کت و شلوار مجلسی مردانه را چگونه بپوشیم؟

0

کت و شلوار محدودیت سنی ندارد. نوجوان یا پیر، فرقی نمی‌کند چه کت و شلواری دوست دارند بپوشند، آن چیزی که مهم می‌تواند باشد رعایت اصول و قوانین در پوشیدن کت و شلوار است. اصول پوشیدن کت و شلوار کار غیر ممکنی نیست و همه می‌توانند با کمی دقت این کار را انجام دهند. در چی بپوشم همراه شما خواهیم بود تا اصول پوشیدن کت و شلوار مجلسی را یک‌بار دیگر مرور کنیم.

 

چگونه کت و شلوار مجلسی مردانه انتخاب کنم؟

وقتی که یک نوجوان بودم، علاقه زیادی به تجربه کردن داشتم و هر بار سعی می‌کردم برای خودم استایل شخصی داشته باشم. این تلاش کردن در مورد کت و شلوار نیز ادامه داشت. بارها کت و شلوار را با لباس‌های مختلف امتحان می‌کردم تا به آنچه که نباید با کت و شلوار پوشید برسم. همه این تجربه‌ها باعث شد که قوانین ساده‌ای برای پوشیدن کت و شلوار برای خودم وضع کنم.

کت و شلوار لباسی است که هر مرد ایرانی داخل کمد لباس خود دارد و جدا کردن آن از لباس‌های مردانه کار سختی است. اما بیشتر دوستان من چون حس خوبی به پوشیدن کت و شلوار و رعایت قوانین زیاد و سخت‌گیرانه ندارند، پوشیدن کت و شلوار را فقط به یک عروسی یا مراسم شام رسمی محدود کرده‌اند.

وقت آن رسیده است که لباس پوشیدن خودتان را کمی تغییر دهید. کت و شلوار خودتان را از داخل کمد بیرون بیاورید. جلوی آینه قدی خانه بایستید و خوب بررسی کنید. در نهایت متوجه می‌شوید که پوشیدن یک دست کت و شلوار می‌تواند ساده‌تر از پوشیدن تی‌شرت و شلوار جین همیشگی باشد. آماده‌اید؟

چگونه کت و شلوار مجلسی مردانه انتخاب کنم؟

اندازه بودن کت و شلوار مجلسی مردانه

به خیاط قدیمی خانوادگی خودتان اعتماد کنید و دوخت کت و شلوار را به دست او بسپارید. اولین قانون این است که کت و شلوار می‌بایست به تن شما اندازه و فیت باشد. کت و شلوار خیاطی شده بهترین گزینه است اما اگر دوست ندارید بارها برای پرو و اندازه گرفتن پیش خیاط بروید از کت و شلواری استفاده کنید که قالب تن شما باشد. علاوه بر این دوست نداریم که شما با پوشیدن کت و شلوار نتوانید حرکت کنید، پس کت و شلوار دو تکه انتخاب کنید که آزادی عمل هم به شما بدهد.

شاید میان کت و شلوارهایتان این ویژگی‌ها را سراغ نداشتید، پس شما باید سراغ خرید کت و شلوار مناسب بروید که ما بارها در مورد آن در چی بپوشم صحبت کرده‌ام. اگر توانستید کت و شلوار مورد نظر ما را پیدا کنید، بدون فوت وقت جلو آینه قدی بایستید و قدم‌های بعدی را با من همراهی کنید.

کت و شلوار

رنگ‌بندی کت و شلوار مجلسی مردانه

آیتم بعدی که به اندازه فیت بودن کت و شلوار یا دوخته شدن به دست خیاط اهمیت دارد، انتخاب رنگ کت و شلوار و پیراهن زیرین آن است. قرار نیست نقاشی بکشید و هر رنگی که با دیگری خوب ترکیب می‌شود روی هم سوار کنید. در پوشیدن لباس مخصوصاً کت و شلوار مجلسی مردانه، آگاهی از چرخ رنگ و اطلاع داشتن از رنگ‌های مکمل، متضاد و همسان کاملاً ضروری است. برای انتخاب رنگ کت و شلوار مناسب می‌توانید به مقالاتی که در چی بپوشم وجود دارد مراجعه کنید و بهترین ترکیب رنگ را از میان کت و شلوار و پیراهن‌هایتان انتخاب کنید.

اما به طور خلاصه می‌توانم به شما بگویم که از پوشیدن پیراهن به رنگ خود کت و شلوار یا رنگ‌های نزدیک به رنگ کت و شلوار می‌بایست خودداری کنید. برای یک مهمانی یا مجلس عروسی بهتر است کت و شلوار طرح‌دار انتخاب نکنید. رنگ‌های ساده و خنثی برای این مراسم‌ها بهتر جواب می‌دهند.

رنگ‌بندی کت و شلوار مجلسی مردانه

 

با کت و شلوار مجلسی مردانه چی بپوشیم؟

انتخاب کفش خوب

قبول دارید که کفش قبل از هر جز دیگری در لباس می‌تواند روی قضاوت دیگران تأثیرگذار باشد؟ خب شما که دوست ندارید در موردتان قضاوت نادرستی داشته باشد، پس قبل از هر کاری کفش‌هایتان را تمیز کنید و برق بیندازید. کت و شلوار لباس رسمی است و به جز مواردی خاص، در باقی شرایط می‌بایست کت و شلوار با کفش کلاسیک و رسمی ترکیب شود. در مورد انتخاب و پوشیدن کفش مناسب باکت و شلوار خودتان مقالات زیادی در چی بپوشم وجود دارد که هر یک می‌تواند گره از کار شما در انتخاب کردن کفش باز کند.

به عنوان توصیه همیشگی در انتخاب کفش، راحتی را فدای مد و استایل نکنید. کفش قرار است کل میهمانی به پای شما بماند و دوست نداریم در آخر میهمانی شما از درد پاشنه یا نوک انگشتان به خود بپیچید. بعد از پوشیدن کت و شلوار و کفش چند دقیقه راه بروید تا مطمئن شوید انتخابی که کرده‌اید، خوب و عالی است. از جمله کفش‌های مناسب برای کت و شلوار مجلسی مردانه کفش لوفر و آکسفورد چرمی است.

کت و شلوار

 

پیراهن مناسب کت و شلوار مجلسی مردانه

جدای از رنگ و الگو که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم باید پیراهنی انتخاب کنید که یقه مناسب داشته باشد. از پوشیدن پیراهن یقه دیپلمات در مراسم‌هایی مانند مهمانی و عروسی خودداری کنید. همچنین تا جایی که امکان دارد، یقه را صاف و اتو کشیده جلوه دهید. خب می‌دانید که چه کار کنید؟ اتو بزنید.

اگر یقه شما دکمه در گوشه‌هایی خود دارد، آن‌ها را ببندید تا یقه صاف و تیزتر به نظر برسد. در غیر این صورت، به هنگام بستن کراوات می‌بایست دکمه آخر روی یقه را ببندید. به جز یقه، پیراهن را در قسمت‌های پایین‌تر هم چک کنید تا اندازه شما باشد. پوشیدن پیراهنی گشادتر از اندام خودتان هیچ کمی به اندازه شدن کت و شلوار بزرگ نخواهد کرد، پس ریسک نکنید و کت و شلوار اندازه به همراه پیراهن مناسب انتخاب کنید. آستین پیراهن می‌بایست تا روی مچ باشد. اهمیت این موضوع را در قوانین پیش روی خواهید فهمید.

کت و شلوار

 

انتخاب پوشت یا دستمال جیبی

پوشیدن کت و شلوار به همراه پوشت در نگاه دیگران، شما را مردی خوش‌تیپ و کسی که به شیک‌پوشی اهمیت داده، نشان می‌دهد. اینکه چطور پوشت مناسب با کت و شلوار می‌توانید انتخاب کنید ساده اما دارای قوانینی است که می‌توانید در چی بپوشم مطالعه کنید. اما به صورت کلی، پوشت ساده با کراوات طرح دار یا پوشت طرح دار با کراوات ساده گزینه‌های مناسبی هستند.

در انتخاب رنگ، مکمل بودن رنگ پوشت و کراوات لازم است. اگر پوشت مناسب ندارید و الگوهای آن با کراوات شما یکی است، از کراواتی استفاده کنید که رنگ و اندازه الگوهای متفاوت‌تری داشته باشد. همچنین بهتر است اصول تا زدن پوشت را بلد باشید.

کت و شلوار

 

گل یقه کت

درست است که اکثر مردان ایرانی دوست ندارند گل به سینه کت و شلوار بزنند اما باید بدانید که این اکسسوری در همه جای دنیا در مراسم‌های عروسی استفاده می‌شود. در لباس‌های رسمی گذاشتن گل یقه کمی جسورانه است اما می‌توانید از الگوهای دیگر به جز گل‌های رنگارنگ استفاده کنید.

کت و شلوار

 

انتخاب ساعت

در انتخاب ساعت باید هوشیار باشید، مخصوصاً اگر می‌خواهید ساعتی لوکس و گران‌قیمت خریداری کنید. برای انتخاب ساعت مناسب با کت و شلوار و اندام خودتان می‌توانید به مقالاتی که در چی بپوشم وجود دارد مراجعه کنید. به عنوان یک پیشنهاد جامع توصیه می‌کنم در خرید ساعت هرچقدر می‌توانید دست و دل‌باز باشید چراکه ساعت خوب، جلوه مناسبی به لباس‌های شما می‌بخشد.

کت و شلوار

 

اندازه آستین پیراهن 

همان‌طور که اشاره کردم، باید آستین پیراهن شما تا روی مچ دست باشد. با رعایت این قانون، هنگام پوشیدن کت مقداری از آستین پیراهن بیرون از آستین کت دیده می‌شود که کاملاً طبیعی و حتی ضروری است. اندازه این قسمت نباید بیش از ۱ یا ۲ سانتی‌متر باشد.

کت و شلوار

 

انتخاب کراوات مناسب

کراوات را در پایان کار و پوشیدن همه اجزای دیگر به‌مانند پیراهن، کت و شلوار و دستمال جیب باید انتخاب کنید. کراوات بر اساس موقعیتی که در آن می‌خواهید حضور داشته باشید، انتخاب می‌شود. سعی کنید هر چه انتخاب می‌کنید، روح استایل کلاسیک در آن جریان داشته باشد. در باقی موارد، تنها نکته‌ای که باید رعایت کنید، عدم یکسان بودن رنگ و الگوی آن با پیراهن است.

کت و شلوار

حال خودتان را در آینه قدی دوباره نگاه کنید، مطمئن شوید همه جزئیات در سر جای خودشان هستند. کت و شلوار اندازه تن، پیراهن یقه اتو شده، کراوات، آستین پیراهن و کت تنظیم شده، و ساعت لوکس بسته شده باشد. چندین بار رعایت همه این قوانین در کنار انتخاب درست رنگ کت و شلوار به شما اثبات خواهد کرد که پوشیدن این لباس انچنان هم که فکر می‌کردید سخت و نفس‌گیر نبود.

 

بیشتر بخوانید:

۱- کت و شلوار سه تکه کجا و چگونه باید پوشیده شود

۲- نکاتی که باید در هنگام خرید پارچه کت و شلوار بدانید

۳- روش‌های ست کردن کت و شلوار طرح‌دار مردانه

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :