chadmin در
0

چجوری وزن خودم را ثابت نگه دارم؟

چجوری وزن خودم را ثابت نگه دارم؟

روز به روز لاغر شدن، پراهميت‌تر و جالب‌ توجه‌تر مي‌شود. به محض اينكه كمي اضافه وزن پيدا مي‌كنيم از خودمان بيزار مي‌شويم و يأس و نااميدي ما را احاطه مي‌كند. اگر اضافه وزن زياد باشد بيماري‌هايي كه براي ما پيش مي‌آيد بر اين اوضاع نابسامان افزوده و باعث مي‌شود كه ديگر نتوانيم اين اضافه وزن را تحمل كنيم. تقريبا يكي از ثابت‌ترين موضوع‌هايي كه روزانه همه به آن مي‌پردازند بحث كم كردن وزن مي‌باشد.

چجوری وزن خودم را ثابت نگه دارم؟  قسمت جالب كار اين است كه همه رژيم مي‌گيرند ولي هركس نوع خاصي وزن كم مي‌كند،  اما قسمت بد آن اين است كه 80% افرادي كه وزن كم مي‌كنند دو مرتبه بعد از مدتي دچار اضافه وزن خواهند شد.

 

چجوری وزن خودم را ثابت نگه دارم؟

 

 هر فردی دوست دارد از وزن ایده ‌آلی برخوردار باشد و همواره در سلامت کامل به سر ببرد. کاهش وزن کار آسانی نیست و مردم گاهی به کارهای شاق دست می‌زنند تا بتوانند به وزن مطلوب و ایده ‌آل خود دست بابند. به هر حال، کاهش وزن به آن سادگی‌ها که برخی فکر می‌کنند نیست. این امر نیازمند انگیزه، فداکاری و سخت ‌کوشی است. به هر حال امروز تیم چی بپوشم با ارائه نکاتی شما را در این امر یاری می دهند.

چگونه بايد وزن كم كرد و اين وزن را حفظ نمود؟

-هركس با قدرت تصميم مي‌گيرد كه رژيم گرفته و از دست اضافه وزن خلاص شود. چون همان اضافه وزن باعث اين تصميم قطعي مي‌شود، ولي از همه مهمتر اين است كه فرد از نظر روحي هم اين آمادگي را داشته باشد و اگر اين راه را به درستي طي نكند به كرات بايد اين راه را برود و بازگردد. حتي اگر واقعا نتوانسته باشد راه را درست انتخاب كند ممكن است وزنش از قبل از شروع رژيم هم بعدا فراتر برود!

جهت اشتباه در رژيم براي كم كردن وزن:

اينكه با حرص و بدون در نظر گرفتن نيازهاي داخلي و سلامتي بدن تصميم گرفته شود كه به سرعت وزن كم كنيم بسيار اشتباه است.

بسيار ضرر دارد كه خيلي گرسنه بمانيم، رژيم‌هاي با كالري بسيار پايين و ورزش بي‌حساب و كتاب كه نهايتا منجر به كم شدن وزن مي‌شود بسيار مضر مي‌باشد. سختي‌هايي كه اين مدل وزن كم كردن به همراه دارد بر تمام مشكلات و سختي‌هاي زندگي افراد اضافه مي‌شود. در بدن شما هم اين نوع رژيم كه يك بعدي مي‌باشد و سيستم متابوليسم را دچار مشكل مي‌كند و ناخودآگاه اين روش غلط متابوليسم و سوخت و ساز بدن را كاهش مي‌دهد.

راههاي درست وزن كم كردن:

زمانيكه تصميم به رژيم گرفتن داريد به تصميم خود پايبند باشيد، اين شانس موفقيت را در شما بالا مي‌برد. در تمامي مرحله از رژيم سلامتي خود را  تحت نظر داشته باشيد. با توجه به خصوصيات و عادت‌هاي فردي و با در نظر گرفتن سلامت يك نوع رژيم را انتخاب كنيد، شايد فقط با تغيير يك سري عادت‌ها بتوانيد به راحتي وزن كم كنيد.

هر چقدر به كندي وزن كم كنيد مطمئن باشيد كه رژيم بهتري داريد و حتما اين چربي‌هاي اضافه شماست كه سوخته مي‌شود و در نتيجه تعادل بدن شما به هم نمي‌خورد.

وقتي به وزن مورد نظرتان رسيديد قطعا براي دوباره مبتلا نشدن به اضافه وزن احتياج به يك برنامه‌ريزي دقيق داريد. اين راه درست براي حفظ تعادل، سلامت و مراقبت مي‌باشد.

مواد مورد نياز بدنتان را به مقدار مناسب روزي 6 يا 5 وعده تأمين كنيد.

در اين نوع برنامه‌ريزي مي‌توانيد به شكل زير برنامه‌ريزي كنيد:

1- خوراكي‌هاي گروه پروتئين (گوشت، پنير، تخم‌مرغ)

2- خوراكي‌هاي حاوي كلسيم (شير و ماست)

3- نان و حبوبات و غلات

4- سبزيجات (خام و پخته)

5- ميوه‌ها (كه سرشار از ويتامين‌ها، مواد معدني و فيبر هستند)

6- چربي‌ها (كه تا حد امكان بايد از خوراكي‌هاي كه چربي اندك دارد استفاده شود)

7- قند و خوراكي‌هايي كه داراي قند مي‌باشد (كه بايد تا حد امكان كم مصرف شود)

8- در زمانهايي كه رژيم غذايي داريد سعي كنيد با پياده‌روي تند در تنظيم اين كالري‌هاي گرفته شده و سوخته شدن كالري‌هاي اضافه به روند اين برنامه كمك كنيد.

9- به كار و برنامه‌هاي حركتي خود بيافزائيد (چه در منزل، چه در محل كار)

10- بايد سعي كنيد كه بين انرژي كه دريافت مي‌كنيد و انرژي كه مصرف مي‌كنيد يك تعادلي برقرار كنيد.

11- در نهايت بسيار سفارش مي‌شود كه در كليه اين رژيم‌هاي غذايي به مصرف صحيح ويتامين، مواد معدني و آنزيم‌هاي لازم بدن خود در برنامه غذايي‌تان بسيار دقت كنيد.

مطلب مرتبط: 

وزن خود را چطور کنترل کنم؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :