نحوه انتخاب و ست کردن شلوار جین مام استایل + پیشنهاد خرید

بهتر است با این سوال شروع کنیم که مام جین چه مدل شلواری جینی است؟ مام جین یعنی یک شلوار جین فاق بلند، کمی گشاد، راحت و کاربردی که با هر فرم بدنی سازگار است. این مدل شلوار جین Jeans برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ مد شد و در حال حاضر نیز دوباره راه خود را به دنیای مد و لباس باز کرده است. اما به دلیل اینکه مدل این شلوار جین با بقیه مدل‌ها کاملا متفاوت است، بهتر است قبل از خرید آن به نکاتی که در ادامه برای شما بیان می‌کنیم توجه کنید. اگر ندانید آن را با چه چیزهایی ست کنید، تیپتان خراب می‌شود. برای اطلاع از نحوه خرید و ست کردن مام جین، با چی بپوشم همراه باشید.

 

 

 

قدم اول: انتخاب و خرید شلوار جین مناسب

مطمئن شوید که کمر شلوار با سایز کمرتان متناسب است

حتما در هنگام خرید شلوارتان را پرو کنید. ظاهر مام جینز غلط انداز است، به همین دلیل ممکن است فکر کنید این شلوار اندازه‌تان است. اصلا این اشتباه را نکنید. اگر سایز کمر مام جینز نسبت به سایز کمر شما بزرگتر یا کوچکتر باشد، استایل‌تان خراب می‌شود. یکی از مزیت‌های این مدل، فاق بلند آن است که باعث می‌شود کمر شما باریکتر و پاهایتان کشیده‌تر دیده شود.

مام جینز ؛ نحوه انتخاب و خرید و ست کردن این مدل شلوار جین زنانه

مدلی انتخاب کنید که با فرم بدن‌تان متناسب است

هنگام خرید مام جینز، مطمئن شوید خیلی تنگ نباشد. معمولا همه ما شلوار جین راسته را ترجیح می‌دهیم، اما این تنها گزینه پیش رویمان نیست. بهتر است ابتدا فرم بدن‌تان را در نظر بگیرید و سپس مدل شلوار جین را انتخاب کنید. مثلا اگر کمی تپل هستید، شلوار جینی انتخاب کنید که کمی گشاد است. این کار باعث می‌شود تناسب در استایل‌تان برقرار شود. درضمن، یادتان باشد مام جینز نسبت به مدل‌های دیگر شلوار جین کمی گشادتر است. پس توقع نداشته باشید کاملا فیت بدن‌تان باشد!

مام جینز ؛ نحوه انتخاب و خرید و ست کردن این مدل شلوار جین زنانه

 

 

انتخاب رنگ مناسب مام جینز

رنگ شلوار جین روی نحوه دیده شدن پاهای شما اثر می‌گذارد. اگر پاهای خیلی لاغری دارید، رنگ روشن انتخاب کنید. به‌خصوص در فصول گرم مثل بهار و تابستان، می‌توانید یک شلوار جین سفید را با یک بلوز یا تاپ زنانه ست کنید و از آن لذت ببرید!

اگر پاهای پُر دارید و می‌خواهید لاغرتر دیده شوید، از یک رنگ تیره استفاده کنید. حتی پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه خوش استایل‌تر و خاص‌تر دیده شوید، رنگ مشکی را انتخاب کنید! اگر پاهایتان کوتاه است و می‌خواهید آنها را بلندتر نشان دهید، پاچه شلوار جین‌تان را کمی کوتاه کنید. این کار باعث می‌شود پاهایتان کشیده‌تر به نظر برسند.

انتخاب رنگ مناسب مام جینز

مدلی انتخاب کنید که با استایل‌تان مطابق است

اگر دوست دارید شلوار جین خاص بپوشید، می‌توانید از مدل‌های طرح‌دار و حتی تکه‌دوزی شده استفاده کنید. معمولا همه جا می‌توانید از این مدل مام جینز خاص پیدا کنید، اما هیچوقت از درست کردن مدل دلبخواهی خودتان نترسید! اگر می‌خواهید آراسته و شیک باشید و کمی از حالت اسپرت دربیایید، مام جینز را با یک بلوز، کفش پاشنه بلند، و زیورآلات خاص ست کنید.

مام جینز ؛ نحوه انتخاب و خرید و ست کردن این مدل شلوار جین زنانه

قدم دوم: نحوه ست کردن لباس بالا تنه

بلوز داخل شلوار جین

اگر می‌خواهید با کمر باریک‌تان پز بدهید، قسمت جلویی بلوزتان را داخل شلوار جین قرار دهید. حتی می‌توانید کل بلوزتان را داخل شلوار قرار دهید. برای این کار، یک بلوز کمی گشاد انتخاب کنید تا تناسب بالا تنه با راسته بودن شلوار جین‌تان برقرار شود. پارچه بلوز می‌تواند ساده یا طرح‌دار باشد. در آخر هم می‌توانید با یک کمربند باریک و یک کت شیک، استایل‌تان را تکمیل کنید.

 

 

 

برای تیپ اسپرت، سوئیت‌شرت بپوشید

همانطور که گفتیم، مام جینز نسبت به مدل‌های دیگر شلوار جین کمی گشادتر است. به همین دلیل، اگر می‌خواهید تیپ اسپرت بزنید و سوییت‌شرت بپوشید، بهتر است آن را درون شلوار قرار دهید تا چاق به نظر نرسید. مانند مورد بالا، می‌توانید فقط قسمت جلوی سوییت‌شرت را درون شلوار قرار دهید.

مام جینز ؛ نحوه انتخاب و خرید و ست کردن این مدل شلوار جین زنانه

اگر کمر باریک هستید، تاپ بپوشید

مام جینز فاق بلند است. به همین دلیل اگر کمر باریکی دارید، می‌توانید به راحتی با ست کردن مام جینز و یک تاپ نیم تنه، استایل خود را کامل کنید! همچنین، می‌توانید با مام جینز، تیشرت‌های گشاد یا خیلی تنگ را هم ست کنید. همه این مدل‌ها را امتحان کنید و ببینید کدام‌یک بیشتر به فرم بدن و استایل‌تان می‌آید. بادی، همان بلوز یا تاپ یک‌سره است. اگر دوست دارید در لباس‌تان راحت‌تر باشید، با مام جینز یک بادی ست کنید.

 

تیشرت سفید ساده، همیشه یک انتخاب خوب است!

ست کردن شلوار جین با تیشرت ساده سفید، سال‌های سال مد بوده و همچنان هم هست! اگر دوست دارید ظاهری کلاسیک، ساده و اسپرت داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم این ست را انتخاب کنید. حتی می‌توانید به جای تیشرت، از بلوز دکمه‌دار (شومیز) استفاده کنید. خبر خوب این است که می‌توانید با این استایل، هر رنگ و مدل زیورآلات و کفشی که دوست دارید را ست کنید!

مام جینز ؛ نحوه انتخاب و خرید و ست کردن این مدل شلوار جین زنانه

 

 

 

قدم سوم: انتخاب کت مناسب با مام جینز

برای ست کردن مام جینز با کت، به نکات زیر توجه کنید:

  • اگر می‌خواهید تیپ‌تان اسپرت باشد، با مام جینز یک کت کوتاه شبیه به کت‌های خلبانی ست کنید.
  • اگر می‌خواهید تیپ‌تان کلاسیک باشد، با مام جینز یک بارانی بلند و کمی گشاد ست کنید.
  • اگر می‌خواهید تیپ‌تان کمی رسمی باشد، با مام جینز یک کت پارچه‌ای ست کنید.
  • اگر به استایل دهه ۹۰ غرب علاقه دارید، مام جینز را با یک کت جین ست کنید.
  • اگر می‌خواهید تیپ‌تان هنری باشد، مام جینز را با یک کیمونو ست کنید.

مام جینز ؛ نحوه انتخاب و خرید و ست کردن این مدل شلوار جین زنانه

قدم آخر: انتخاب کفش مناسب برای مام جینز

برای ست کردن مام جینز با کفش مناسب، به نکات زیر توجه کنید:

  • اگر می‌خواهید پاهایتان بلندتر و باریکتر دیده شود، مام جینز را با کفش پاشنه بلند ست کنید.
  • اگر پاچه شلوار جین‌تان کوتاه است، بهتر است آن را کفش تخت ست کنید.
  • اگر می‌خواهید تیپ اسپرت بزنید، با مام جینز یک کفش کتانی ست کنید.
  • در آخر هم اگر می‌خواهید استایل‌تان خاص باشد، مام جینز را با یک بوت بند دار کمی بلند ست کنید.

مام جینز ؛ نحوه انتخاب و خرید و ست کردن این مدل شلوار جین زنانه

 

 

 

 

مطالب مرتبط:

۱- تست استایل شناسی ؛ سبک لباس پوشیدن مخصوص به خودتان را پیدا کنید

۲- چطور شلوار های جین را بشوییم تا کهنه و رنگ و رو رفته نشوند

۳- ترندهای شلوار جین زنانه برای بهار و تابستان ۲۰۱۸

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

مرسا حسینی در تاریخ 15 می 2018

عالی بود
من عاشق این شلوارهای زنانه استارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :