چطور نرم کننده لباس بسازید؟

بیشتر لباس‌های نو در اولین استفاده حالتی زمخت و ناراحت کننده دارند که پوشیدن آن‌ها می‌تواند آزار دهنده باشد به ویژه اگر این لباس‌ها لباس منزل مثل تی شرت و شلوار خانه یا لباس زیر باشند می‌توانند باعث ایحاد حساسیت‌های پوستی شوند. اما روشی وجود دارد که با کمک آن در منزل می‌توانید لباس‌های خود را نرم و لطیف کنید. چطور نرم کننده لباس بسازید؟

مواد لازم

  • جوش شیرین
  • سرکه
  • قاشق اندازه گیری

دستور تهیه

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را داخل یک کاسه بزرگ بریزید. یک پیمانه سرکه را قطره قطره روی جوش شیرین بریزید تا ناگهان حباب زیادی تولید نشود. حتما می‌دانید که ترکیب سرکه و جوش شیرین نوعی واکنش شیمیایی ایجاد می‌کند که تولید کننده گاز دی اکسید کربن است و علت کف و حباب تولید شده نیز همین است. صبر کنید تا تولید حباب متوقف شود و محلول آرام بگیرد و یکنواخت شود سپس با یک قاشق هم بزنید تا از حل شدن کامل جوش شیرین داخل سرکه مطمئن شوید. وقتی محلول تمام کف و حباب خود را از دست داد ان را داخل ماشین لباسشویی بریزید و لباس‌های مورد نظر خود را در آن بشویید.

چطور نرم کننده لباس بسازید

چطور نرم کننده لباس بسازید

همین الان به چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه ملحق شو و مشاوره رایگان بگیر.

این محلول هیچ آسیبی به بافت لباس نمی‌زند و روی رنگ و طرح آن نیز اثری برجا نمی‌گذارد. شستشو با این محلول باعث می‌شود بافت پارچه نرم‌تر شده و همه مواد اضافی که در فرآیند تولید لباس به آن زده می‌شود زدوده گردد و لباسی نرم و تمیز تحویل شما می‌دهد. در مطالب بعدی روش‌های دیگری را نیز به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید در منزل نرم کننده لباس بسازید.

مطالب مرتبط:

1- راهنمای کامل مراقبت از پارچه‌ها کشمیر

2- راهنمای کامل مراقبت از لباس‌های پشمی

3- راهنمای مراقبت از لباس‌های خز

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :