همه چیز در مورد برند نیو بالانس

0

نیو بالانس در سال ۱۹۰۶ در ایالت ماساچوست آمریکا به‌عنوان تولیدکننده کفی کفش، شروع به کار کرد و امروزه به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده‌های کفش ورزشی در جهان به کار خود ادامه می‌دهد. ویلیام جی رایلی موسس این شرکت است که در ابتدا تنها کفی قوس‌دار کفش ورزشی تولید می‌کرد و سپس در سال ۱۹۳۷، فروشنده‌ای به نام آرتور هال با وی شریک شد. چی بپوشم در این مقاله به معرفی تاریخچه کامل این برند می‌پردازد:

 اولین کالج تولید شده نیو بالانس

پس از تولید کفی‌های قوس‌دار، در سال ۱۹۶۰ ترکستر، به عنوان اولین کفش ورزشی این برند، با کفی موج‌دار تولید شد. در ابتدا این کفش توسط تیم دانشگاه ماساچوست، دانشگاه تافتس و دانشگاه بوستون به شهرت رسید و در پی آن بین دیگر دانشگاه‌ها و مدارس خصوصی آمریکا نیز، محبوب شد.

تاریخچه برند نیو بالانس : همه چیز در مورد برند نیو بالانس

جهانی شدن نیو بالانس

در سال ۱۹۷۲ جیم دیویس، رئیس فعلی نیو بالانس، در پی ورشکستگی شرکت، آن را خریداری کرد که با شش کارگر روزانه سی کفش تولید می‌کرد. جیم به ویژگی‌های فردی کارکنان، توجه به کیفیت بالای محصول و … بسیار متعهد بود. جیم به همراه همسرش در ایجاد فضایی متفاوت و عالی برای کارکنان و مشتریان نیو بالانس تلاش می‌کردند. در همین زمان محله بوستون به مرکز دوی آمریکا تبدیل‌شد، که باعث افزایش خط تولید و فروش این کفش‌ها شد و سپس مدیران این برند تصمیم به جهانی کردن نیو بالانس گرفتند.

تاریخچه برند نیو بالانس : همه چیز در مورد برند نیو بالانس

کشورهای تولیدکننده نیو بالانس

محصولات نیو بالانس در دو کشور آمریکا و انگلستان تولید می‌شوند. شرکت آمریکایی، برای کشور آمریکا و شرکت انگلیسی برای مصرف‌کنندگان در اروپا محصولات خود را عرضه می‌کنند. تولید این محصول در کشورهای آمریکا و انگلیس، قیمت این محصول را بسیار بالا برده است، اما نیوبالانس برای جبران این قیمت بالا، ویژگی‌های خاصی مثل کفی ژله‌ای، محافظ پاشنه و کیفیت فوق‌العاده را همراه آن به مشتری عرضه می‌کند. در سال ۲۰۱۶، شرکت آمریکایی نیوبالانس با همکاری قانون‌گذاران این کشور توانست، لایحه‌ای تصویب کند که، وزارت دفاع مجبور به خرید این نوع کفش برای اعضای نظامی آمریکا شد و این به معنای خرید سالانه ۱۵۰،۰۰۰ جفت کفش تولید آمریکا بود.

تاریخچه برند نیو بالانس : همه چیز در مورد برند نیو بالانس

ورود نیو بالانس به عرصه ورزش

نیو بالانس با ورود به عرصه فوتبال در سال ۲۰۱۳، حامی مالی بسیاری از ورزشکاران فوتبال شد. به جز فوتبال نیوبالانس حامی مالی تنیس بازانی چون رائونیچ از کانادا، هدر واتسون از انگلستان، سوتلانا کوزنتسوا از روسیه و نیکول گیبس از آمریکا و هابوی دوچرخه‌سوار بوستونی، نیز بود. همچنین در سال ۲۰۱۳، اسکیت‌بازی به نام جیمی توماس، خط تولید کفش اسکیت به نام نیو بالانس نومریک را راه‌اندازی کرد. این محصول توسط کمپانی بلک باکس توزیع می‌شد.

تاریخچه برند نیو بالانس : همه چیز در مورد برند نیو بالانس

طراحی با مشتری

در سایت رسمی نیو بالانس، قسمتی ویژه وجود دارد که مشتری با انتخاب مدل کفش مورد نظر خود می‌تواند رنگ‌های قسمت‌های مختلف کفش را انتخاب کند و از تمام زوایا ایده خود را ببیند و پس از تایید طبق روند همیشگی آن را سفارش دهد.

تاریخچه برند نیو بالانس : همه چیز در مورد برند نیو بالانس

 

مطالب مرتبط:
نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :