محمد رضا اهوارکی در
0

روش‌های ست کردن کت و شلوار طرح‌دار مردانه

روش‌های ست کردن کت و شلوار طرح‌دار مردانه

کت و شلوار طرح دار یکی از انتخاب‌های آقایان جسور است. البته به تن کردن این مدل کت و شلوار واقعا دشوار است و در صورت نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه ریسک بزرگی شمرده می‌شود. از این رو در این مقاله می‌خواهیم راهکارهایی را به شما نشان دهیم که تیپ شما کاملا شیک و حرفه‌ای دیده شود.

 

انتخاب کت و شلوار طرح دار برای موقعیت های مختلف 

به طور کلی، کت و شلوارهای طرح‌دار معمولا نسبت به کت و شلوارهای ساده کاربرد کمتری دارند و رسمی نیستند. اما این موضوع دلیل نمی‌شود که شما هیچ وقت کت و شلوار مشکی با راه‌ راه‌های سفید رنگ را به جای کت یک دست قهوه‌ای مجلسی در یک مراسم کاری نتوانید بوشید. اما سؤالاتی در مورد الگوهای پارچه وجود دارد که باید در زمان خرید پارچه طرح‌دار یا ساده باید از خودتان بپرسید. در مورد الگو و طرح پارچه کت و شلوار مردانه، سوالات زیر را همیشه در ذهن داشته باشید و از خودتان بپرسید که:

  • این الگوی انتخابی، می‌تواند مناسب چه مراسمی باشد؟
  • یا لباس‌های متناسب با این الگو در کمد لباس شما وجود دارد یا مجبور هستید دوباره خرید کند.
  • ایا الگو با شکل ظاهری شما متناسب است؟

انتخاب کت و شلوار طرح دار برای موقعیت های مختلف

۱- بدانید چه موقع و کجا باید کت و شلوار طرح دار بپوشید

یک کت و شلوار خوش دوخت به هر مردی این اعتماد به نفس را خواهد داد که با آن دنیا را تسخیر کند. نمی‌توان این حقیقت را نادیده گرفت که خرید یک دست کت و شلوار مردانه ریزه‌کاری‌های زیادی دارد و کار آسانی نیست. کت و شلوارهای طرح دار بر خلاف کت و شلوارهای ساده مناسب هر موقعیتی نیستند. شما باید موقعیت‌هایی که قرار است در آنها کت و شلوار طرح دار بپوشید را بشناسید. مثلا قرار نیست شما در یک مهمانی یا مراسم ختم کت و شلوار طرح‌دار به تن کنید. به طور کلی مراسمی که در آنها قرار است کت و شلوار شما نشانه‌ای داشته باشد و گویای نکته‌ای باشد بهتر است از کت و شلوارهای ساده استفاده کنید.

روش‌های ست کردن کت و شلوار طرح دار مردانه

۲- واقع‌گرا باشید

به دقت بخوانید زیرا این نکته مهمترین نکته این مقاله است. اگر رنگ کت و شلوار طرح دار شما با رنگ پوست و ویژگی‌های ظاهری شما سازگاری نداشته باشد بیشتر کردن طرح‌ها و رنگ‌ها فقط قضیه را بدتر می‌کند و این تضاد را جبران نمی‌کند. اگر کت و شلوار خاکستری به شما نمی‌آید قرار نیست کت و شلوار خاکستری خال خالی به شما بیاید و خال خالی بودن آن چیزی را درست کند. پس ابتدا بدنبال رنگ‌هایی باشید که با پوست شما سازگاری دارند و در قدم بعدی بدنبال طرح‌های مناسب باشید.

 روش‌های ست کردن کت و شلوار طرح دار مردانه

۳- اندازه طرح‌ها مهم است

اگر از آن دسته افرادی هستید که از استایل مونوکروم خوششان می‌آید بهتر است به دنبال طرح‌های ریز و کوچک و در عین حال زیبا باشید. طرح‌هایی که از نظر رنگی با رنگ پایه کت و شلوار شما تضاد زیادی هم نداشته باشند. ضمنا این نکته را بیاد داشته باشید که شاید شما با پوشیدن کت و شلواری با طرح مینیمال و ساده تر زیاد مورد توجه نباشید و صرفا یک فرد شیک شناخته شوید ولی طرح‌های بزرگ‌تر شما را در مرکز توجه قرار می‌دهد.

روش‌های ست کردن کت و شلوار طرح دار مردانه

۴- کت و شلوار باید اندازه شما باشد

نکته‌ای که همیشه مد نظر ما بوده و دوست داشتیم شما دنبال کنندگان مقالات چی بپوشم به اهمیت آن پی ببرید اندازه بودن لباس‌ها بوده است. کت و شلواری که اندازه شما نباشد هرقدر هم که زیبا باشد تیپ شما را خراب می‌کند و از جذابیت آن می‌کاهد. حال همین کت و شلوار را به صورت طرح‎دار فرض کنید. این را بدانید که طرح‌دار بودن کت و شلوار اندازه نبودن آن را بیشتر نشان می‌دهد. طرح‌ها باعث می‌شوند که مشکلات روی کت شما مثلا بزرگ بودن آستین آن بیشتر توی چشم باشد.

اندازه بودن کت و شلوار تا حدی در بالا بردن شخصیت شما نیز موثر است. اگر قرار است تیپ رسمی با کت و شلوار و کتانی داشته باشید باید به این نکته توجه کنید که شلوار شما نباید با کتانی‌تان برخوردی داشته باشد. ولی در تیپ‌های رسمی بهتر است کفش رسمی با دم‌پای شلوار برخورد کند.

پیراهن‌ها را تست کنید

۵- کفش‌ها را دربیاورید

شاید اگر چند سال پیش این مقاله را می‌خواندید و در آن می‌گفتیم که پوشیدن کتانی با کت و شلوار مانعی ندارد تعجب می‌کردید. ولی واقعیت امر این است که قوانین فشن تغییر نکرده‌اند فقط کمی ساده‌تر شده اند. افراد با امتحان کردن موارد مختلف به این نتیجه رسیده‌اند که کتانی‌های ساده و تک رنگ می‌توانند با شلوار‌های پارچه‌ای تنگ و اسپرت ست شوند. در انتخاب کتانی به شدت دقت کنید و این را بدانید که ست کردن آن با کت و شلوار کار دشواری است.

روش‌های ست کردن کت و شلوار طرح دار مردانه

۶- پیراهن‌ها را تست کنید

یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های شما هنگامی که کت و شلوار طرح دار می‌پوشید انتخاب پیراهن مناسب است. پیراهنی که با کت و شلوار طرح دار شما ست می‌شود اولا باید ساده و ثانیا متناسب با یکی از رنگ‌های به کار رفته در کت شما باشد. اگر قرار است تیپ شما غیر رسمی باشد پیراهن را با تیشرت تعویض کنید ولی در انتخاب طرح و رنگ آن قانون ذکر شده همچنان صادق است. ضمنا سعی کنید تیشرت را درون شلوار قرار دهید تا جذابیت تیپ شما بیشتر شود.

پیراهن‌ها را تست کنید

 

۷- به اندازه خرید کنید

از آنجایی که کت شما باید مرکز توجه باشد و اکسسوری‌های اضافه می‌توانند این نقش را از او سلب کنند پس بهتر است تا می‌توانید تعداد اکسسوری‌هایتان را کم کنید. پیشنهاد ما صرفا بدست کردن یک ساعت شیک مردانه است.

به اندازه خرید کنید

۸- پوشیدن جداگانه کت و شلوار

اگر هنوز احساس می‌کنید که برای پوشیدن یک دست کت و شلوار طرح دار آماده نیستید اشکالی ندارد، شما می‌توانید با یک کت تک طرح‌دار و یک شلوار ساده شروع کنید. البته حالت متضاد آن را زیاد پیشنهاد نمی‌کنیم. رنگ‌های تیره مثل مشکی،سرمه‌ای، حتی قرمز تیره و یا خاکستری برای کت خود انتخاب کنید و سعی کنید شلوار را با آن ست کنید.

روش‌های ست کردن کت و شلوار طرح دار مردانه

 

مطالب مرتبط:

۱- چند ترکیب ساده لباس زمستانی

۲- رنگ کراوات شما از شخصیت شما می گوید

۳- چطور مثل براد پیت لباس بپوشیم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سارا کشفی در تاریخ 07 اکتبر 2018

مقاله بسیار کاملی در مورد کت طرح دار مردانه قرار دادید
از محمد رضا اهوارکی هم تشکر میکنمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :