مدل‌های مختلف پیراهن مردانه را بشناسید

پیراهن‌های مجلسی مردانه انواع مختلفی از لحاظ ظاهر و دوخت دارند. پلاکت(placket) یا محل قرار گیری دکمه‌های پیراهن مردانه می‌تواند مدل‌های مختلفی داشته باشد. آیا با این مدل‌ها آشنا هستید و می‌دانید که کدامیک مناسب شما هستند؟ مانند همیشه این به سلیقه شما بستگی دارد. دوست دارید دکمه‎های پیراهن شما مشخص باشد یا اینکه ظاهری ساده و بدون جزئیات را می‌پسندید. مدل‌های مختلف پیراهن مردانه را بشناسید.

ad banner

 

مدل‌های مختلف پیراهن مردانه را بشناسید

پیراهن مردانه با پلاکت مشخص(پلاکت آمریکایی)

این مدل پیراهن از انواع دیگر غیر رسمی‌تر است و برای محل کار استفاده روزمره مناسب‌تر است و رایج‌ترین نوع پیراهن مردانه محسوب می‌شود. این پیراهن‌ها ممکن است جیب داشته باشند و یقه‎ای معمولی و دکمه‌دار برای آن‌ها در نظر گرفته شده باشد.

مدل‌های مختلف پیراهن مردانه را بشناسید

پیراهن مردانه بدون پلاکت(پلاکت فرانسوی)

این مدل پیراهن یک سبک کلاسیک و محبوب است که در آن قسمت جادکمه ساده و بدون تا کردن پارچه دوخته شده است. برخی عقیده دارند این مدل پیراهن برای استایل کژوال مناسب‌تر است. این مدل پلاکت در پیراهن‌های تاکسیدو و مجلسی هم به کار برده می‌شود.

مدل‌های مختلف پیراهن مردانه را بشناسید

پیراهن مردانه با پلاکت پوشیده 

این مدل پیراهن کاملا رسمی است و یک قطعه پارچه اضافی روی قسمت دکمه‌های پیراهن دوخته شده تا دکمه‌ها را پوشش دهند. این نوع پیراهن‌ها ظاهری رسمی و مجلسی دارند.

مدل‌های مختلف پیراهن مردانه را بشناسید

پیراهن مردانه تاکسیدو 

تاکسیدو نوعی کت مردانه است که معرف تجمل، خوش استایل بودن و جذابیت است. این لباس مردانه برش و ظرافت خاصی در دوخت دارد که مختص یک مهمانی رسمی است. قسمتی از آن با پارچه براق ماهوت مشکی رنگ تهیه می‌شود و ممکن است دارای جیب یا بدون جیب باشد. پیراهن مردانه تاکسیدو ظاهر و ساختاری مشابه پیراهن مردانه با پلاکت فرانسوی دارد با این تفاوت که چهار دکمه بالایی پیراهن قابل برداشتن هستند تا امکان استفاده از دکمه‌های مخصوص تاکسیدو فراهم باشد.

مدل‌های مختلف پیراهن مردانه را بشناسید

مطالب مرتبط:

۱- اشتباهاتی که در پوشیدن پیراهن مردانه مرتکب می‌شوید

۲- کدام پیراهن مردانه را با شلوار جین بپوشیم؟

۳- چگونه بهترین پیراهن مردانه را انتخاب کنید؟

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

بدون نام در تاریخ 11 می 2017

چه جالب اطلاعات مفیدی بود

سارا هنجنی در تاریخ 11 می 2017

مهفام جان کار شما حرف نداره مرسی از مقاله خوبت

محمد در تاریخ 19 می 2017

خیلی خوب بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :