صبر داشته باشید.

 

چگونه ابرو پرپشت داشته باشم؟

همین ابتدا لازم است که حقایقی در مورد رشد ابرو به شما گفته شود. سرعت طبیعی رشد ابرو شانزده صدم میلی‌متر در روز است؛ بنابراین برای داشتن ابروهای پرپشت با درمان‌های کنونی، باید چهار تا هشت هفته حوصله به خرج بدهید و در درمان ممارست لازم را داشته باشید. اندکی صبر، سحر نزدیک است. درمان‌های خانگی باعث افزایش سرعت رشد مو در ابرو می‌شوند و نیازی به صرف هزینه زیاد ندارند. ویژگی این درمان‌ها، ساده و در دسترس بودن است.

 

روغن کرچک برای تقویت ابرو

تقویت ابرو : راهکارهای خانگی برای پرپشت کردن ابرو در کمترین زمان

چند قطره از روغن کرچک را روی ابروی خودتان به مدت ۳۰ دقیقه بمالید و صبر کنید. سپس با استفاده از شوینده‌های معمولی بشویید. برای داشتن ابروهای پرپشت با این درمان باید شش هفته، هر روز از روغن کرچک استفاده کنید. روغن کرچک باعث ضخیم شدن مو از ریشه می‌گردد و موهای جدید ضخیم‌تر رشد می‌کنند. عده‌ای به روغن کرچک حساسیت دارند، بنابراین قبل از استفاده حتماً اطمینان داشته باشید که حساسیت خاصی به روغن ندارید.

روغن نارگیل برای پرپشت کردن ابرو

تقویت ابرو : راهکارهای خانگی برای پرپشت کردن ابرو در کمترین زمانپارچه را به روغن نارگیل آغشته کنید و به ابروهای خودتان بگذارید، به مدت یک شب فرصت بدهید و بعداً بشویید. استفاده روزانه از روغن نارگیل توصیه می‌شود اما اگر حتی چند بار در هفته هم از آن استفاده کنید، نتیجه مطلوبی خواهید داشت. ابروهای شما از پروتئین ساخته‌شده‌اند، روغن نارگیل از هدر رفت پروتئین در قسمت مو و ریشه جلوگیری می‌کند، به همین دلیل موهای بعدی ضخیم‌تر می‌شوند. همچنین ترکیب لوریک اسید، میکروب‌های اکسیدکننده فولیکول را نابود می‌کند. به این دلایل روغن نارگیل رشد موهای ابرو را تسریع می‌کند.

روغن‌زیتون برای تقویت ابرو

تقویت ابرو : راهکارهای خانگی برای پرپشت کردن ابرو در کمترین زمانروغن‌زیتون را با انگشت روی ابرو بکشید و بعد از دو ساعت بشویید. برای رسیدن به ابروهای پرپشت باید هر روز این کار تکرار شود. روغن‌زیتون شامل ویتامین‌های A و E است که به رشد موهای ابرو کمک می‌کند. ویتامین E ریشه مو را تغذیه می‌کند و ویتامین A، رشد مو را تسریع می‌کند. سعی کنید از روغن‌زیتون مناسب و باکیفیت استفاده کنید.

روغن بادام برای پرپشت کردن ابرو

تقویت ابرو : راهکارهای خانگی برای پرپشت کردن ابرو در کمترین زمانروغن بادام را به ابروهایتان بمالید و به مدت یک شب به آن اجازه بدهید. روغن بادام حاوی ویتامین‌های B، A، E است که همانند دیگر روغن‌ها به رشد ابرو کمک می‌کند. اگر به روغن بادام حساسیت دارید، هیچ‌وقت از این روش استفاده نکنید. قبل از استعمال روغن بادام، آزمایش‌های لازم حساسیت را انجام دهید.

آلوئه‌ورا برای تقویت ابرو

آلوئورا و ابروپرپشتبرگ آلوئه‌ورا را خرد کنید و روغن آن را با فشار خارج کنید. سپس روی ابرو خودتان آن را بمالید و بقیه‌اش را در یخچال قرار دهید. سی دقیقه وقت بدهید تا کاملاً روغن به همه موهای ابرو بچسبد. سپس آن را بشویید. چند بار در طول روز این کار را تکرار کنید. آلوئه‌ورا حاوی ترکیبی به نام الوئنین است که باعث رشد مو می‌شود.

عصاره پیاز برای پرپشت کردن ابرو

عصاره پیاز برای پرپشت کردن ابرووسایل لازم: پیاز کوچک، یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو، دو یا سه قاشق آب، پنبه. برای این کار ابتدا پیاز را در مخلوط‌کن تا زمان رسیدن به پوره چرخ کنید. سپس با پنبه به ابروهای خودتان بمالید. برای پاک کردن از آب‌لیمو استفاده کنید. هر روز باید این کار را تکرار کنید. پیاز منبع غنی از گوگرد است که مانع از ریزش مو و تحریک ریشه مو می‌شود. از آب‌لیمو برای از بین بردن بو پیاز استفاده کنید.

روغن ویتامین E برای تقویت ابرو

روغن ویتامین E برای تقویت ابروکپسول ویتامین E را باز کنید و روغن را روی ابروهایتان به مدت چند دقیقه ماساژ دهید و به مدت یک شب به آن اجازه استراحت دهید. ویتامین E باعث رشد مو و تقویت ریشه خواهد شد. انتی اکسیدان موجود در روغن کپسول ویتامین E، استرس‌هایی که باعث ریزش مو می‌شوند را کاهش می‌دهد.

تخم‌مرغ برای پرپشت کردن ابرو

روغن ویتامین E برای تقویت ابروزرده و سفیده را از هم جدا کنید و زرده را تا مدتی که یک مخلوط یکدست تولید کند به هم بزنید. سپس با استفاده از یک گوش پاک‌کن، آن را به ابروهای خودتان بزنید. برای ۲۰ دقیقه فرصت بدهید و سپس با آب، ابروهایتان را بشویید. این کار را دو یا سه بار در هفته تکرار کنید. زرده تخم‌مرغ منبع غنی از بیوتین است که به رشد مو کمک می‌کند. زرده ممکن است باعث ایجاد آکنه شود.

شیر برای تقویت ابرو

شیر و ابرو پرپشتشیر را با استفاده از پنبه، به مدت پانزده دقیقه روی ابروهایتان بمالید و بعد بشویید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهتر است هر روز این کار را تکرار کنید. شیر حاوی مواد لازم برای رشد مو از جمله ویتامین، پروتئین و مواد معدنی است.

 

روغن جوجوبا برای پرپشت کردن ابرو

روغن جوجوبا یکی از مواد طبیعی است که با خواص بی‌نظیر خود می‌تواند به عنوان مرطوب کننده و پاک کننده آرایش باشد.روغن جوجوبا حاوی ویتامین E و  B است که برای حفظ سلامت موها ضروری هستند. برای پرپشت کردن ابرو با روغن جوجوبا با چند قطره از این روغن ابروهایتان را ماساژ دهید و بگذارید این روغن در مدت شب روی ابروهای شما باقی بماند و صبح صورت خود را بشویید.

روغن جوجوبا فولیکول‌های مو را تغذیه می‌کند و می‌تواند رشد موهای ابرو را تسریع کند. همچنین روغن جوجوبا استحکام موهای ابرو را بیشتر می‌کند و مانع ریزش آن‌ها خواهد شد.

روغن جوجوبا برای پرپشت کردن ابرو

روغن رزماری برای تقویت ابرو

مطالعات نشان داده است روغن رزماری یا عصاره یا جوشانده آن می‌تواند یک جایگزین خوب برای رفع ریزش مو به جای درمان‌های شیمیایی باشد. البته این که علت ریزش مو چیست مساله‌ای که حتما باید توسط پزشک تشخیص داده شود. برای پرپشت کردن ابروها با روغن رزماری چند قطره روغن رزماری را با چند قطره روغن زیتون مخلوط کنید.

این روغن را به آرامی روی ابروهای خود ماساژ دهید و بگذارید یک الی دو ساعت باقی بماند و سپس با آب بشویید. روغن رزماری با تسریع گردش خون، رشد موهای ابرو را تسریع و ریشه مو را محکم‌تر می‌کند.

روغن رزماری برای تقویت ابرو

روغن درخت چای برای تقویت ابرو 

۲ قاشق غذاخوری از هرگونه روغن‌ گیاهی را با دو قطره از روغن درخت چای ترکیب کنید و ابروهای خود را با این ترکیب ماساژ دهید. بعد از یک الی دو ساعت صورت خود را بشویید. روغن‌های طبیعی مانند روغن درخت چای می‌توانند باعث واکنش‌های آلرژیک شوند به همین دلیل حتما باید قبل از استفاده از روغن چای آن را رقیق کنید و با روغن‌های بی‌ضرر دیگر ترکیب کنید. این روغن را دور از دسترس کودکان قرار دهید و از خوردن آن خودداری کنید، زیرا خوردن این روغن باعث مسمومیت می‌شود.

روغن کنجد برای تقویت ابرو

چند قطره روغن کنجد را روی ابروهای خود ماساژ دهید و اجازه دهید این روغن برای چند ساعت روی ابروهای شما بماند سپس با آب سرد بشویید.

روغن کنجد برای تقویت ابرو

روغن اسطوخودوس برای پرپشت شدن ابرو

روغن اسطوخودوس باعث نرمی و لطافت پوست می‌شود و می‌تواند ظاهر پوست را صاف‌تر و جوان‌تر کند. به همین دلیل کمپانی‌های تولیدکننده لوازم آرایشی از آن در تولید محصولات زیبایی‌شان استفاده می‌کنند. همچنین اسطوخودوس پوست سر را احیا می‌کند. با استفاده از این روغن، موهای آسیب دیده احیا شده و ظاهری سالم و درخشان پیدا می‌کنند.

امروزه شامپوها و نرم کننده‌های حاوی روغن اسطوخودوس به طور فراوان در بازار وجود دارد. چند قطره روغن اسطوخودوس را با ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کنید و ابروهای خود را با آن ماساژ دهید و بشویید.

هشدار: استفاده از روغن اسطوخودوس برای کودکان توصیه نمی‌شود. روغن را به چشم‌ها و مخاط نمالید. قبل از استفاده مقداری از روغن را روی دست امتحان کنید و از عدم آلرژی پوستتان مطمئن شوید. خانم‌های باردار و شیرده نیز نباید از روغن اسطوخودوس استفاده کنند.

روغن اسطوخودوس برای پرپشت شدن ابرو

 

نکته‌هایی برای رشد سریع‌تر ابرو و تقویت ابرو

  • قبل از هر کاری لازم است که مدتی ابروهایتان را به حال خودشان بگذارید.
  • استفاده از هر ماده شیمیایی روی ابروهایتان را متوقف کنید.
  • با استفاده از یک برس نرم، ابروهایتان را برس کنید تا لایه‌های مرده، ریزش داشته باشند.
  • رژیم غذایی مناسبی را پیروی کنید تا تمام مواد مغذی و مقوی را دریافت کنید.
  • مقدار زیادی آب روزانه مصرف کنید. آب تمامی سموم را از بدن خارج می‌کند.
  • سعی کنید که برای مدتی ابروهایتان را آرایش نکنید.

اگر هیچ‌یک از روش‌های گفته شده جوابگوی رشد موهای ابرو نبودند، می توانید از لوسیون و سرم های رشد مو استفاده کنید؛ اما به شما توصیه می‌کنیم که قبل از استفاده آگاهی کامل در مورد مواد تشکیل‌دهنده این ترکیبات را به دست آورید.

 

استفاده از تکنیک‌های آرایشی برای پرپشت کردن ابرو 

استفاده از روغن‌ها و درمان‌های طبیعی در کوتاه مدت جوابگو نیست و در طول زمان نتیجه می‌دهد. همانطور که می‌دانید داشتن ابروهای پرپشت و ضخیم در جوان‌تر به نظر رسیدن چهره تاثیر بسزایی دارد. اگر قرار است به یک مهمانی بروید و دوست دارید ابروهای پرپشتی داشته باشید می‌توانید در کنار راهکارهای طبیعی از تکنیک‌های آرایشی نیز استفاده کنید.

 

استفاده از مداد ابرو 

رنگ مداد ابرو باید با رنگ موهای شما کاملا تناسب داشته باشد. اگر مداد ابروی خیلی روشن یا خیلی تیره انتخاب کنید آرایشی مصنوعی نتیجه کار شما خواهد بود. برای کشیدن مداد ابرو از ضخیم‌ترین جای ابرو، یعنی کنار بینی شروع کنید؛ با زدن ضربه‌های آرام  با مداد روی قسمت‌های خالی؛ ابروی خود را پر کنید، بعد با نوک انگشت آرام از ضخیم‌ترین جای ابرو روی ضربه‌های مداد بکشید تا رنگ آن را پخش کرده و حالتی طبیعی به ابروها بدهید.

استفاده از مداد ابرو 

استفاده از ریمل ابرو 

محصولی است که در چند سال اخیر وارد بازار لوازم آرایش شده و خیلی زود جایگاه خوبی در میان خانم‌ها پیدا کرده است. تا قبل از تولید این نوع ریمل، واژه ریمل تنها برای ریمل مژه به کار می‌رفت. ریمل ابرو کارایی مشابه با ریمل مژه دارد، ابروها را خوش‌حالت، خوش‌رنگ و پرحجم می‌کند و در رنگ‌های متنوع می‌تواند به زیبایی ابرو کمک کند. ریمل ابرو ابروهای شما در طول روز ثابت و منظم نگه می‌دارد و آرایش صورت را بهتر جلوه می‌دهد. مخصوصا اگر موهای ابروی شما نامنظم است. اگر می‌خواهید برای مدتی ثابت و منظم بمانند و یا قصد دارید رنگ آن‌ها را به طور موقت عوض کنید، ریمل ابرو می‌تواند مناسب باشد.

استفاده از ریمل ابرو 

استفاده از سایه ابرو 

از پودر و سایه ابرو برای تغییر رنگ موقت ابرو و همچنین پر کردن نقاط خالی استفاده می‌شود که با برس‌های مشابه برس خط چشم زده می‌شود و کمک می‌کند بافت ابرو مات و طبیعی به نظر برسد.

استفاده از سایه ابرو 

استفاده از تقویت کننده‌های ابرو 

کرم‌های گیاهی تقویت کننده و ضد ریزش ابرو ساخت برندهای آرایشی با فرمولاسیون پیشرفته، با روش استفاده آسان تولید می‌شوند. با توجه به دستورالعمل این کرم‌ها و بسته به سطح ابرو مقداری از کرم را بر روی ابروها در مسیر رویش بمالید. این محلول‌های تقویت کننده، فرمولاسیونی کارآمد برای تحریک رشد و تقویت فولیکول های مژه است که باعث بازسازی، افزایش ضخامت، بلندی و افزایش حجم مژه ها شده و زیبایی و طراوت را برای مژه ها به ارمغان می‌آورد.

تقویت ابرو

 

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

مرسا حسینی در تاریخ 03 می 2018

مرسی

سارا هنجنی در تاریخ 14 دسامبر 2018

عالی بود من واقعا همیشه به چی بپوشم سر میزنم تا مقاله ها رو بخونم

kosar در تاریخ 28 ژانویه 2021

من که جواب نگرفتم😯ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :