جدیدترین مدل لباس مجلسی امسال را از دست ندهید!

0

شکل‌های عجیب و غریب و گرایش به سمت مینیمالیسم ترندهایی است که در کالکشن‌های سال ۲۰۱۹ مشاهده خواهید کرد. به نظر می‌رسد که امسال، طراحان مد و لباس تصمیم گرفته‌اند تا مرز بین استایل‌های مختلف را از بین ببرند؛ مثلا امسال می‌توانید یک پیراهن نیمه رسمی را روی یک بلوز کلاسیک بپوشید و یک استایل شیک و زیبا برای مهمانی خلق کنید. یا مثلا می‌توانید یک پیراهن راسته کوتاه را با یک شلوار گشاد بلند و زیورآلات مناسب ست کنید و یک استایل فوق مدرن برای یک میهمانی بعد از ظهر خلق کنید. در مقاله امروز قصد داریم مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ را به شما معرفی کنیم. 

 

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ با یقه V شکل

اولین مدل لباسی که سال ۲۰۱۹ مد می‌شود، پیراهن با یقه v شکل است که امسال، شکل تازه‌ای پیدا کرده است. قبلا هم گفتیم که امسال، طراحان مد و لباس قصد دارند قوانین شخصی خودشان را به دنیای مد وارد کنند. به همین دلیل، یقه این مدل لباس از حد عادی فراتر رفته است. جنس پارچه این مدل لباس‌ها نیز بسیار متنوع و زیباست؛ مثلا: مخمل، ابریشم سبک، تور، اطلس، پارچه‌های ضخیم‌تر مثل چرم، و همچنین پارچه‌های پر زرق و برقی که پولک دوزی شده‌اند. در مورد زیورآلات هم بهتر است به سراغ دستبندهای ظریف روی بازو، گوشواره‌های بلندی که قد آنها تا روی شانه می‌رسد، و گردنبندهای چوکر بروید.

مدل لباس مجلسی 2019 با یقه V شکل

 

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ با پارچه اطلس اصیل و با شکوه

بهترین گزینه برای میهمانی‎‎های نیمه رسمی و میهمانی‌های شب، یک پیراهن کلاسیک است با پارچه اطلس. البته امسال این پارچه زیبا برای لباس‌های غیر رسمی هم استفاده میشود. سعی کنید یک مدل پیراهن ساده با این پارچه را انتخاب کنید که مدل آن با فرم بدن شما هماهنگ باشد؛ مثلا مدلی که بند نازکی دارد و یا دکلته است.

مدل لباس مجلسی 2019 با پارچه اطلس اصیل و با شکوه

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ پیراهن ریش‌ریش‌دار

ریش‌ریش‌های درخشان و ابریشمی که ما را یاد آمریکای لاتین می‌اندازند، سال ۲۰۱۹ بسیار ترند می‌شوند. این ریش‌ریش‌ها، می‌توانند حتی ساده‌ترین لباس‌ها را به یک لباس شیک و جذاب تبدیل کنند. برای اینکه یک استایل لوکس داشته باشید، می‌توانید روی پارچه اطلس، گیپور از این مدل ریش‌ریش‌های پر زرق و برق استفاده کنید. بهتر است این مدل لباس را با یک کفش خاص مثل کفش چرمی و یا صندل گلادیاتوری ست کنید.

مدل لباس مجلسی 2019 پیراهن ریش‌ریش‌دار

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ توری

لباس مجلسی با پارچه تور و مخمل، چندین فصل جزو ترندهای محبوب بوده است و این مساله همچنان هم ادامه دارد.

مدل لباس مجلسی 2019 پیراهن ریش‌ریش‌دار

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ با بقیه قلبی شکل

این مدل پیراهن دکلته، زیبایی شانه‌ها را به خوبی نمایان می‌کند. لباس‌هایی که یقه قلب مانند دارد، معمولا در قسمت کمر تنگ هستند و کمربند هم دارند. همچنین، یک دامن گشاد و پفی دارند که یا سرتاسر پفی است، یا روی قسمت ران‌ها کمی پفی است و روی قسمت زانوها تنگ می‌شود.

مدل لباس مجلسی 2019 با بقیه قلبی شکل

لباس‌هایی که پارچه براق دارند

امسال طراحان مد و لباس، از زرق و برق دادن به لباس‌هایی که طراحی می‌کنند ترسی ندارند! این لباس‌ها معمولا به گونه‌ای طراحی شده‌اند که توجه همه را به خود جلب کنند. اگر قرار است این پیراهن را در یک میهمانی شب بپوشید، بهتر است پارچه آن تا حد امکان براق انتخاب کنید. بهترین انتخاب برای یک میهمانی زمستانی، یک پارچه نقره‌ای براق با یک کفش پاشنه بلند ساده است که ما را یاد ملکه برف‌ها می‌اندازد!

مدل لباس مجلسی 2019 با بقیه قلبی شکل

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ دکلته

لباس‌های دکلته، قادرند زیبایی شانه‌های شما را دوچندان کنند. اگر این مدل لباس را با یک گردنبند زنجیری نازک، یک گوشواره بلند و موی بسته ست کنید، بسیار جذاب و زیبا دیده می‌شوید. البته اگر پایین تنه نسبتا پری دارید، بهتر است هنگام انتخاب مدل لباس خوب دقت کنید. برای اینکه تعادل را میان بالا تنه و پایین تنه خود برقرار کنید، می‌توانید این پیراهن را با مدل کمر تنگ و دامن پفی انتخاب کنید.

مدل لباس مجلسی 2019 دکلته

لباس‌ شب

امسال می‌توانید لباس‌های شب ساده را که بسیار جذاب و خانمانه هستند، هم در میهمانی‌ها بپوشید و هم در طول روز. البته، برای استفاده روزمره از این مدل لباس باید از اصل سارافون پیروی کنید؛ یعنی باید آن را روی بلوزهای کلاسیک و تک رنگ بپوشید. برای استفاده در میهمانی‌ها و مراسم‌های مختلف، می‌توانید این مدل پیراهن ابریشمی را با خز با رنگ متضاد لباس، نیم بوت و یا یک کفش کلاسیک ست کنید.

مدل لباس مجلسی 2019 دکلته

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ با شانه‌های برجسته

ترندهای دهه ۱۹۸۰ همیشه در دنیای مد و فشن باقی مانده‌اند. امسال هم در کالکشن‌های فصل پاییز و زمستان، شاهد بازگشت این ترندها هستیم. امسال، پیراهن‌های ساده‌ای که در قسمت شانه کمی برجسته هستند (انگار که اپل دارند) بسیار مد می‌شوند. مدل این لباس‌ها را می‌توانید با کمر تنگ یا مدل راسته در نظر بگیرید. مدل آنها به گونه‌ای است که حتی برای استفاده روزمره هم مناسب است. اگر قرار است به میهمانی بعد از ظهر بروید، بهتر است لباس‌های شانه برجسته را با بوت چرم/جیر تا بالای زانو و کیفی که بند زنجیری دارد ست کنید.

مدل لباس مجلسی 2019 دکلته

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ راه راه

طراحان مد و لباس بارها و بارها از این تکنیک گول‌زننده، به زیبایی برای طراحی لباس استفاده کرده‌اند. البته تلاش آنها هیچ وقت بیهوده نبوده است. این خطوط ضخیم، متضاد، زیبا و گول زننده می‌توانند به راحتی هر مدل لباسی را کاملا دچار تحول کنند. محبوب‌ترین مدل این لباس‌ها، خطوط متضاد به رنگ مشکی و سفید دارد که می‌توانید آن را با یک کیف کوچک به رنگ قرمز و یا یک کفش پاشنه بلند به رنگ کرم روشن ست کنید.

مدل لباس مجلسی 2019 راه راه

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ تک شانه

لباس‌هایی که دوخت نامتقارن دارند، همیشه بسیار مدرن و محبوب هستند. یکی از این مدل لباس‌ها، لباس‌ تک شانه است. این مدل، مدل جدید و عجیبی نیست اما بسیار زیبا و کاربردی است و می‌توانید آن را در مراسم‌های غیر رسمی بپوشید. مثلا اگر به استایل ستارگان راک علاقه دارید، می‌توانید یک پیراهن مشکی کوتاه و تک شانه را با یک بوت بلند مشکی یا نیم بوت مشکی چرمی، جوراب شلواری ضخیم و کت چرمی ست کنید و یک استایل شیک و بسیار مدرن خلق کنید.

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ تک شانه

پیراهن + شلوار رسمی 

این ترکیب زیبا، علاوه بر اینکه بسیار راحت است، به عنوان یکی از خانمانه‌ترین ترکیب‌های لباس شناخته می‌شود. یکی از ترندهای اصلی سال ۲۰۱۹، ست کردن شلوار دم‌پا گشاد با پیراهن راسته گشاد و نیمه بلند است که ترکیبی بسیار کاربری و راحت است. این استایل نه تنها شما را قادر می‌سازد ظاهری مونوکروماتیک (تک رنگ) داشته باشید، بلکه می‌توانید رنگها و طرحهای متفاوت و جالبی را نیز در آن به کار بگیرید. در حقیقت، می‌توانید از این طریق با رنگ‌هایی که دوست دارید بازی کنید؛ مثلا توناژهای روشن و تیره یک رنگ خاص را در ست لباس خود به کار ببرید. همچنین می‌توانید از ترکیب جنس‌های متفاوتی از پارچه استفاده کنید؛ مثلا مخمل و ابریشم، چرم و اطلس، پارچه‌های ضخیم کت و شلواری و ابریشم نیمه شفاف.

پیراهن + شلوار رسمی 

لباس‌هایی که پارچه نیمه شفاف دارند

یک خانم شیک و مدرن که عاشق مد و فشن است، همیشه باید برای جسورانه‌ترین انتخاب‌ها آماده باشد! رویکرد جدید طراحان مد و فشن برای کالکشن‌های سال ۲۰۱۹، لباس‌هایی هستند که با پارچه‌های نیمه شفاف دوخته می‌شوند. البته لازم نیست برای همراهی با این ترند، مدل آن را دقیقا رعایت کنید.

لباس‌هایی که پارچه نیمه شفاف دارند

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ با دوخت نامتقارن 

تلاش برای دستیابی به اشکال هندسی متفاوت و جالب، برای چندین سال پیاپی در کلکسیون‌های طراحان مد دیده شده است. در حقیقت، گاهی اوقات برش‌های اصلی بر روی یک لباس، دقیقا به اندازه قلاب دوزی و یا المان‌های دیگر، حتی ساده‌ترین لباس‌ها را هم تبدیل می‌کنند به یک لباس زیبا و شیک.

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ با دوخت نامتقارن 

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ چین‌دار

طراحان مد و لباس، امسال بیش از پیش به عناصر و المان‌ها تکیه کرده‌اند. در این میان، آستین لباس‌ها در مرکز توجه قرار دارند؛ به خصوص مدل آنها. امسال محبوب‌ترین مدل آستین لباس، مدل بیشاپ است. در این مدل آستین، پف از روی شانه شروع شده و تا مچ دست ادامه پیدا می‌کند و با یک دکمه دور مچ بسته می‌شود. بعضی اوقات لباس‌هایی که این مدل آستین را دارند، به عنوان لباس‌های دوران ویکتوریایی شناخته می‌شوند. اما این لباس‌ها با استایل متفاوتی که امسال دارند، بسیار اصیل و مدرن دیده می‌شوند.

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ چین‌دار

پیراهن و دستکش

امسال می‌توانید از ترکیب پیراهن و دستکش چرمی، حتی برای محل کار و مراسم‌های غیر رسمی نیز استفاده کنید. این دستکش‌های چرمی حتی می‌توانند تا پایین شانه شما ادامه داشته باشند. می‌توانید این مدل دستکش‌ها را (بدون توجه به قدی که دارند)  با یک بلوز، تونیک و یا پیراهن سفید ست کنید. برای تکمیل این ست زیبا، روی لباس خود یک شنل یا کت بدون آستین بپوشید. بدین ترتیب، طراحان مد و فشن این امکان را در اختیار شما قرار داده‌اند که در روزهای سرد فصل پاییز و زمستان، هم شیک و خوشتیپ باشید و هم گرم بمانید.

پیراهن و دستکش

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ طرح سنتی

اگر نگاهی به تصاویر لباس‌هایی که در سال ۲۰۱۹ مد می‌شوند بیاندازید، متوجه می‌شوید که در طراحی بسیاری از این لباس‌ها، از مدل لباس‌های دهه ۱۹۶۰ ، لباس‌های محلی و همچنین استایل بوهو آن زمان الهام گرفته شده است. امسال بیش از پیش شاهد لباس‌هایی خواهید بود که پارچه‌های طرحدار (مثلا گلدار)، چین‌دار، و راه راه دارند. می‌توانید این مدل لباس‌های را با کت‌های بلند زمستانی و چکمه ست کنید و لذت ببرید!

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ طرح سنتی

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ با یقه هالتر

پاییز و زمستان سال ۲۰۱۹، طراحان مد و لباس با الهام گرفتن از این مدل یقه، لباس‌های بسیار زیبا و شیکی طراحی کرده‌اند؛ مثل پیراهن‌های کمردار که با پارچه‌های سبک وزن دوخته شده‌اند. این مدل لباس‌ها جز مدل دوخت کمر و یقه‌شان، نکته خاص دیگری ندارند.

مدل لباس مجلسی ۲۰۱۹ با یقه هالتر

مطالب مرتبط:

۱- مدل های لباس شب صورتی کوتاه و بلند دخترانه برای خانم های شیک

۲- سرهمی زنانه را چگونه ست کنیم؟

۳- لباس مادر عروس ؛ زیباترین و جدیدترین مدل لباس مجلسی کوتاه و بلند

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :