بایدها و نبایدهای پوشیدن پولوشرت مردانه

شاید با خود بیاندیشید که پوشیدن پولوشرت مردانه واقعا کار آسان و دلچسبی است. در دلچسب بودن آن شکی نیست ولی در آسان بودن آن باید کمی تردید کرد. چراکه تعداد افرادی که پولوشرت را به درستی انتخاب می کنند و می پوشند کم است. از این رو بر آن شدیم تا در مورد بایدها و نبایدهای پوشیدن پولوشرت مردانه با شما صحبت کنیم. 

ad banner

۱- یقه آن را بالا ندهید

یکی از غیرحرفه ای ترین کارهایی که می توانید انجام دهید همین بالا دادن یقه پولوشرت است. معمولا افرادی که این کار را انجام می دهند به قصد نشان دادن اعتماد به نفس و شیک پوشی‌شان است در صورتی که این گونه نیست. شما یک کودک پیش دبستانی نیستید و یا در ۵۰ سال پیش زندگی نمی کنید، شما یک فرد بالغ زمان حال هستید و عرف این است که یقه پولوشرت شما پایین باشد. به همین سادگی! شاید با این کار حس خوبی به شما دست می دهد ولی مطمئن باشید از دید دیگران این کار بسیار غیرحرفه ای و ناخوشایند است.

بایدها و نبایدهای پوشیدن پلوشرت مردانه

۲- مدلی انتخاب کنید که نه زیاد گشاد و نه خیلی تنگ باشد

همانطور که همیشه در چی بپوشم متذکر شده ایم اولویت اول شما در انتخاب لباس ها باید اندازه بودن آن ها باشد. شاید جنس و رنگ و کیفیت لباس ها نیز مهم باشد ولی اولویت اول همیشه اندازه بودن لباس هاست. یک پولوشرت مردانه غیراندازه هر اندازه هم که مدل و جنس خوبی داشته باشد تیپ شما را خراب می کند و هیکلتان را از آن چه هست بسیار نافرم تر نشان می دهد. پلوشرت های بگی و گشاد که روی شما زار می زنند به شدت مخرب تیپتان خواهند بود. در مقابل پلوشرت های تنگ باعث نافرم دیده شدن باسن شما می شوند و حتی اگر سیکس پک هم داشته باشید آن را کسی نخواهد دید. پس همیشه در انتخاب پولوشرت فیت بدنتان دقت کنید.

بایدها و نبایدهای پوشیدن پلوشرت مردانه

۳- انتخاب طول مناسب

همانطور که در قسمت بالا ذکر کردیم فیت بودن و اندازه بودن پولوشرت اولویت اول شما خواهد بود. اندازه بودن طول پولوشرت نیز یکی از ارکان اندازه بودن پولوشرت است. اگر قرار است پولوشرت مردانه شما روی شلوارتان قرار بگیرد حتما باید طول آن تا اواسط باسن شما باشد. در صورت بیشتر بودن این طول حتما مشکل جدی در پلوشرت شما وجود خواهد داشت.

۴- از لوگوهای با شکل ناخوشایند دوری کنید

امروزه پولوشرت ها به نحوه ای تولید می شوند که روی قسمت سینه آن ها لوگوی برند یا کمپانی تولید کننده هک شده است و کمتر پلووشرتی را می توان یافت که این ویژگی را نداشته باشد. از این رو امکان دارد هر نوع لوگویی با هر طرحی را روی پلوشرتتان بیابید. این لوگو می تواند به نوعی امضای تیپ شما باشد. پس در انتخاب پلوشرتی با لوگوی مناسب و متناسب با شخصیت خودتان دقت کنید.

بایدها و نبایدهای پوشیدن پلوشرت مردانه

۵- پولوشرت ورزشی برای ورزش کردن است

شاید پولوشرت راجر فدره را در آخرین مسابقه تنیس اش دیده باشید و عاشق آن شده باشید و با خود بگویید چرا من یکی از این مدل نپوشم. ولی همیشه به خاطر داشته باشید که پولوشرت های ورزشی را باید در مکان ورزشی پوشید. با اینکه شاید جنس آن ها به گونه ای انتخاب شده باشد که قابلیت تنفس پوست در آن ها بیشتر است و سبک تر نیز هستند ولی مخصوص زمین ورزشی طراحی شده اند و پوشیدنشان بیرون زمین ورزشی جالب نیست.

بایدها و نبایدهای پوشیدن پلوشرت مردانه

۶- چگونه بفهمیم پولوشرت اندازه ماست؟

از ویژگی های اصلی پلو شرت ها می توان به راحتی و سادگی آن ها اشاره کرد. با این دو ویژگی بازهم اندازه بودن آن مهم است. پولوشرتی که اندازه بدن شما نباشد روی بدنتان به صورت عجیبی ژولیده دیده می شود و بیشتر قسمت های صاف هیکل شما را نمایان می کند تا عضلات را. حین خرید به قسمت های زیر بغل و کتف ها خیلی توجه کنید. این قسمت ها باید اندازه تنتان باشند. در مرحله ی بعد سرشانه ها و کمر پولوشرت را باید مورد توجه قرار داد.

مطالب مرتبط:

۱- چگونه مانند ژوزه مورینیو لباس بپوشیم؟

۲- چگونه لباس تنیس بخریم؟

۳- لباس مناسب بازی گلف چگونه است؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :