شایسته عسگریان در
0

۸ راز افزایش طول عمر لباس

برای هر کسی پیش آمده است که لباس مورد علاقه‌اش در گذر زمان دیگر قابل استفاده نباشد. درست است که می‌توانید لباس‌های جدیدی بخرید اما به احتمال زیاد نمی‌توانید آن را به اندازه لباس قبلی دوست داشته باشید. مراقبت نکردن از لباس‌ها باعث خرابی آن‌ها می‌شود و واقعا حیف است که طول عمر لباس‌ها را به علت سهل‌انگاری کاهش دهید. نکاتی که در این متن به آن‌ها اشاره می‌کنیم، می‌توانند طول عمر لباس‌هایتان را تا حد زیادی افزایش دهند.

single_content ad banner

 

دسته بندی لباس‌ها

با اینکه این مسئله ممکن است خیلی بدیهی به نظر بیاید اما روی طول عمر لباس‌ها تاثیر بسزایی دارد. خیلی از مردم همه چیز را با هم در ماشین لباسشویی می‌اندازند و رنگ، جنس پارچه و خصوصیات دیگر لباس‌ها را مد نظر ندارند. اگر پیراهنی  قرمز را با شلواری سفید همزمان بشویید، متوجه اهمیت دسته‌بندی خواهید شد.

 

جین‌ها را زود به زود نشویید

لباس‌های جین لازم نیست که بعد از هربار پوشیدن شسته شوند، مگر اینکه لکه گرفته باشند و یا گلی شده باشند. برای حفظ طول لباسهای جین ‌بهتر است بعد از سه بار پوشیدن، آن‌ها را بشویید؛ اما اگر کثیف به نظر نمی‌رسند می‌توانید چند دقیقه آن‌ها را در خشک‌کن قرار دهید.

 

نه به خشک‌کن!

با اینکه استفاده از خشک‌کن خیلی سریع و راحت است اما به بیشتر لباس‌ها آسیب می‌زند و طول عمرشان را کاهش می‌دهد؛ در واقع خشک‌کن می‌تواند بسیار سریع‌تر از حالت عادی، پارچه لباس‌ها را سست و شل کند. برای حفظ و افزایش طول عمر لباس‌هایتان بهتر است صبور باشید و آن‌ها را آویزان کنید تا خشک شوند.

 

مواظب زیپ‌ها و دکمه‌ها باشید

همیشه قبل از انداختن لباس‌های زیپ‌دار در ماشین لباسشویی، زیپ آن‌ها را ببندید تا به لباس‌های دیگر گیر نکند و به آن‌ها آسیب نزند. در مقابل، بهتر است دکمه لباس‌ها را نبندید. اگر دکمه‌ها بسته باشند، به خود دکمه و جا دکمه‌ای، آسیب وارد می‌شود.

 

لباس‌ها را برعکس کنید

برعکس کردن لباس‌ها قبل از انداختن آن‌ها در ماشین لباسشویی و اتو کردن، می‌تواند کیفیت لباس را حفظ کند و از رنگ‌پریدگی آن جلوگیری کند. این نکته را حتما برای تی‌شرت‌ها و لباس‌هایی که پرز می‌دهنند، رعایت کنید تا طول عمرشان را افزایش دهید.

 

از سرکه سفید استفاده کنید

سرکه سفید می‌تواند به عنوان نرم‌کننده پارچه لباس‌ها عمل کند. سرکه سفید لکه و بویی برجای نمی‌گذارد. از سه چهارم پیمانه سرکه سفید هنگام شستشوی نهایی استفاده کنید.

عرق‌گیر بپوشید

 

پوشیدن عرق‌گیر یک راه حل ساده برای افزایش طول عمر لباس‌هاست. عرق‌گیر، عرق شما را می‌کند و باعث می‌شود زیر بغل لباس‌های شما لکه نگیرند.

از چای و قهوه استفاده کنید

اگر می‌خواهید لباسهای مشکی شما رنگ‌پریده نشوند، در شستشو از قهوه یا چای قوی استفاده کنید. این روش در کمال تعجب بسیار تاثیر گذار است.

 

در لباس‌هایتان تنوع دهید

سعی کنید تا می‌توانید در لباس‌هایتان تنوع دهید. مدام یک لباس خاص را نپوشید. طبیعتا اگر یک لباس را زیاد بپوشید، زودتر کهنه خواهد شد. برای این کار می‌توانید لباس‌ها را دسته‌بندی کنید تا مطمئن شوید هیچکدام را بیشتر از یک بار در هفته نمی‌پوشید.

 دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :