این بازیگران ایرانی در سال 1400 با لباس عروس خود دل ربودند!

سال ۱۴۰۰ هنوز سال کرونا بود و هست. اما نفس کرونا تا حدی گرفته شد و جشن و مهمانی هم برقرار. البته با تمهیدات ویژه. در این میان سلبریتی‌های ایرانی هم تصمیم گرفتند به خانه بخت بروند و رخت و لباس عروسی به تن کنند. بعضی‌ها مانند بهاره کیان افشار، سولماز حصاری و ساره بیات عکسی منتشر نکردند اما بعضی از این عروس و دامادها حسابی با عکس و خبر عروسی‌شان غوغا به پا کردند.

نوید و فرشته با لباس عروسی پر حاشیه و دست دوز

نوید محمدزاده و فرشته حسینی قبل از اعلام ازدواج، دو نفر از پر سر و صداترین و مورد توجه‌ترین بازیگران سینمایی بودند که باهم بودنشان را با کد لباس‌های مشترکی که می‌پوشیدند، نشان می‌دادند. سلیقه‌ای خاص که شاید مورد تایید خیلی‌ها نبود و البته مورد توجه خیلی‌ها هم بود اما برای اولین بار بود که در میان سینمایی‌های ایرانی دیده می‌شد. آن‌ها انگار یک دست لباس ست می‌گرفتند و بعد آن را تقسیم می‌کردند، شلوار به نوید می‌رسید و کت به فرشته و یا بلوزهایی هماهنگ با هم و… اگر بدانید فرشته روزگاری برای بدست آوردن خرج تحصیل‌اش خیاطی می‌کرده؛ به ذهنتان برسد این لباس‌ها را خودش طراحی و شاید هم دوخته باشد.

لباس عروس بازیگران ایرانی

اما خبری که بیش از ازدواج آن‌ها سر و صدا راه انداخت؛ انتشار عکسی از لباس فرشته در فضای مجازی بود. این لباس بیشتر از اینکه شبیه لباس عروس باشد؛ شبیه یک بادی توری و کار شده بود که البته در این سال‌ها تن خیلی از سلبریتی‌های خارجی در کنسرت‌ها دیده شد و همچنان هم دیده می‌شود. اولین عکس را البته محمدپوراسکندریان طراح بزند زر دوز منتشر کرد که همان بادی معروف و پر سر و صدا بود و برای‌شان نوشت: «باعث افتخار من است که در بهترین روز زندگی‌تان تکه‌ای از مجموعه دست ساز من را پوشیدید. آنچه می‌پوشیم تکه‌ای از خودمان است که از گذرگاه‌های سخت فرهنگی عبور کرده و در گذر زمان به یاد نیاکان‌مان در جسم و روح ما می‌نشیند.» در این پست تبریک و تبلغ، بازهم سلیقه خاص فرشته را در انتخاب طراح لباس‌اش می‌بینید که تمام لباس های‌شان دست دوز هستند. آن‌ها به گفته خودشان از طبیعت الهام می‌گیرند و تحت تاثیر همزیستی کوه و آب هستند.

لباس عروس بازیگران

در لباس‌هایشان جنسیت خیلی معنا ندارد (با آنکه سه گروه لباس زنانه- مردانه و کودکانه و کیف هم البته دارند) و برای طیف وسیعی از سایزها می‌تواند کاربرد داشته باشد. هر لباسی بر اساس شکل و شخصیت خود نام خاصی می‌گیرد. اگر به کاور لباس عروس فرشته هم دقت کنید؛ می‌بینید اسمی روی آن نوشته شده که البته اسم نوید است و نه فرشته و این هم خودش باری از کامنت‌ها را برای طراح به همراه آورد.

این برند ایرانی علاوه بر تاکید بر اینکه همه اجزای کارشان با طبیعت و حیوانات در تماس است، درباره تهیه پارچه هم می‌گویند به صورت ماهانه از بازارهای کوچک محلی تهران و شهرستان‌ها آن‌ها را تهیه می‌کنند و به ندرت در فروشگاه‌ها پیدا می‌شوند. اگر به لباس فرشته دقت کنید، می‌بیند که با تکه دوزی و سنگ دوزی ها، فرم تجملاتی هم به خود گرفته است؛ اما طراحان این برند می‌گویند هدف آن‌ها از این دوخت‌ها و طرح‌ها احساسی است که با لمس آن‌ها پیدا می‌شود و حس لمس درخت را به ما القا می‌کند.

بعد از انتشار این لباس عروس پر سر و صدا و نباتی رنگ؛ فرشته هم عکسی در استوری اینستاگرام‌اش گذاشت و با تشکر از طراح؛ سعی کرد به مخاطبان‌اش هم نشان بدهد که تنها قسمتی از لباس را دیده اند. چیزی که فرشته منتشر کرد به نظر یک پیراهن تور حریر بلند بود که روی بادی و دامن لباس قرار می‌گرفت واتفاقا نشان می‌داد برخلاف تصورها، او بسیار لباس پوشیده‌ای هم داشته است.

پیمان و میترا، لباسی کلاسیک و غذاهایی گیاهی

لباس عروس بازیگران ایرانی

پیمان قاسم‌خانی و میترا ابراهیمی یکی دیگر از زوج‌های سالی بودند که رفت. البته خبر ازدواج آن‌ها در آخرین روزهای سال ۱۳۹۹ پخش شد اما تایید نشد و سر و صداها تا زمان ازدواج رسمی و انتشار عکس‌ها ادامه پیدا کرد که دلایلی زیادی داشت: «شهرت پیمان، ازدواج قبلی‌اش با بهاره رهنما و البته خود میترا که در زمینه روانپزشکی کار می‌کند، فعال حقوق حیوانات است؛ مستندی درباره پسر فروغ فرخزاد ساخته که پیمان تهیه کننده‌اش بوده و البته میترا در اینستاگرام هم فالوورهای زیادی دارد و اینفلوئنسر است. به این موارد اختلاف سنی ۲۵ساله این عروس و داماد سال ۱۴۰۰ را هم اضافه کنید. بعد از انتشار خبر ازدواج میترا و پیمان به سرعت عکس‌های ازدواج آن‌ها هم با جزییات مربوط به جشن که بزمی گیاهخوارانه بود؛ منتشر شد.
میترا یک لباس عروس کلاسیک و آستین بلند پوشیده بود. لباسی کاملا پوشیده که به او اجازه داد عکس‌های کاملی از آن‌ها منتشر شود. لباس عروس او از آن دسته‌ای است که هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد. لباس عروس با آستین‌های بلند. مگان مرکل، کیم کارداشیان و آدری هپبورن از جمله افراد معروفی هستند که لباس عروسشان آستین بلند داشت.

یکی از ویژگی‌های لباس میترا بعد از آستین‌های بلند، مدل ماکسی و تور بلندی که در کاملا در پشت سر قرار گرفته بود و البته سادگی کامل پارچه که هیچ دوخت و طرح اضافه‌ای روی‌اش نداشت؛ «یقه» قایقی آن بود که در لباس‌های عروس و شب بسیار استفاده می‌شود. شما هم اگر می‌خواهید؛ قسمت ققسه سینه‌تان به طور کامل پوشیده شود این مدل انتخاب درستی است. البته اگر عروس لاغر اندامی هستید؛ چراکه برای کسانی که خصوصا بالاتنه بزرگی دارند، این لباس احساس خفگی هم برای خودتان و هم برای کسانی به وجوذ می‌آود که شما را می‌بینند و البته شما را درشت‌تر نشان می‌دهند. در نتیجه این مدل یقه برای شانه‌های کوچک و بالاتنه ظریفی مناسب‌تر است. همچنین اگر از کسانی هستید که گردن کوتاهی دارند؛ به این مدل یقه فکر نکنید که کوتاهی گردن شما را تشدید می‌کند.

متین و علی، لباس عروس ساده و تور و تاج مدل تل

متین ستوده و علی زندی که هر دو بازیگرند یکی از ازدواج‌های سلبریتی‌های سال ۱۴۰۰ را به نام خودشان زدند. متین در تاریخ یازدهم خرداد با انتشار عکس خودش در لباس عروس، خبر ازدواج‌شان را منتشر کرد.

ویژگی لباس متین در یقه ایستاده و تور سرش بود. یقه ایستاده یکی از ترندهای محبوب برای مدل یقه لباس عروس است که می‌توان گفت، طراحان لباس با آن بازی‌های زیادی کرده اند. این یقه با مدل و دوخت‌های مختلف و پارچه‌های زیاد (جنس‌های گیپور، دانتل، ساتن و…) اجرا شد و حسابی از مدل لباس عروس‌های یقه دکلته جلو افتاده اند. اما باید مثل متین گردن نسبتا بلندی داشته باشید. سادگی لباس با یک گردن بند نازک و ساده و نقره ای، هم از این سادگی کم کرده بود و هم به این سادگی جلای یک عروس مینیاتوری را داده بود.

متین از یک تاج بسیار ظریف هم استفاده کرده بود و تور بلندی به سر داشت. موهای فرق از وسط هم به او ظاهری کم سن و سالتر و معصومانه‌تری داده بود.

لباس عروس بازیگران ایرانی

مهسا طهماسبی و لباس دنباله دار

مهسا طهماسبی بازیگر تلویزیون هم امسال هم خبر ازدواج‌اش منتشر شد و عکس‌های زیادی از مراسم عروسی اش. لباس عروس مهسا در حالت کلی‌اش یک لباس عروس کلاسیک بود با یقه گرد بود که مناسب افرادی با گردن متوسط است.

لباس عروس بازیگران

چون گردن‌های کوتاه را کوتاه هر و گردن‌های بلند با بیشتر نشان می‌دهد. توری که مهسا انتخاب کرده بود نزدیک به تورهای عروس مدل مانتیلا بود. تورهایی که روی سر می‌افتند و البته بیشتر با مدل موی تخت این تور را می‌بینید. اما این عروس این مدل تور را با موهایی که شینییون به سمت بالا دارند؛ پوشیده بود. البته تور مهسا به نوعی ابداعی هم به حساب می‌آید چون با دقت بیشتر می‌بینید گویا این توی روی سرشانه‌ها دوخته شده و بلندی آن این امکان را به عروس می‌دهد که هم به عنوان تور و هم به عنوان یک حجاب استفاده کند.

لباس عروس بازیگران

نکته دیگر لباس دنباله دار بودن آن بود؛ اما دنباله‌ای کوتاه که مد سال ۲۰۲۱ بود و افراد زیادی این مدل را انتخاب کردند. امسال در ایران لباس‌ها عروس پفکی هم بعد از سال‌ها دوباره مد شده‌اند و مهسا هم یک ژیپون کمی پف دار زیر لباس عروس پوشیده بود که باعث خوش فرم شدن لباس می‌شود.

لباس عروس بازیگران

نیلوفر پارسا و کلاه کج عروسی

نیلوفر خبر ازدواج و عکس هایش با عنوان لو رفته منتشر شده‌اند اما هنوز یک شک کوچک درباره اینکه این یک عروسی واقعی است و یا نیلوفر که در زمینه مد هم فعالیت می‌کند؛ بازهم مدل شده.

با این حال نکته مورد توجه در عکس‌های نیلوفر یک، یقه بسته لباس اوست که به دلیل اینکه گردن بلندی ندارد، نتوانسته مدل مناسبی باشد و به نوعی حالت خفگی به لباس داده و دو: کلاه است که نیلوفر به جای تاج استفاده کرده است. کلاه‌های کوچک عروس که مانند رقبای بزرگشان به صورت کج روی سر گذاشته می‌شوند قدمت زیادی در بین تاریخ لباس عروس‌های ما ندارند و بیشتر افراد همان سیندرلا شدن با تور روی سر را ترجیح داده اند.

لباس عروس بازیگران

اما باید بدانید این مدل کلاه آنقدر در کشورهای غربی و اروپایی معروف است که نمی‌توان مدل های‌اش را شمرد. مهمترین مورد درباره این کلاه‌ها این است که باید در اندازه‌شان حسابی دقت کنید. هر کلاه کوچکی برای همه یک کلاه کوچک به حساب نمی‌آید. اشتباه در این مورد می‌تواند حسابی صورت شما را تحت تاثیر قرار دهد. کلاه کوچک بهتر است دو سوم از بخشی که می‌خواهید کلاه را روی آن قرار دهید؛ بگیرد.

ساره و علیرضا، عروسی با لباس های سفید در سلفی

لباس عروس بازیگران ایرانی

ازدواج ساره بیات با علیرضا افکاری هم در این سال رند توی شناسنامه های‌شان رفت. جالب اینکه خبر ازدواج آن‌ها را یکی از تهیه کننه‌ها داد که داشت از سن بالای ازدواج انتقاد می‌کرد و این وسط گفت: «ساره بیات هم در زندگی واقعی‌اش در شرف ازدواج است.» از ازدواج این زوج بازیگر و موزیستن تصویری برای مردم منتشر نشده اما تا دلتان بخواهد ساره اهل سلفی گرفتن است و علیرضا هم مشغول عکاسی از سلفی گرفتن او. همچنین یک نکته‌ای که از عکس‌ها پیداست متمایل شدن خانم بازیگر به لباس‌های سفید رنگ بعد از ازدواج است!

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شما

رزیتا در تاریخ 12 مارس 2022

لباس فرشته 😍

ناشناس در تاریخ 12 مارس 2022

انشاالله همشون خوشبخت بشن همه پسر دخترا خوشبخت بشن آمین

خوشحالی در تاریخ 12 مارس 2022

خوشگلی

ناشناس در تاریخ 12 مارس 2022

ببخشید این مطالب مطابق فرهنگ بومی و غیرت ایرانی است

ناشناس در تاریخ 23 مارس 2022

خیلی خبرمهمی بودلباس عروسه ایناارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :